InfoDnes.cz » Zpravodajství » Ekonomika

AMSP: Vyzkoušejte si Akademii podnikání České spořitelny

13.05.2024
Máte hlavu plnou nápadů a snů a nechybí vám ambice je realizovat? Svého podnikavého ducha můžete ze řetězu pustit třeba právě teď! V Akademii podnikání získáte teoretické i praktické informace, díky kterým budete o krok napřed a zároveň o krok blíž k uskutečnění svého snu. Není na co čekat!
Foto: amsp.cz
E-learningová platforma pro zájemce o drobné podnikání - Akademie podnikání - vznikla na základě rozsáhlého discovery, díky kterému jsme identifikovali bariéry, které běžné lidi odrazují od podnikání. Ať už je to přebujelá byrokracie, strach z účetnictví a daní, neschopnost sestavit si funkční a srozumitelný byznysplán nebo velmi laické představy o marketingu, tak ve výsledku vedou k rozhodnutí mnohých nezačít podnikat.

Rozhodli jsme se to změnit a poskytnout každému základní informace související se začátkem podnikání, a to co možná nejlidštější a interaktivní formou. Akademie podnikání obsahuje již více než 15 vzdělávacích modulů, které vás provedou tématy jako první praktické kroky k podnikání, jak oslovit zákazníka, obchodní model aneb na čem bude vaše podnikání vydělávat, právo a jak si vaše nápady chránit, nebo jak si sestavit vlastní finanční plán či se zorientovat v možnostech financování. Celým studiem vás provází podnikatelský plán, který průběžně vyplňujete a roste společně s vámi, navíc po skončení studia je vám k dispozici pro komunikaci s potenciálními zákazníky, obchodními partnery nebo investory. Akademie podnikání dále nabízí praktické nástroje, které mohou zájemcům o podnikání a začínajícím podnikatelům výrazně ulehčit a podnikatelský start zjednodušit.

Cílovou skupinou jsou všichni, kteří se chtějí v této oblasti vzdělávat a v budoucnu třeba opravdu rozjet svůj byznys - studenti, maminky na mateřské, nespokojení zaměstnanci nebo lidé předdůchodového věku. Akademie podnikání je zdarma a je opravdu pro každého.

"Akademie podnikání je dalším střípkem do mozaiky zvané finanční zdraví (firem), které v České spořitelně dlouhodobě řešíme a věříme, že připravení a vzdělaní zájemci o podnikání mají větší šanci se svým nápadem uspět a my jim s tím chceme pomoci." říká Adam Daniel, product owner projektu Akademie podnikání v doméně finančního zdraví. "Jsme rádi, že můžeme takový nástroj poskytnout každému a zdarma a nechat zájemce o podnikání objektivně zhodnotit, zda je to směr, kterým se chce vydat. Už teď v Akademii podnikání studuje více než 1500 účastníků, přidejte se k nim." dodává Adam Daniel.

Proč Akademie podnikání?

E-learningová platforma pro zájemce o drobné podnikání

- Vznikla na základě rozsáhlého discovery, díky kterému jsme identifikovali bariéry a demotivátory, které běžné lidi odrazují od podnikání.

- Přebujelá byrokracie, strach z účetnictví a daní nebo neschopnost sestavit si funkční a srozumitelný byznysplán ve výsledku vedou k rozhodnutí mnohých nezačít podnikat.

Rozhodli jsme se to změnit a poskytnout každému základní informace související se začátkem podnikání, a to interaktivní formou.

Jak vám Akademie podnikání pomůže?

- Obsahuje 15 vzdělávacích modulů, které vás provedou tématy jako první praktické kroky k podnikání, jak oslovit zákazníka, obchodní model aneb na čem bude vaše podnikání vydělávat, právo a další.

- Celým studiem vás provází podnikatelský plán, který průběžně vyplňujete a roste společně s vámi, navíc po skončení studia je vám k dispozici pro komunikaci s potenciálními zákazníky, obchodními partnery nebo investory.

- Součástí jsou praktické nástroje, které mohou podnikatelský start výrazně ulehčit a zjednodušit.

Pro koho je Akademie podnikání?

- Cílovou skupinou jsou všichni, kteří se chtějí v této oblasti vzdělávat a v budoucnu třeba opravdu rozjet svůj byznys.

- Vzdělávají se v ní studenti, maminky na mateřské, nespokojení zaměstnanci nebo lidé předdůchodového věku.

Akademie podnikání je zdarma a je opravdu pro každého!

"Akademie podnikání je dalším střípkem do mozaiky zvané finanční zdraví (firem), které v České spořitelně dlouhodobě rozvíjíme," říká Adam Daniel, product owner projektu Akademie podnikání v doméně finančního zdraví v České spořitelně. "Jsme rádi, že můžeme takový nástroj poskytnou každému a zdarma. Už teď v Akademii podnikání studuje více než 1000 účastníků, přidejte se k nim," dodává.

Spolupráce s VŠE

Česká spořitelna spolupracuje s VŠE v Praze na více frontách, spolupráce s Akademií podnikání probíhá konkrétně v gesci Fakulty podnikohospodářské, katedry podnikání a byla tak zařazena do vybraných předmětů.

Zdroj: AMSP ČR

Další články z rubriky Ekonomika

Konference Hospodářské komory a České asociace umělé inteligence ukáže firmám, jak používat AI

Praktické ukázky využití v podnicích, konzultační zónu a workshopy, na kterých si zástupci firem vyzkouší AI nástroje, chystají Hospodářská komora a Česká asociace umělé inteligence. Na konferenci AI inspiration v pražském Cubexu na konci května ...

První investiční VC fond z Národního plánu obnovy ČR bude spravovat Tensor Ventures

Investiční společnost Tensor Ventures byla vybrána jako správce prvního fondu rizikového kapitálu (VC), který bude financován z Národního plánu obnovy ...

ČSOB Index očekávání firem: Optimismus podnikatelů a firem roste, chuť investovat je nejvyšší od roku 2019

Nálada malých a středních firem a podnikatelů se mění k lepšímu. Největší posun od podzimu nastal v investiční aktivitě, která je na nejvyšší úrovni z ...

Výzva všem samosprávám: Vypravte se na URBIS pro know-how, dobrou praxi i kontakty

Brno - Už 4. června 2024 otevře své brány brněnský URBIS. Letošní ročník nabídne v Česku doposud nevídaný třídenní program s účastí ministrů, předních ...

V prvním čtvrtletí letošního roku přicestovalo do Česka více zahraničních turistů, vzrostl i počet domácích návštěvníků

Během prvního čtvrtletí letošního roku přijelo do tuzemských hotelů, penzionů a dalších hromadných ubytovacích zařízení celkem 4,1 mil. hostů. Téměř 5 ...

DoporučujemePondělí 27.5.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »