InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Pro ženy

Lifting a omlazení pleti spočívá v komplexním ošetření

19.01.2023
Pokud myslíte omlazení pleti vážně, měli byste si vzít k srdci doporučení odbornic, které pečují o naši v krásu v kosmetických salonech. Právě tam celý proces rejuvenace vždy začíná důkladným a současně co nejšetrnějším vyčištěním pokožky. Je-li třeba, zatočí specialistky pomocí přístrojů s rozšířenými žilkami a nepěknými flíčky. Pak do pleti vpraví zázračná séra, třeba vibračním dermapenem. Vše samozřejmě neprobíhá během jedné návštěvy, ale postupně v rámci několikatýdenního plánu. K tomu si ještě na doma odnesete luxusní preparáty; proto neváhejte prozkoumat antiagingový arzenál profesionálek.
Ilustrační snímek | Foto: unsplash.com

Omlazení pleti začíná vyčištěním, detoxikací a exfoliací


Má-li být efekt beauty procedury maximální, musíme nejdříve zbavit pleť odumřelých buněk a uvolnit zanesené póry. Už jenom díky tomu vypadá obličej o 100 % lépe, než když se tvář loupe a všude ji hyzdí černé tečky. Čistá a průchozí pokožka také mnohem lépe vstřebává pěstící látky.

Mezi šetrné metody čištění patří přístrojová špachtle, která pomocí ultrazvuku uvolní ucpané póry a zbaví tvář šupinek. Zákrok lze v rámci omlazení pleti vhodně doplnit aplikací výživných látek, které se špachtlí zapracují dovnitř.

Druhý způsob, jak omladit pleť a zbavit ji nečistot během jednoho zákroku, nabízí přístrojového ošetření zvané Hydrafacial. Jak při tom obsluha krouží po obličeji drobnými nástavci, tak jej postupně podrobuje peelingu, "luxování" pórů a nanesení regeneračních látek. Pro vás vhodný "úklid" pleti vybere zkušená expertka.

Neinvazivní lifting - omlazení pleti mikrojehličkami


První známky stárnutí se dají efektivně řešit pomocí speciálního vibračního dermapenu, který jemně propichuje pokožku do hloubky několika milimetrů. Většinou se takto omlazuje pleť obličeje, krku a dekoltu, kde tím urychlí obnova buněk a tvorba kolagenu. Celý proces se navíc podporuje séry na bázi kyseliny hyaluronové a lipopeptidů.

Kromě tváře se dá mikropenem vyhladit také celulitida na stehnech a zadečku. Případně můžete tímto způsobem zjemnit i strie na břichu a ňadrech, které vznikají především během těhotenství, když se prudce zvětšují tělesné proporce.

Omlazení pleti a odstranění pigmentací a žilek přístroji na bázi IPL


Špičkové kosmetické salóny jsou vybavené technologií, jejímž účelem je bojovat proti stárnutí na všech frontách. Čistá pokožka bez ohledu na věk se dá viditelně omlazovat též pomocí IPL. To je zkratka pro přístroj, který do ní vystřeluje intenzivní pulzy světla. To vede k okamžitému vypnutí kolagenních vláken a současně se spustí proces tvorby nových. Beauty pracoviště udávají až 60 % zpevnění pleti ve srovnání s původním stavem. Kromě vrásek se díky omlazení světlem zmenšují také póry.

Podle intenzity světla může obsluha odstranit z těla i nežádoucí skvrny. Ty po zásahu paprskem ztmavnou a postupně se vyloupou. Částečně se IPL vypořádá také s rozšířenými žilkami na nose nebo na tvářích. Abyste si mohli dopřát světelné omlazení pleti, nesmíte však trpět epilepsií, kterou mohou záblesky snadno vyprovokovat.

Luxusní koktejly určené k omlazení pleti


Kromě rejuvenačních procedur nám v salonech nabídnou též exkluzivní séra, která podpoří celý proces omlazení pleti. Řada přípravků se v množství několika mililitrů zapracovává do pokožky už během zákroku. K hloubkovému vstřebání vyššímu o neuvěřitelných 80 % slouží například mezoterapie dermapenem.

Neváhejte proto využít bezplatné konzultace s odbornicemi na mladistvý vzhled, které vám doporučí vhodné zákroky včetně adekvátní péče na doma. Připravte se, že vás některé přípravky vyjdou i na pár tisíc korun. V součtu budete na výše popsané komplexní omlazení pleti potřebovat minimálně 20 tisíc. Zato ale budete minimálně další dva roky vypadat nesrovnatelně lépe než vrstevníci, kteří údržbu nepodstupují.

Autor: Pl

Další články z rubriky Pro ženy

Tajný trik pro mladší pleť: Kolagen

Kolagen je protein, který máme v těle úplně všichni. Nachází se ve svalech, nervech, šlachách, kostech i kůži. Po 30. roku věku ale začíná jeho produkce klesat, tělo jej nedokáže samovolně získat dostatek. Tehdy byste ho tedy měli začít ...

Epilace laserem: tělesné ochlupení milované i nenáviděné

Epilace laserem představuje moderní metodu, jak se chloupků na těle zbavit trvale. Proč je vlastně na těle máme ...

Jaký je správný postup péče o pleť?

Vaše pleť je hladká, bez větších vad a pupínky ani černé tečky vás moc netrápí? Jenže co není, může být. Stav, v němž je pleť nyní, nevydrží věčně a v ...

Laser Clinic - jaké služby zde můžete očekávat?

Tápete, co všechno se může odehrávat v zařízeních pod názvem Laser Clinic neboli laserová klinika, jejic ...

Jak kyselina hyaluronová prospívá pokožce v zimním období

Na naši pleť v zimě nepříznivě působí střídání prostředí s velmi nízkou, a naopak vysokou teplotou při návratu domů, spolu se suchým vzduchem. Pokud s ...

DoporučujemeNeděle 29.1.2023
Počasí v ČR
Počasí v regionech »