InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » LifeStyle

Letní dovolená - užijte si skvělé léto na zahradě za pár korun

24.05.2024
Léto je tady a přináší s sebou sluneční paprsky, teplé počasí a spoustu příležitostí strávit čas venku na zahradě. Pokud máte tu výhodu, že vlastníte zahradu, je to skvělá příležitost využít ji naplno a vytvořit si nezapomenutelné letní zážitky.
Ilustrační snímek | Zdroj: Unsplash.com

Pikniky a grilování


Rozprostřete si deku na trávníku, připravte si oblíbené jídlo a nápoje a pozvěte rodinu a přátele na piknik. Zahrada poskytuje ideální prostředí pro relaxaci a piknikovou atmosféru. Nechte se unést vůní grilovaných dobrot. Zorganizujte na své zahradě barbecue a užijte si čerstvé grilované pokrmy a příjemnou letní atmosféru.

Zahrádkaření i odpočinek


Léto je ideální čas pro péči o zahradu. Vyzkoušejte si pěstování svých vlastních bylinek, zeleniny nebo květin. Péčí o zahradu se zrelaxujete a výsledky vám přinesou radost. Využijte slunečné dny k relaxaci na lehátku nebo si užijte venkovním posezení. Nezapomeňte na dostatečnou ochranu proti slunci. Zahrajte si venkovní hry jako je například fotbálek, badminton, pétanque nebo kroket.

Pokud milujete stanování, zahrada je ideální místo, kde můžete rozložit své kempingové stany. Vyzkoušejte pohodlný samorozkládací stan nebo plážový stan s UV ochranou. Během nočního kempování jistě oceníte stanové šňůry, které svítí ve tmě. Pokud si chcete užívat relaxaci na zahradě, neměli byste zapomenout ani na nafukovací bazén na zahradu, u kterého se příjemně osvěžíte. Vybrat si můžete rodinný bazén nebo bazén pro děti. Nezapomeňte pod něj umístit dlaždice, které jsou vyrobeny z měkké pěny, díky kterým se stane dno bazénu opravdu pohodlné.


Zdroj: Unsplash.com

Večerní osvětlení a letní kino


Vytvořte si po večerech magickou atmosféru pomocí venkovního osvětlení. Zapalte svíčky, lucerny nebo venkovní světla a vytvořte si intimní prostředí pro večerní posezení. Léto je ideální čas pro pozorování hvězd a meteorických rojů. Pokud máte zahradu mimo městské světelné znečištění, vytáhněte deku a dalekohled a podívejte se na hvězdnou oblohu. Proměňte svou zahradu na letní kino. Rozestavte projektor, pověste plátno a užijte si filmový večer pod širým nebem s popcornem a oblíbenými nápoji. Vytvořte si v zahradě relaxační zónu s pohodlnými sedačkami nebo houpacími sítěmi. Ideální místo pro odpočinek a čtení oblíbené knihy, nemyslíte?

Uspořádejte zahradní večírek


Uspořádejte večírek pod širým nebem pro rodinu a přátele. Poslouchejte hudbu, tancujte a mějte jednoduše dobrou náladu. Zapojte se s dětmi do kreativních aktivit a vytvořte svá vlastní zahradní umělecká díla. Malujte, kreslete nebo tvořte sochy přímo ve své zahradě. Vaše tvorba může být inspirativním prvkem pro celou rodinu.

Dejte si venkovní oběd a sledování přírody


Uspořádejte si venkovní oběd pod otevřeným nebem. Připravte si oblíbené pokrmy a pořádně si je vychutnejte na terase nebo ve stínu stromů. Využijte čas strávený venku k pozorování života ve vaší zahradě. Tuto aktivitu si velmi užijí i děti. Pozorujte ptáky, hmyz, motýly a další živočichy. Pořiďte si hmyzí hotel, který se stane centrem života na vaší zahradě. Ozdobte svou zahradu barevnými květináči, sochami, fontánami nebo jinými dekorativními prvky. Kreativní zahradní dekorace dodají vaší zahradě osobitý a stylový vzhled.

Fotografujte


Prozkoumejte krásy vaší zahrady prostřednictvím fotografie. Udělejte si fotografickou expedici a zachyťte krásné momenty, barevné květiny a zvláštní detaily na vaší zahradě. Léto na zahradě může být plné zábavy, relaxace a nezapomenutelných okamžiků. Vytvořte si krásné letní zážitky a užijte si každou chvíli venku na slunci.

Autor: WP
Fotogalerie:

Další články z rubriky LifeStyle

Parfémy, které stojí za to mít ve své sbírce - klasiky od značky Dior

Ve světě parfémů je značka Dior symbolem luxusu a elegance a nabízí vůně, které se staly ikonami sofistikovanosti a třídy. Kolekce Dior slibuje ponoření do luxusního aroma, dostupného pro každého, kdo oceňuje výjimečnou kvalitu a nezapomenutelné ...

Moderní turistická obuv vás nadchne řadou pohodlných vychytávek

Také už nějaký čas hledáte opravdu kvalitní a pohodlné boty, které by s vámi vydržely řadu let? Milujete turistiku a potřebujete tu nejlepší péči? V t ...

Rodina a volný čas - klíč k harmonii a spojení

Rodinný čas je základem pro pevné rodinné vztahy a zdravý emocionální vývoj dětí. Ve světě plném hektických plánů a neustálého shonu je důležité si na ...

Tyto boty nikdy nevyjdou z módy - prohlédněte si nadčasové modely dostupné v Sizeer!

Módní trendy, včetně těch v městském vydání, se neustále vyvíjejí. Nelze však popřít, že existují evergreeny, které úspěšně odolávají měnícím se trend ...

Pánská elegance - obuv Medicine na čelním místě módní špičky

Pánská elegance je něco víc než jen výběr správného obleku nebo košile. Je to komplexní koncepce, která zahrnuje také obuv. Nakonec to jsou boty, kter ...

DoporučujemeÚterý 18.6.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »