InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Pro ženy

Tajný trik pro mladší pleť: Kolagen

19.01.2023
Kolagen je protein, který máme v těle úplně všichni. Nachází se ve svalech, nervech, šlachách, kostech i kůži. Po 30. roku věku ale začíná jeho produkce klesat, tělo jej nedokáže samovolně získat dostatek. Tehdy byste ho tedy měli začít doplňovat.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Od 30. roku věku člověk ztrácí 1 až 2 % kolagenu ročně. Projevuje se to vráskami, povadlou kůží a bolestí kloubů. Z potravy ho přijmout nelze. Vyskytuje se sice v potravinách bohatých na bílkoviny, avšak tato forma kolagenu pro pleť není dostatečná. Pleť potřebuje kolagen rozložený na peptidy, který přijmete nejjednodušeji formou doplňku stravy.

Jak může vaše tělo změnit kolagen?


Už jsme si prozradili, jak působí kolagen na pleť. Podporuje její pevnost a pružnost, omezuje tvorbu vrásek. Kromě toho také podporuje růst nehtů a vlasů, takže i ty budou hezčí a zdravější. Navíc posiluje chrupavku, klouby a kosti, snižuje zažívací potíže, stres a vylepšuje kvalitu spánku.

Všechny tyto účinky se samozřejmě projeví tehdy, když jej budete užívat delší dobu, doporučuje se aspoň dva měsíce. Sehnat kolagen dnes není problém, dá se pořídit ve formě kapslí, ale i jako prášek, který zamícháte do smoothie či čaje a ani nepoznáte, že jej konzumujete.

Jaké další doplňky stravy vaše pleť ocení?


Kromě kolagenu je hodně přínosný také biotin, jenž bývá nazývaný vitamínem krásy. Můžete ho znát i pod názvem H či B7. Na rozdíl od kolagenu se dá přijímat i z potravy, především z hovězího masa, žloutků, sóji, ořechů, obilovin, mléka či kvasnic.

Biotin je přínosný zejména pro ty, kteří bojují s akné, vyrážkou nebo seborickou dermatitidou. Funguje taktéž na třepivé a lámavé nehty.

Samozřejmě existují doplňky stravy jako dělané pro kůži, které obsahují mix přínosných vitamínů. Můžete si dopřát komplex tabletek na vlasy, pleť a nehty či třeba kolagenový drink s obsahem biotinu. Nezapomínejte ale, že důležité je vytrvat a zásobovat pleť účinnými látkami delší dobu.

Autor: Pl

Další články z rubriky Pro ženy

Lifting a omlazení pleti spočívá v komplexním ošetření

Pokud myslíte omlazení pleti vážně, měli byste si vzít k srdci doporučení odbornic, které pečují o naši v krásu v kosmetických salonech. Právě tam celý proces rejuvenace vždy začíná důkladným a současně co nejšetrnějším vyčištěním pokožky. Je-li ...

Epilace laserem: tělesné ochlupení milované i nenáviděné

Epilace laserem představuje moderní metodu, jak se chloupků na těle zbavit trvale. Proč je vlastně na těle máme ...

Jaký je správný postup péče o pleť?

Vaše pleť je hladká, bez větších vad a pupínky ani černé tečky vás moc netrápí? Jenže co není, může být. Stav, v němž je pleť nyní, nevydrží věčně a v ...

Laser Clinic - jaké služby zde můžete očekávat?

Tápete, co všechno se může odehrávat v zařízeních pod názvem Laser Clinic neboli laserová klinika, jejic ...

Jak kyselina hyaluronová prospívá pokožce v zimním období

Na naši pleť v zimě nepříznivě působí střídání prostředí s velmi nízkou, a naopak vysokou teplotou při návratu domů, spolu se suchým vzduchem. Pokud s ...

DoporučujemeNeděle 29.1.2023
Počasí v ČR
Počasí v regionech »