InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Toužíte po bílých Vánocích? Přinese vám je zasněžený vánoční stromeček

10.06.2024
Kdysi se Vánoce neodmyslitelně pojily s bohatou sněhovou nadílkou. V posledních letech ale na Vánoce téměř vůbec nesněží - a pokud se sníh přece jenom objeví, moc dlouho nevydrží.
Ilustrační snímek | Zdroj: Shutterstock
Pokud patříte k lidem, kteří jsou zklamání, když o svátcích za okny nevidí bílou nádheru, nemusíte zoufat. Nedostatek sněhu vám alespoň částečně nahradí vánoční stromek se zasněženými větvičkami.

Zasněžený vánoční stromeček, i kdyby venku žádný sníh nebyl


Pro vánoční svátky byly typické zimní radovánky, například koulovačky, sáňkování nebo stavění sněhuláků. To všechno jsou pro spoustu lidí už jen pouhé vzpomínky. Představa bílých Vánoc je pořád kouzelná a romantická, avšak zároveň nereálná. Dnes už v nížinách v prosinci sněží a mrzne jen zřídka. Naštěstí měli výrobci umělých vánočních stromků skvělý nápad a vytvořili zasněžené varianty stromečků, které můžete umístit do interiéru i do exteriéru. Jejich pohádkový vzhled nenaruší ani topení v obýváku, ani vysoké teploty venku.

Dekorace pro všechny, kterým chybí bílé Vánoce


Připadá vám sníh na větvičkách stromků okouzlující? Užijte si tento pohled i u sebe doma. Zasněžený vánoční stromeček je ideální dekorací pro každého, kdo touží mít bílé Vánoce bez ohledu na počasí. A není to jen sníh, co na umělém stromečku vypadá realisticky.

Stačí se zahledět na 3D jehličí. Kdybyste nevěděli, že je stromek umělý, bez problémů byste uvěřili, že ho někdo přednedávnem přinesl přímo z lesa. Ještě realističtěji vypadají full 3D vánoční stromečky, které jsou třírozměrným jehličím pokryté celé a ne jen na okrajích jako klasické 3D stromky. Jehličí je pichlavé, ale sníh se nerozpouští, a to ani v případě, že se rozhodnete postavit je vedle radiátoru.


Zdroj: Freepik.com

Jak ozdobit zasněžený vánoční stromeček


Na ozdobení stromečku se zasněženými větvičkami nebudete potřebovat mnoho ozdob. Pokud byste jej přezdobili, zasněžené jehličí by nemohlo naplno vyniknout. A to by byla škoda. Nejvhodnější je zvolit přírodní výzdobu ze šišek a sušeného ovoce, avšak špatným nápadem nejsou ani mašle.

Když tuto výzdobu doplníte o vánoční osvětlení, bude váš stromek tak nádherný, že z něj nebudete chtít spustit zrak. Rozhodnout se můžete například pro světýlka na stromeček Twinkly. Tato světýlka jsou určena do interiéru i exteriéru a lze je ovládat prostřednictvím aplikace ve vašem chytrém zařízení a Wi-Fi. Světýlka budou svítit tak, jak si je nastavíte, a tak je snadno sladíte s ostatní vánoční výzdobou. Kromě zasněžených vánočních stromků na trhu najdete i čistě bílé stromečky. Těm zas sluší ozdoby pastelových barev.

Když bílý nebo zasněžený vánoční stromeček ozdobíte světýlky Twinkly, získáte místo vánočního kýče moderní stromek, který do vaší domácnosti přinese kouzlo Vánoc i v případě, že za okny bude všechno zelené.

Autor: WP
Fotogalerie:

Další články z rubriky Rady a tipy

SZÚ: Jak si chránit zdraví v tropických dnech?

Horké počasí může způsobit zdravotní potíže komukoliv, ale především jsou ohroženi lidé nad 65 let věku, děti do 4 let, těhotné, kojící či zvláště drobné ženy, dlouhodobě nemocní (nemoci srdce, vysoký krevní tlak, nadváha) a lidé léčení některými ...

Jak efektivně eliminovat prach?

Prach je prostě hrozný. Nejen, že je neestetický, ale u mnohých navíc vyvolává alergické reakce. Boj s ním se přitom zdá téměř nemožný. Sotva ho odstr ...

Jak na cestovní pojištění, radí dTest

S blížícím se létem narůstá počet lidí plánujících dovolenou. Ačkoliv již velká část z nich bude mít ubytování a dopravu zařízenou, je možné, že cesto ...

Chcete uspořádat kvalitní firemní teambuilding? Víme, kde!

Založili jste před nějakým časem úspěšnou firmu? Pak nezapomínejte, že za svůj úspěch vděčíte i jednotlivým zaměstnancům. Přesně proto byste je měli č ...

Plánujete cestu do zahraničí? Je důležité zajistit si adekvátní zdravotní pojištění

Letní prázdniny se blíží a pokud plánujete dovolenou do zahraničí, je důležité zajistit si adekvátní zdravotní pojištění, aby vám byla poskytnuta potř ...

DoporučujemeStředa 19.6.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »