InfoDnes.cz » Zpravodajství » Domácí

ČEZ Prodej sníží ceny 1,7 milionu zákazníků na dobu neurčitou u elektřiny i plynu

03.05.2024
Zákazníky ČEZ Prodej teď čekají samé příjemné zprávy. Již za pár týdnů se jim sníží ceny plynu a pak i elektřiny na dobu neurčitou. Zlevnění nefixovaných produktů se týká přibližně 1,7 milionu stávajících zákazníků, kterým se cena sníží automaticky. Ceny za dodávku plynu se domácnostem od začátku června sníží u plynu o 17 % na 1 479 korun za MWh a od začátku července u elektřiny v nejběžnější sazbě D02 o 9 % na 3 595 korun za MWh. Ještě předtím ČEZ Prodej od 1. května letos opět zlevnil také víceleté fixované produkty.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Další zlevnění v letošním roce chystá největší český dodavatel ČEZ Prodej. U fixovaných produktů se jedná již o třetí snížení cen v pořadí - po únorovém a dubnovém. Velkou novinkou je ale především chystané zlevnění elektřiny a plynu na dobu neurčitou, kde se ceny letos poprvé snižovaly už v lednu. Všechna zlevnění se vztahují jak na stávající, tak na nové zákazníky.

"Letos zlevňujeme v průběhu roku zákazníkům všech našich produktů. U fixací ceny snižujeme už potřetí, nejnověji ale připravujeme také velké zlevnění pro domácnosti, které mají produkty na dobu neurčitou. Od léta se tak sníží ceny pro 1,7 milionu našich zákazníků. Není třeba nic dělat, vše proběhne automaticky a každého zákazníka budeme o novém ceníku informovat. Tento krok nám umožňuje úprava naší nákupní strategie, díky které můžeme pokles velkoobchodních cen rychle promítnout i do snížení ceníků pro naše zákazníky již v polovině roku. Jsem rád, že naše produkty aktuálně patří mezi ty nejvýhodnější, které si lze na trhu sjednat," uvedl generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

Elektřina a plyn na dobu neurčitou


Plyn na dobu neurčitou zlevní od 1. června na úroveň 1 479 Kč/MWh bez DPH, což představuje pokles o přibližně 17 %. Elektřina pro nejběžnější sazbu D02 bude od 1. července za 3 595 Kč/MWh bez DPH, tedy o více než 9 % níže než doposud.

Stávající nefixovaní zákazníci informace o zlevnění dostanou e-mailem, dopisem nebo SMS. Cena se jim sníží automaticky, což si mohou k příslušnému datu zkontrolovat v aplikaci MŮJ ČEZ. Nemusejí tedy nikam volat ani chodit. Zákazníkům, kteří by chtěli k ČEZ Prodej přejít na levnější produkt od jiného dodavatele, jsou k dispozici operátoři call center i zákaznických center po celé České republice, včetně více než 90 poboček České pošty.

Fixované produkty


Měsíc od posledního zlevnění 1leté fixace nabídne ČEZ Prodej zákazníkům levněji také dvouleté a tříleté fixy. Od 1. května u dvouleté smlouvy pořídí domácnosti elektřinu v průměru za 3 124 Kč/MWh bez DPH, u tříletého kontraktu se průměrná roční cena dostává pod 3 000 Kč/MWh bez DPH. U dvouleté fixace plynu průměrná cena klesá na 1 298 Kč/MWh bez DPH ročně.

ČEZ Prodej pomáhá snižovat účty za energie


Vedle samotného snížení cen nabízí ČEZ Prodej domácnostem celou řadu dalších řešení, jak snížit účty za energie. Aktuálně nabízí při pořízení fotovoltaiky s baterií až 21 solárních panelů zdarma, zájemci o tepelné čerpadlo pak mohou využít akci instalace zdarma. Nedávná analýza spotřeby zákazníků ČEZ Prodej, kteří do těchto technologií investovali, přitom ukázala, že téměř 90 % klientů díky tomu skutečně ušetří. Třetina domácností, které investovaly do fotovoltaiky s baterií, zaznamenala snížení spotřeby elektřiny v rozmezí 20-40 %, což v průměru odpovídalo snížení spotřeby o téměř 4 MWh ročně. Čtvrtina domácností snížila spotřebu dokonce o více než 40 %. Přes 60 % lidí, kteří nahradili elektrické vytápění (většinou elektrokotel) tepelným čerpadlem, snížilo svou spotřebu minimálně o 40 %.

S úsporami pomáhá také program ČEZ Akademie, který se zaměřuje například na různé oblasti v domácnosti, kde lze ušetřit (např. vytápění, osvětlení, spotřebiče apod.), ale právě i na tipy ohledně úsporných technologií.

Zdroj: ČEZ

Další články z rubriky Domácí

Moody's potvrdila rating Českých drah v investičním pásmu se stabilním výhledem

Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná ratingová agentura ocenila především silné postavení společnosti na českém železničním trhu a ...

Úřad vlády se tradičně zapojí do festivalu Open House

Do jubilejního 10. ročníku festivalu pražské architektury Open House se Úřad vlády ČR zapojí otevřením Hrzánského paláce v sobotu 18. května a v neděl ...

ČOI: Hračka na baterie AKU vrtačka T1401 představuje vážné riziko pro životní prostředí

Česká obchodní inspekce zjistila, že na vnitřním trhu je v nabídce výrobek, který představuje vážné riziko kvůli možnému znečištění životního prostřed ...

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu

Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu - to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíc ...

Spotřebitelská organizace dTest podala stížnost na Temu

Čínské online tržiště Temu působící na trhu od roku 2023 se těší velké popularitě mezi spotřebiteli. Jen v EU má totiž přes 75 milionů uživatelů měsíč ...

DoporučujemePondělí 27.5.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »