InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Auto moto

Nové MINI Countryman D ve výbavě Favoured: hospodárný pohon s potěšením z jízdy typickým pro značku

18.06.2024
MINI Countryman je všestranný vůz z nové rodiny MINI. Je agilní ve městě, pohodlný na okresních silnicích a potěší výrazně větším vnitřním prostorem. S efektivním dvoulitrovým čtyřválcovým vznětovým motorem rozšiřuje MINI Countryman D nabídku pohonných jednotek o další možnost volby.
Foto: press.bmwgroup.com
S čistě elektrickými pohony a zážehovými motory, které jsou již pro MINI Countryman k dispozici, si zákazníci MINI nyní mohou vybírat z celé škály vyspělých technologií pohonu.

Efektivní vznětový motor s příkladně kultivovaným chodem


Elektromotor se 48voltovou mild-hybridní technikou, integrovaný do převodovky, slouží k rekuperaci kinetické energie a svými 14 kW pomáhá spalovacímu motoru přeplňovanému dvojicí turbodmychadel. Díky němu MINI Countryman D reaguje z nízkých otáček bezprostředněji a při jízdě je mimořádně efektivní.

Tichý vznětový motor MINI Countryman D (kombinovaná spotřeba paliva: 4,9-4,6 l/100 km; kombinované emise CO2: 127-120 g/km podle WLTP) dosahuje výkonu 120 kW/163 k a zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,5 sekundy. Přímé řízení a kombinace přední nápravy s příčnými rameny a vzpěrami MacPherson a víceprvkové zadní nápravy zaručují pro značku typický pocit z jízdy jako v motokáře.

Puristický design s nezaměnitelnou individualitou


Redukovaný minimalistický design dává prostor vůz individuálně odlišit jednou ze čtyř nabízených výbav: Essential, Classic, Favoured nebo John Cooper Works, které promění jak exteriér, tak interiér. S černým metalickým lakem Midnight Black a ve výbavě Favoured zaujme MINI Countryman D kombinací své šířky a vzpřímeného postoje. Při pohledu zepředu osmiúhelníkovou přední masku podtrhuje stříbrný rámeček, který vhodně ladí s výraznými LED světlomety.

Pro značku typické krátké převisy spolu s plynule protaženou střechou přispívají k dynamickému charakteru vozu. Ve stejné barvě je řešen také stylový C-sloupek a na zvolenou výbavovou variantu upozorňuje na něm umístěné označení. Díky standardně dodávaným střešním ližinám v leskle černém provedení lze přepravní možnosti MINI Countryman D dále rozšířit. K dispozici jsou také kola z lehké slitiny v různých designech a s průměry od 17 do 21 palců.

Prostorný interiér s inovativními technologiemi a zvětšená karoserie zvyšují komfort. Řidič a spolujezdec mají k dispozici tři centimetry šířky v oblasti ramen a loktů navíc. Vzadu poskytují zadní sedadla, která lze posunovat až o 13 centimetrů, buď více místa pro nohy, nebo větší prostor pro zavazadla. U všech třech zadních míst je možné individuálně nastavovat sklon opěradel, a to v šesti polohách v rozsahu 12 stupňů. Objem zavazadlového prostoru lze zadními opěradly dělenými v poměru 40:20:40 zvětšovat ze 450 litrů až na 1460 litrů.

Nové textilní povrchy na palubní desce a vnitřních výplních dveří dodávají interiéru příjemný pocit útulnosti. Vzdušnost a prostornost interiéru vhodně umocňuje prosklená panoramatická střecha.

Kulatý OLED displej o průměru 240 mm a s kvalitním skleněným povrchem je novým centrálním přístrojem umístěným na palubní desce MINI Countryman D. Jeho prostřednictvím lze pohodlně a intuitivně dotykem nebo hlasem ovládat informační a zábavní systémy, stejně jako asistenční systémy. Všechny jízdní funkce je možné obsluhovat prostřednictvím typické MINI lišty s přepínači umístěné pod ní.

Výbava Driving Assistant Plus poprvé rozšiřuje výbavu MINI Countryman o možnost částečně automatizované jízdy úrovně 2 na silnicích podobných dálnicím. Tato funkce umožňuje řidiči až do rychlosti 60 km/h sundat ruce z volantu za předpokladu, že i nadále pozorně sleduje provoz a je připraven kdykoli zasáhnout do řízení.

Zdroj: BMW Group

Další články z rubriky Auto moto

Nový Ford Raptor T1+ je připraven na extrémní rallye - včetně Dakaru Share on Facebook Share on Linkedin

Ford Performance a nejlepší mozky terénních závodů se zaměřily na náročnou Rallye Dakar a navrhly a zkonstruovaly nový Ford Raptor T1+ - vrcholnou formu designu a schopností vozu ...

Pět hvězd pro nový Passat: Nejvyšší hodnocení v testech bezpečnosti Euro NCAP

Nový Passat obdržel nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení v testech bezpečnosti, které uskutečňuje renomovaný evropský program pro ochranu spotřebitelů E ...

Škoda Kodiaq Sportline přijíždí na český trh s emotivním designem a bohatou výbavou

Mladá Boleslav - Druhá generace modelu Kodiaq se rozrůstá o dynamicky laděnou variantu Sportline. Ta nyní vstupuje na český trh za doporučené prodejní ...

Experti AAA AUTO radí: Jak vybrat levné a bezpečné auto na letní cestování s dětmi?

Letošní dovolené jsou v plném proudu a mnoho českých rodičů míří svými vozy na nejrůznější cesty. V drtivé většině s sebou vozí i své děti. Opatrnosti ...

Škoda prodala 100 vozů Fabia RS Rally2

Mladá Boleslav - Škoda Motorsport prodala 100 kusů svého nejnovějšího rallyového speciálu Škoda Fabia RS Rally2. Jubilejní vůz byl během malé slavnost ...

DoporučujemeÚterý 16.7.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »