InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Parkování u letiště Praha - cenu služby ovlivňuje celá řada faktorů. Za bezpečí vozu si však neváhejte připlatit!

13.05.2024
Když vybíráte parkování u letiště Praha, cena je jistě jedním z důležitých kritérií. Faktem ale také je, že by nemělo jít o prvořadou věc, kterou při volbě parkovací firmy zohledníte.
Ilustrační snímek | Zdroj: Pexels.com
Nabídka je přitom poměrně pestrá a vyznačuje se jak různou úrovní služeb, odlišnou mírou zabezpečení, tak právě i širokým cenovým rozpětím. Ať už tedy plánujete krátkou služební cestu nebo nějakou delší dovolenou, vybírejte pečlivě, protože vaše volba může výrazně ovlivnit celkový komfort a pohodlí vaší cesty. A pochopitelně také účet, který vám za svoje služby parkovací firma vystaví.

Parkování u letiště Praha - cena není rozhodujícím kritériem


Přestože vás určitě bude zajímat, kolik za parkování vašeho vozu zaplatíte, je dobré si uvědomit, že cena této služby je přece jen tak trochu vedlejší. Nejvyšší prioritou by mělo být bezpečí vašeho auta. Zloději totiž obvykle využijí každou příležitost a jsou vynalézaví. Váš vůz často otevřou i na dálku.

Soustřeďte se proto hlavně na to, jak bude o vaše auto postaráno. Na jeho zabezpečení. Kvalitní parkovací služby u letiště často nabízejí kamerový dohled, pravidelné hlídky a osvětlení parkovací plochy, které je navrženo tak, aby minimalizovalo riziko krádeže nebo poškození vozidla. Tato bezpečnostní opatření jsou základem pro klidný start i konec vaší cesty. Další vrstvou ochrany může být elektronický přístupový systém, který zaručuje, že parkoviště je přístupné pouze autorizovaným osobám.

Komfort, který vám zpříjemní cestování


Parkování u letiště není pouze o tom, že na vaše auto někdo dohlédne, zatímco se budete třeba opalovat někde u moře. Faktem je, že kvalitnější firmy vám zajistí i patřičný komfort. A to v řadě ohledů. Jejich služby jsou zkrátka nejčastěji koncipovány tak, aby cestování bylo co nejpohodlnější a parkovací servis co nejefektivnější. Jistě, za něco podobného si obvykle připlatíte.

Tyto firmy ale často překonávají očekávání svých zákazníků a přinášejí příjemný nadstandard, který vždy výrazně ovlivní začátek a konec vaší cesty. A to samozřejmě příjemně. Kromě již zmíněné bezpečnosti, na jejíž prvořadém významu trváme, jsou to i efektivita služeb a jistá míra pohodlí, co sníží hladinu "předcestovního" stresu a přispěje k vašemu klidu. Máte strach z cestování? Nadstandardní služby vám ho pomohou utlumit!

Ke kvalitnímu servisu parkovacích firem patří například toto:

- Odvoz na terminál shuttle busem a po návratu zase zpátky

- Možnost mytí vozu nebo drobných oprav

- Asistence s nakládáním a vykládkou zavazadel

- V některých případech i VIP služby, jako je osobní přivítání a doprovod k vozidlu, což může být přínosem zejména pro obchodní cestující nebo rodiny s malými dětmi.

Cenová politika provozovatelů parkovišť


Ceny parkování u letiště Praha se liší jak s ohledem na konkrétního provozovatele - každý zkrátka může mít odlišnou "cenovou politiku" - tak i v závislosti na sezóně, délce parkování a šíři i kvalitě doplňkových služeb, které si zákazník vybere. Konkurence mezi provozovateli parkovišť je naštěstí pro cestující poměrně vysoká, což navíc často vede k promo akcím a speciálním nabídkám, které vám mohou ušetřit nemalé částky. Tato "cenová flexibilita" je jistě nástrojem na přilákání nových zákazníků a určitě slouží i k udržení stávajících klientů.

Vliv sezóny je vždy citelný


Ceny parkování mohou být výrazně ovlivněny sezónními faktory. V letních měsících, kdy je větší poptávka po cestování, mohou být ceny o poznání vyšší než mimo sezonu. Zima zkrátka tolik "netáhne" a nabídka parkovacích služeb je proto téměř bez výjimky atraktivnější. Tento sezónní rozdíl je důležité brát v úvahu při plánování cesty. A projevit se to může různě. Například, v období Vánoc a Nového roku mohou provozovatelé nabízet speciální slevy pro ty, kteří cestují na svátky. Cenová hladina parkování však může procházet také určitými cykly. Je to podobné jako s cenou letenek, která jde jednou nahoru a jindy zase klesá.

Jak dlouho budete pryč?


Čím delší doba parkování, tím vyšší bývá celková útrata. Faktem nicméně je, že s přibývajícím časem, který vaše auto na odstavné ploše stráví, se přece jen snižuje cena za každý další den. Mnoho parkovišť zkrátka nabízí výhodnější tarify pro dlouhodobé parkování, což je ideální hlavně pro cestující, kteří potřebují, aby na jejich vůz někdo dohlédl alespoň dva či tři týdny. Toto pravidlo tedy využívají zejména ti, kteří cestují na dlouhé dovolené nebo delší pracovní cesty. Zvažování těchto "dlouhodobých" možností může znamenat významné úspory.

Vždy si udělejte vlastní srovnání!


Je-li pro vás cena opravdu důležitá, udělejte si vždy svoje vlastní srovnání. A to včas. Důkladné porovnání cen parkování je pro nalezení nejlepší nabídky pochopitelně zásadní. Zde je několik bodů, jak při tom postupovat co nejefektivněji:

- Kontrola základních sazeb a také sazeb s doplňkovými službami

- Vyhledávání speciálních akcí a slev

- Posouzení sezónních ceníků

Porovnání recenzí a zkušeností ostatních uživatelů vám s výběrem může také pomoci. Jde především o to, jak byli jiní lidé s účtem za parkovací služby nakonec spokojeni.

Chcete si užít dovolenou?


I když může být cena za parkování na první pohled někdy i vysoká, investice do kvalitní a bezpečné parkovací služby se vám vždy vyplatí. Oproti riziku, které podstoupí člověk, který nechá svůj vůz jenom tak někde na ulici, je pravděpodobnost poškození nebo dokonce odcizení auta, které je pod dohledem profesionálů, zanedbatelná.

Chcete si užít dovolenou a ne neustále přemýšlet, co se asi právě děje s vaším vozem? Pak na nějakou tu stokorunu nehleďte!

Autor: Pl

Další články z rubriky Rady a tipy

Proč byste měli vyzkoušet přípravu kávy v pákovém kávovaru s mlýnkem

Káva je právem jeden z nejoblíbenějších nápojů vůbec. Není se čemu divit - káva přináší řadu pozitivních vlastností. Dokáže zatočit s únavou, zlepšuje koncentraci i sportovní výkony, působí antioxidačně a také jako prevence proti neurodegenerativním ...

dTest: Práva spotřebitelů v EU v ukrajinštině

Největší česká spotřebitelská organizace dTest se připojila ke kampani Evropské komise podporující spotřebitelská práva Ukrajinců, kteří v důsledku ru ...

Zástupce ombudsmana radí českým turistům, jak se vyhnout nepříjemnostem na mexických letištích

Chystáte se na dovolenou do Mexika? Pokud ano, čtěte pozorně. Zástupce ombudsmana vám poradí, jak předejít tomu, aby vaše dovolená neskončila předčasn ...

Co by měl každý spotřebitel vědět o digitálním obsahu a službách, informuje dTest

V pátek 17. května se uskuteční Světový den telekomunikací a informační společnosti, který v jeho nynější podobě vyhlásila v roce 2006 Mezinárodní tel ...

Podle zjištění spotřebitelské organizace dTest je anglická slanina nejproblematičtější uzenina

Na nenápadný uzenářský výrobek vyráběný z vepřového boku - anglickou slaninu - se v aktuálním vydání zaměřil spotřebitelský časopis dTest. Výsledky zk ...

DoporučujemePátek 24.5.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »