InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Co je důležité při stěhování

22.12.2022
Pro někoho nepříjemná záležitost, pro jiného milá změna, pro mnohé nutnost, pro další příležitost. Stěhování. Je jasné, že tento proces provází mnoho nepříjemností a nečekaných eventualit. Zkuste ale negativním zkušenostem předejít tím, že si předem vše promyslíte a připravíte vše potřebné.
Ilustrační snímek | Zdroj: www.dreamstime.com

Krabice a zase krabice


Když se stěhujete, tak krabic není nikdy dost. Jedná se o naprostý základ. Nejlepší volbou jsou krabice k tomu účelu stvořené, tedy krabice na stěhování.
Bývají totiž uzpůsobené k přenášení těžkých břemen. Mají zpevněná ucha a dno, a mnohé jsou opatřeny různými vychytávkami, jako je např. potisk, díky kterému budete mít větší přehled o obsahu krabice nebo do jaké části bytu či domu má být přenesena.
Nemáte-li k dispozici přímo stěhovací krabice, postačí mít připravené obyčejné kartonové obaly, či plastové přepravky.
Nezapomínejte ani na obalový a fixační materiál, jako je bublinková fólie, balicí papír nebo obyčejné noviny.

Máte vše naplánované?


Co si budeme povídat, důležitá při stěhování je psychická pohoda. Pomozte si ji udržet tím, že vše předem promyslíte a naplánujete. Klidně si jednotlivé úkony zapisujte. Uvidíte, že při troše snahy se pak nebude stávat, že po stěhování něco nenajdete, jak to jinak bývá běžné. Ovšem pozor, nestresujte se zbytečně tím, pokud se plán nepodaří plnit. To, že se tu a tam něco nestihne, je naprosto běžné a ke stěhování to patří. Nezapomínejte si také dělat přestávky, pokud se cítíte unavení. Zdraví především. Fyzické i psychické.

Požádejte o pomoc, pokud nebudete opravdu stíhat


Říct si o pomoc, pokud jste v časové tísni, nebo zkrátka nezvládáte, je naprosto normální. Vaši přátelé, kolegové, příbuzní - jistě vám rádi pomohou. Pokud vám nabídnou pomoc sami od sebe, neodmítejte. V případě stěhování větších kusů nábytku se bez pomoci stejně neobejdete, a ne každý si bohužel může dovolit služby "profesionálních stěhováků".

Takže co je tedy při stěhování opravdu důležité?


Ke stěhování je třeba mít mysl pozitivně naladěnou, pokud možno mít vše předem naplánované, a po ruce mít dostatek krabic. A pokud vám pomohou přátelé či rodina, máte napůl vyhráno, aniž byste se hnuli o píď.
Opravdu důležité je ale proces stěhování zdárně zakončit, všechny starosti hodit za hlavu a užívat si nových prostor, do kterých jste se přestěhovali!

Autor: Pl

Další články z rubriky Rady a tipy

Kromě přínosů přináší užívání sociálních sítí i svá rizika. Jak se vyvarovat problémům?

Dnešní svět si bez online prostředí nedovedeme představit. Většina lidí denně využívá i sociální sítě. S jejich pomocí sdílí zážitky, ale také komunikuje s přáteli či rodinou. Ani tento zdánlivě bezpečný prostor však není bez rizik. Na co by si ...

Kdy říci prošlým potravinám ano, radí dTest

Všichni to můžeme zažít - moment překvapení, když vzadu ve spíži narazíme na oblíbenou krabici sušenek. A jsme zklamaní, když zjistíme, že potravina m ...

Nepřevzetí zboží z e-shopu na dobírku se nemusí vyplatit, upozorňuje dTest

V dnešní době, kdy mnoho lidí objednává zboží z e-shopů, narůstá i počet případů, kdy kupující zboží řádně objednají na dobírku, ale nakonec si ho nep ...

Magnet - šikovná pomůcka do domácnosti. K čemu se hodí?

Co je magnet? Zpravidla je myšlený magnet trvalý neboli permanentní. Jeho magnetické pole zůstává zachované i ...

Nevíte, jak přibrat na váze? K cíli vás dovede pestrý a vyvážený jídelníček sestavený nutričním odborníkem!

Neustále vám někdo opakuje, že jste příliš hubení? Trápí vás to, ale nevíte, jak přibrat

DoporučujemePátek 31.3.2023
Počasí v ČR
Počasí v regionech »