InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Proč byste měli vyzkoušet přípravu kávy v pákovém kávovaru s mlýnkem

22.05.2024
Káva je právem jeden z nejoblíbenějších nápojů vůbec. Není se čemu divit - káva přináší řadu pozitivních vlastností. Dokáže zatočit s únavou, zlepšuje koncentraci i sportovní výkony, působí antioxidačně a také jako prevence proti neurodegenerativním onemocněním. Proč si ji připravit v pákovém kávovaru?
Ilustrační snímek | Zdroj: Freepik.com

Spousta výhod a nepatrná nevýhoda


Asi tušíte, že pákové kávovary najdou své uplatnění jak v domácnostech, tak i v kavárnách nebo restauracích. Příprava kávy v pákovém kávovaru s mlýnkem vyžaduje více času než příprava kávy z automatického kávovaru. Je to dáno samotnou přípravou a pěchováním kávy do páky i variabilitou nastavení. Můžete si zvolit hrubost mletí, množství i teplotu vody nebo našlehat mikropěnu.

Z popisu výše vyplývá, že příprava kávy v pákovém kávovaru není vhodná, pokud nemáte dostatek času na samotnou přípravu. Tady můžete naopak využít všechny možnosti automatických kávovarů, kde je příprava kávy otázkou stisknutí příslušného tlačítka.

Berete-li však přípravu kávy jako jakýsi rituál, jste na správné adrese. A co víc, pákové zařízení bývá typicky o něco levnější než plnoautomatický kávovar.

Jak pracovat s pákovým kávovarem?


Pojďme se tedy podívat na to, jak připravit kávu v pákovém kávovaru. Zaměříme se na klasické espresso.

Ze všeho nejdříve si vezměte 6-9 gramů celých kávových zrn. Následně je namelte v přiloženém mlýnku. Pamatujte, že čím jemnější mletí, tím silnější káva (a samozřejmě i naopak).

Následně musíte namletou směs napěchovat s pomocí přiloženého tamperu. Díky němu odstraníte vzduchové bubliny a zajistíte hladký povrch směsi v páce.

Výslednou směs v páce utáhněte do kávovaru, zvolte hrubost mletí, požadované množství, případně i teplotu vody a zmáčkněte příslušné tlačítko. Hotovo - o vše ostatní se postará samotné zařízení.

Jak asi tušíte, plnoautomatický kávovar zvládne mletí, pěchování a další nastavení automaticky. Ve výsledku tedy záleží jen na vašich preferencích a především množství času, který chcete přípravě kávy věnovat. S pákovým kávovarem s mlýnek se vám otevřou nové možnosti a velká variabilita pro přípravy kávy.

Autor: Pl

Další články z rubriky Rady a tipy

Jak efektivně eliminovat prach?

Prach je prostě hrozný. Nejen, že je neestetický, ale u mnohých navíc vyvolává alergické reakce. Boj s ním se přitom zdá téměř nemožný. Sotva ho odstraníte, už abyste začínali znovu. Jak na eliminaci prachu skutečně ...

Jak na cestovní pojištění, radí dTest

S blížícím se létem narůstá počet lidí plánujících dovolenou. Ačkoliv již velká část z nich bude mít ubytování a dopravu zařízenou, je možné, že cesto ...

Toužíte po bílých Vánocích? Přinese vám je zasněžený vánoční stromeček

Kdysi se Vánoce neodmyslitelně pojily s bohatou sněhovou nadílkou. V posledních letech ale na Vánoce téměř vůbec nesněží - a pokud se sníh přece jenom ...

Chcete uspořádat kvalitní firemní teambuilding? Víme, kde!

Založili jste před nějakým časem úspěšnou firmu? Pak nezapomínejte, že za svůj úspěch vděčíte i jednotlivým zaměstnancům. Přesně proto byste je měli č ...

Plánujete cestu do zahraničí? Je důležité zajistit si adekvátní zdravotní pojištění

Letní prázdniny se blíží a pokud plánujete dovolenou do zahraničí, je důležité zajistit si adekvátní zdravotní pojištění, aby vám byla poskytnuta potř ...

DoporučujemePondělí 17.6.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »