InfoDnes.cz » Zpravodajství » Domácí

Nový jízdní řád: Více vlaků na Slovensko. RegioJet zároveň ohlašuje zahájení předprodeje vlakových jízdenek až do března 2024

19.10.2023
Společnost RegioJet, největší soukromý železniční dopravce ve střední Evropě, spouští předprodej vlakových jízdenek až do března 2024 a zároveň ohlašuje novinky v rámci svého jízdního řádu pro rok 2024, které přinesou více možností pro cestující směrem na Slovensko. Od října navýšil RegioJet počet vlaků mezi Prahou a Bratislavou a také došlo k posílení spojů na trase Praha-Košice. Zároveň RegioJet plánuje rozšíření provozu směrem k ukrajinské hranici a pokračuje v přípravách na mezinárodní expanzi na linkách Přemyšl-Hannover a Praha-Berlín.
Ilustrační snímek | Foto: Regiojet, Student Agency
RegioJet spouští dnešním dnem předprodej vlakových jízdenek na zimu a část jara až do března 2024. V prodeji jsou jízdenky na všech vnitrostátních i mezinárodních komerčních linkách, včetně jízdenek do oblíbených evropských destinací, jako jsou Vídeň, Budapešť, Bratislava nebo Košice.

Posílení spojů na trase Praha - Bratislava


Již od října 2023 rozšířil RegioJet dostupnost spojů mezi Prahou a Bratislavou, když navýšil počet spojů ze tří na čtyři páry denně. Cestujícím je tak nově k dispozici ranní spoj z Bratislavy do Prahy (odj. nově v 6:21, příj. 10:37) a odpolední spoj z Prahy do Bratislavy (odj. 17:15, příj. 21:32), což značně rozšíří možnosti pro rychlou a komfortní dopravu mezi těmito dvěma hlavními městy.

Rozšíření trasy Praha - Košice


K dalším zásadním změnám došlo na trase Praha - Košice. Již od 1. července 2023 byl počet spojů zvýšen ze dvou na tři páry denně. Vlaky RegioJet nyní jezdí na této trase, která vede přes Olomouc, Ostravsko, Žilinu a Vysoké Tatry do Košic, s odjezdem z Prahy v 7:50, ve 14:50 a noční linkou s odjezdem ve 21:52. Z Košic pak vlaky odjíždí směrem do Prahy v 3:50, 7:53 a noční spoj ve 21:37.

Nové menu na palubách vlaků RegioJet


Od 21. září je pro cestující připraveno na palubách vlaků nové menu. Jedním z hlavních lákadel jsou vynikající lívance s tvarohovým krémem a Nutellou, které se okamžitě staly velkým hitem. Pro milovníky italské kuchyně přibyly noky s bazalkovým pestem. A nezapomněli jsme ani na vegetariány. V nabídce máme wrap caprese a dýňovou polévku, která skvěle ladí s podzimem. Do menu se vrátil oblíbený salát s ovčím sýrem. Nabídku oživily nové sushi sety, které patří k nejoblíbenějším produktům vůbec. Do nápojové nabídky přibyla nová vína a míchaný drink Gin & Tonic.

"V RegioJet jsme hrdí na to, že můžeme nabídnout našim cestujícím nové gastronomické zážitky za velmi příznivé ceny, které držíme dlouhodobě na nízké úrovni. Jsme si jisti, že nové menu přispěje k ještě příjemnějšímu cestování našimi vlaky," říká Jakub Svoboda, výkonný ředitel vlakové dopravy RegioJet.

Přípravy na mezinárodní expanzi


Regiojet má v plánu rozšířit svou mezinárodní síť provozovaných spojení. Dopravce chystá rozšíření provozu směrem na hranici k Ukrajině o další spoj. Plánuje nové přímé noční železniční spojení mezi polskou Přemyšlí a německým Hannoverem, a také denní linku mezi Prahou a Berlínem.
V rámci nového nočního spojení Přemyšl-Hannover byla podána polskému drážnímu úřadu UTK žádost o otevřený přístup na železniční síť a čeká se na jeho rozhodnutí.

Novou plánovanou denní linkou je Praha - Berlín. Trasy jsou ještě stále v řešení s jednotlivými infrastrukturami. "Na lince očekáváme ty samé služby, jako máme nyní ve vlacích. Spuštění je v plánu během roku 2024," upřesňuje Petr Kohoutek, finanční ředitel RegioJet.

Zdroj: RegioJet

Další články z rubriky Domácí

AV ČR: Revoluční metoda českých vědců odhalila strukturu chromozomu

Jako první na světě zobrazili celý chromozom v přirozeném stavu. Vědcům z Ústavu přístrojové techniky AV ČR ve spolupráci s Ústavem experimentální botaniky AV ČR se díky revoluční metodě podařilo to, o co se pokoušeli experti nejprestižnějších ...

Piráti navrhnou opatření pro snížení konzumace alkoholu

Alkohol představuje v České republice závažný problém s významnými zdravotními a sociálními důsledky. Piráti proto plánují změny v regulaci alkoholu, ...

STUDENT AGENCY TRAVEL zveřejňuje trendy v prodeji letenek pro letní sezonu

Společnost STUDENT AGENCY TRAVEL, přední český prodejce letenek, přináší nejnovější přehled cestovatelských trendů pro letní prázdniny 2024. Analýza r ...

Ministerstvo zdravotnictví představilo médiím stav plnění dohody z 8. prosince loňského roku

Ministerstvo zdravotnictví představilo médiím stav plnění dohody s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, zdravotnickými odbory a Českou lékařskou komorou ...

Česká republika obdržela od EU další refundaci za vojenský materiál dodaný na Ukrajinu

Česká republika patří mezi významné dodavatele vojenské techniky Ukrajině, která již více než dva roky čelí ruské agresi. Česko za vojenský materiál, ...

DoporučujemeNeděle 21.7.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »