InfoDnes.cz » Zpravodajství » Kultura

Česká televize nabídne z mistrovství světa ve fotbale šestačtyřicet zápasů v přímých přenosech

18.11.2022
Česká televize nabídne z nadcházejícího mistrovství světa ve fotbale v přímých přenosech plných šestačtyřicet zápasů. Ty již tradičně doprovodí rozsáhlé hodnocení expertů ve studiu i denní souhrny nejdůležitějších momentů šampionátu. Historicky první fotbalové mistrovství pořádané v zimním období nabídne Česká televize hned na čtyřech platformách. Kromě televizního vysílání na stanici ČT sport mohou diváci sledovat sportovní dění, včetně podrobných statistik, na webu sportovního programu, prostřednictvím modrého a červeného tlačítka HbbTV i skrze mobilní aplikace. Znalosti ze světa fotbalu prověří speciální vydání oblíbené soutěže AZ-kvíz.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
"Divákům České televize nabídneme v listopadových a prosincových dnech z mistrovství světa ve fotbale intenzivní sportovní zpravodajství. V přímých přenosech odvysíláme plných šestačtyřicet zápasů, a to včetně medailových klání a nedělního zahajovacího utkání i se slavnostním ceremoniálem. Šampionátu se bude věnovat více než dvacet zkušených moderátorů, komentátorů a expertů," uvádí výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Přímé přenosy doprovodí komentářem Jaromír Bosák, Vlastimil Vlášek, Jiří Štěpán a David Kalous. Každý ze zápasů pak ve speciálním studiu zhodnotí moderátoři David Kozohorský, Pavel Čapek, Petr Kubásek a spolu s nimi fotbalový experti Erich Brabec, Luděk Zelenka, Tomáš Pešír, Martin Hyský, Martin Hašek a Josef Němec. "Dalšími hosty mimořádného vysílání budou například bývalí reprezentanti Zdeněk Grygera, Tomáš Sivok, Karel Poborský, Ivan Hašek, Vladimír Šmicer nebo Pavel Kuka. Přijde také trenér současného národního týmu Jaroslav Šilhavý," doplňuje výčet osobností jeden z vedoucích projektu David Kozohorský.

Souhrn toho nejdůležitějšího a nejzajímavější sestřihy zápasů zajistí každý večer pořad Sumář dne.

Šampionát v televizi i na mobilu


Fotbalový fanoušci mohou vrchol sezony sledovat prostřednictvím čtveřice platforem. Kromě klasického televizního vysílání bude možné zápasy, i s podrobnými statistikami, zhlédnout na webu ČT sport, prostřednictvím HbbTV nebo mobilní aplikace ČT sport. Podobně jako při jiných velkých sportovních událostech nabídne Česká televize skrze HbbTV aplikaci podrobný zpravodajský servis. Jeho součástí bude kromě živého vysílání bohatý video archiv, ve kterém fanoušci naleznou záznamy, sestřihy a zajímavá videa ze zápasů i zákulisí šampionátu.

Další rubriky nabídnou přehled všech zápasů, včetně online informací z každého utkání a chybět nebudou také tabulky a soupisky jednotlivých účastníků MS. Kromě týmových statistik naleznou diváci v aplikaci i individuální statistiky hráčů. Rozšířené televizní vysílání je možné aktivovat při sledování ČT sport stisknutím modrého tlačítka na ovladači, na ostatních programech zmáčknout tlačítko červené.

Podrobné a rozsáhlé zpravodajství nabídne rovněž speciální rubrika webu ČT sport. "Kromě tradičního webového servisu, chystáme mimořádně bohatý obsah na našich profilech v rámci sociálních sítí. Ve spolupráci s FIFA nabídneme netradičně detailní vhled do zákulisí šampionátu, čímž chceme rozšířit divácký zážitek se značkou ČT sport. Chybět nebudou ani oblíbené podcasty s našimi redaktory a experty," říká vedoucí portálu ČT sport Jiří Kalemba.

Zajímavosti ze světa fotbalu přidá speciální AZ-kvíz


Přímé přenosy a zpravodajství rozšíří letos také oblíbená vědomostní soutěž AZ-kvíz. Moderátor Aleš Zbořil bude během mistrovství zpovídat sportovní a kulturní osobnosti, tváře České televize i studenty Masarykovy univerzity v Brně. Mezi 116 soutěžícími, kteří se do speciálu zapojí, je například lyžařka Kateřina Neumannová, biatlonista Ondřej Moravec, herci Petr Čtvrtníček či Radim Fiala i moderátoři Událostí Jakub Železný s Marcelou Augustovou nebo meteoroložka Alena Zárybnická. Chybět nebudou ani hokejoví experti a členové redakce zpravodajství a sportu Petr Vichnar, Ondřej Tomek, Robert Záruba ani Marek Svačina. Soutěžní klání s otázkami zaměřenými na fotbal mohou sledovat diváci v premiéře každý den šampionátu od 22:30 hodin na programu ČT sport.

Mistrovství světa ve fotbale startuje 20. listopadu v 15:15 hodin zahajovacím ceremoniálem a zápasem Kataru a Ekvádoru, finále bude vysílat ČT sport 18. prosince 2022 od 15 hodin.

Podrobný program je k dispozici na webu ČT sport.


Zdroj: Česká televize

Další články z rubriky Kultura

Česká republika se stane čestným hostem na knižním veletrhu ve Frankfurtu 2026

Přesně před 5 měsíci předal z pověření ministra kultury Martina Baxy vrchní ředitel sekce živého umění Ministerstva kultury Milan Němeček oficiální přihlášku k čestnému hostování České republiky na Frankfurtském knižním veletrhu ...

Rock for People splnil přání svých fanoušků, jako prvního ze čtyř headlinerů oznámil Bring Me The Horizon

Rock for People festival zná prvního ze čtyř headlinerů 28. ročníku, který se uskuteční od 12. do 15. června 2024 v hradeckém multifunkčním Parku 360. ...

FESTIVAL VOTVÍRÁK 2024 odhaluje už nyní první interprety a nabízí exkluzivně výhodné vstupné

Sotva skončila festivalová sezóna, pořadatelé a producenti jednoho z největších, nejstarších a nejslavnějších festivalů v ČR odhalují program VOTVÍRÁK ...

Český rozhlas přichází s unikátním projektem Udrž to! 7 dní pro planetu

Český rozhlas se zapojuje do Evropského týdne udržitelného rozvoje projektem "Udrž to! 7 dní pro planetu". Od 18. do 24. září 2023 nabídne posluchačům ...

60. ročník Zlaté Prahy startuje už ve středu. Přinese očekávané premiéry i přehlídku osmaosmdesáti snímků

Nová scéna Národního divadla bude hostit jubilejní šedesátý ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha. Diváci i festivaloví návštěvníci s ...

DoporučujemeÚterý 3.10.2023
Počasí v ČR
Počasí v regionech »