InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Různé typy proteinů: Který je pro vás ten pravý?

01.02.2023
Pro ty, kteří chtějí ze svého tréninku vytěžit maximum, je k dispozici celá řada možností. Pokud jde o proteiny, výběr správného produktu může mít zásadní vliv na výsledky. Jaké jsou tedy různé typy proteinů a který je pro vás nejlepší? Podívejme se na dvě nejoblíbenější možnosti na trhu: syrovátkový protein a CFM protein.
Ilustrační snímek | Zdroj: Canva

Co je to syrovátkový protein?


Syrovátkový protein je jednou z nejoblíbenějších forem bílkovin na trhu díky své pohodlnosti a biologické dostupnosti.
Je také považován za jeden z nejkvalitnějších dostupných proteinů, protože obsahuje všech 9 esenciálních aminokyselin, které vaše tělo potřebuje, ale nedokáže si je samo vyrobit. Syrovátkový neboli whey protein lze získat z kravského mléka nebo vyrobit synteticky v laboratoři rozkladem kaseinových bílkovin pomocí enzymů.
Obsahuje také vysoké množství aminokyselin s rozvětveným řetězcem (BCAA), které jsou spojovány s lepším výkonem při cvičení.
Syrovátka však obsahuje laktózu, která může některým lidem způsobovat zažívací potíže, pokud je konzumována ve velkém množství.

Co je CFM protein?


CFM je zkratka pro Cross Flow Microfiltration a jedná se o typ filtračního procesu, který se používá k oddělení syrovátky od dalších složek obsažených v kravském mléce, jako je tuk, cholesterol a laktóza.
Výsledkem tohoto procesu je typ syrovátkového bílkovinného izolátu, který je téměř zcela čistý. Obsahuje extrémně nízké procento (méně než 1 %) tuku a laktózy, takže je dobře snášen i těmi, kteří trpí alergiemi nebo citlivostí na mléko. CFM má také více BCAA než jiné formy syrovátky, což je ideální pro sportovce, kteří chtějí rychle budovat svalovou hmotu. Jedinou nevýhodou CFM je, že bývá dražší než jiné formy syrovátky vzhledem k její čistotě a kvalitě.

Jak vybrat syrovátkový protein?


Výběr správného syrovátkového proteinu může být náročný úkol. Na trhu je k dispozici tolik možností, že je důležité při výběru pochopit, co hledáte a jaké jsou vaše potřeby.

1. Nejlepším způsobem, jak to určit, je posoudit, jak často plánujete protein používat, zda je vaším hlavním cílem budování svalové hmoty nebo jen lepší regenerace po tréninku a zda daný typ syrovátkového proteinu dobře spolupracuje s dalšími doplňky stravy, které případně užíváte.
2. Dalším klíčovým faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je váš rozpočet, protože ceny se mohou značně lišit v závislosti na tom, odkud výrobek kupujete, a na jeho kvalitě. Cenově dostupné syrovátkové proteiny všech značek najdete na Nejlevnějšíprotein.

Věnování pozornosti všem těmto detailům vám pomůže zajistit, že si nakonec vyberete syrovátkový protein, který dokonale vyhovuje vašemu aktivnímu životnímu stylu!

Tip na syrovátkový protein:
- Extrifit High Whey Protein 80

Tip na CFM protein:
- AMIX CFM IsoPrime

Poznejte sílu proteinů


Pokud jde o výběr typu proteinového prášku, na trhu je dnes k dispozici spousta možností - ale dvě vynikají nad ostatními: syrovátkový protein a CFM protein. Oba mají svá pro a proti, takže je důležité zvážit své individuální potřeby, než se rozhodnete, který z nich je pro vás ten pravý.
Syrovátkový je skvělý pro ty, kteří hledají pohodlí, zatímco CFM nabízí vynikající kvalitu, ale za vyšší cenu. Nakonec to, zda si vyberete syrovátku nebo CFM, bude záviset na vašich konkrétních potřebách, takže než se rozhodnete, pečlivě zhodnoťte svůj jídelníček.

Autor: Nejlevnějšíprotein.cz

Další články z rubriky Rady a tipy

Nakupujete použité zboží? dTest radí, jak na to

Když se rozhodnete koupit zboží z druhé ruky, můžete potěšit nejen svou peněženku, ale také životní prostředí a cirkulární ekonomiku. Namísto výroby nového zboží tak přispějete k snížení zátěže na přírodní zdroje. A třeba zachráníte ještě funkční ...

Dovolená, kde budete mít soukromí? V penzionu

Už by to chtělo první letošní odpočinek, nemyslíte? Po zimě jsme ještě nerozkoukaní, proto leckteří nechtějí jezdit do hotelů, kde je velký šrumec. Ne ...

TikTok followers - vyplatí se jejich nákup?

V poslední době můžeme vídat služby, které nabízejí TikTok followers za pár korun. Může se to ale vyplatit? Rozebereme si všechny plusy i mínusy nákup ...

Co jsou to hypoalergenní granule a kdy nakupovat?

Hypoalergenní granule jsou určeny speciálně pro zvířata, která trpí na alergie a potřebují tak dodržovat nějakou dietu. Tato speciální krmiva jsou upr ...

E-shop v převleku: záludnost nákupních galerií

Nakupování na internetu je čím dál tím pohodlnější. Bohužel však stále plné pastí, kvůli kterým se nejeden spotřebitel snadno napálí. Typicky se to tý ...

DoporučujemeNeděle 26.3.2023
Počasí v ČR
Počasí v regionech »