InfoDnes.cz » Zpravodajství » Regiony

Tento týden čeká pražské metro výměna pražců na trase C a další modernizace vlakového zabezpečovače na trase A

15.11.2022
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) bude o nadcházejícím prodlouženém víkendu pokračovat na trase C ve výměně dřevěných pražců za betonové. Z tohoto důvodu bude od čtvrtka 17. listopadu do neděle 20. listopadu 2022 obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání - Florenc a zavedena náhradní autobusová doprava XC. Kromě toho DPP na trase A zrealizuje další etapu modernizace zabezpečovacího zařízení, proto bude ve středu 16. listopadu obousměrně přerušen provoz metra na lince A v úseku Skalka - Depo Hostivař, a od čtvrtka 17. listopadu do neděle 20. listopadu 2022 pak v úseku Strašnická - Depo Hostivař.
Ilustrační snímek | Foto: DPP
DPP bude tentokrát měnit pražce na 2. traťové koleji v úseku mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vyšehrad, a na 1. staniční koleji ve stanici Muzeum C. Na výměně pražců, což je téměř výlučně manuální práce, se bude podílet zhruba 80 pracovníků. Ti během výluky odstraní 490 původních dřevěných pražců, které zde fungují ještě z doby zahájení provozu metra, tj. bezmála 50 let, a nahradí je betonovými.

Na trase A bude DPP od středy 16. listopadu modernizovat zabezpečovací zařízení ve stanici metra Depo Hostivař a Skalka.

DOPRAVNÍ OPATŘENÍ METRO - LINKA C


Z důvodu opravy trati je od čtvrtka 17. listopadu do neděle 20. listopadu 2022 obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání - Florenc.

V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase Pražského povstání - Vyšehrad - I. P. Pavlova - Muzeum - Hlavní nádraží - Florenc. Vzhledem k tomu, že na čtvrtek 17. listopadu 2022 jsou v centru Prahy ohlášeny demonstrace, přičemž pochod by měl být částečně veden také po magistrále a náhradní autobusová doprava XC bude během výluky jezdit převážně po ulicích 5. května, Legerova, Sokolská a Wilsonova, může během demonstrací docházet k narušování pravidelného provozu nejen náhradní dopravy XC, ale obecně povrchové MHD v dané oblasti.

Zastávky linky XC


směr Florenc
Pražského povstání - nástupní - v ulici Děkanská vinice I, v pravidelné zastávce autobusové linky 904 směr Sídliště Stodůlky

Vyšehrad - v ulici 5. května, přibližně 50 metrů za křižovatkou s ulicí Lounských

I. P. Pavlova - v Legerově ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Sídliště Čimice

Muzeum - v Legerově ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Sídliště Čimice

Hlavní nádraží - ve Wilsonově ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Sídliště Čimice

Florenc - výstupní - v ulici Ke Štvanici, v pravidelné zastávce autobusové linky 207 směr Staroměstská

směr Pražského povstání
Florenc - nástupní - v ulici Ke Štvanici, v pravidelné zastávce autobusové linky H1 směr Chodov

Hlavní nádraží - ve Wilsonově ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Jižní Město

Muzeum - ve Wilsonově ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Jižní Město

I. P. Pavlova - v Sokolské ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Jižní Město

Vyšehrad - v ulici 5. května, v zaslepeném vyústění ulice U Gymnázia

Pražského povstání - výstupní - v ulici Děkanská vinice I, v pravidelné zastávce autobusové linky 134 směr Dvorce

Změny v zastávkách autobusů
Pro linky 134 a 193 se přemísťuje zastávka Pražského povstání (pro směr Dvorce, resp. výstupní) přibližně o 30 metrů dopředu.

DOPRAVNÍ OPATŘENÍ METRO - LINKA A


STŘEDA 16. LISTOPADU 2022
Z důvodu modernizace zabezpečovacího zařízení je ve středu 16. listopadu 2022 je obousměrně přerušen provoz linky A metra mezi stanicemi Skalka - Depo Hostivař.

Jako náhradní dopravu DPP doporučuje v úseku Strašnická - Depo Hostivař využít pravidelnou tramvajovou linku 7 nebo v trase Radošovická/Staré Strašnice - Strašnická - Nové Strašnice - Depo Hostivař zavedenou tramvajovou linku 37.

ČTVRTEK 17. LISTOPADU - NEDĚLE 20. LISTOPADU 2022
Od čtvrtka 17. listopadu do neděle 20. listopadu 2022 je obousměrně přerušen provoz linky A metra mezi stanicemi Strašnická - Depo Hostivař.

Jako náhradní dopravu DPP doporučuje využít:
do stanice Skalka: prodlouženou autobusovou linku 125 a pravidelnou autobusovou linku 175.

do stanice Depo Hostivař: zavedenou tramvajovou linku 37 v trase Zahradní Město - Nádraží Zahradní Město - Strašnická - Limuzská - Depo Hostivař nebo pravidelnou tramvajovou linku 7.

Mezi stanicemi Skalka - Depo Hostivař je možné v obou etapách výluky využít autobusových linek 177, 195 a tramvajových linek 7, 16 a 37 se vzájemným přestupem v zastávce Limuzská.


Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Další články z rubriky Regiony

Burzy práce a vzdělávání v Prostějově a Jeseníku odstartují sérii akcí v Olomouckém kraji

V úterý 26. 9. 2023 startuje další ročník Burz práce a vzdělávání v Olomouckém kraji. První dvě proběhnou v uvedený den v Prostějově mezi 9.00 - 17.00 hodinou ve Společenském domě (Komenského 6) a mezi 8.00 - 14.00 hodinou v Jeseníku v ...

České dráhy prodaly zbývající část pozemků na smíchovském nádraží v Praze za dvě miliardy

České dráhy a společnost Sekyra Group podepsaly dohodu o odkupu zbývajících pozemků v okolí smíchovského nádraží, na kterých vyrůstá nová pražská čtvr ...

Ve čtvrtek 21. září 2023 proběhne ve Frýdku-Místku tradiční Trh vzdělávání a uplatnění

"Co mě čeká po dokončení základní školy? Kde zjistím, jaké dovednosti a znalosti potřebuji k práci v různých oborech? Můžu se někde setkat s lidmi, kt ...

Ministr kultury Martin Baxa navštívil Pardubický kraj, kde jednal o záměru obnovy choltického zámku

Na zámku Choltice se ministr kultury Martin Baxa sešel se starostou Tomášem Bolkem, místostarostou Miroslavem Horákem a kastelánem zámku Lukášem Rycht ...

Chovatelce ze Zlínského kraje odebrali dva psi, žili mezi hromadami odpadků

Inspektoři Státní veterinární správy ze Zlínského kraje v závěru uplynulého týdne navrhli odebrat chovatelce z Kněžpole na Uherskohradišťsku dva psy z ...

DoporučujemeÚterý 26.9.2023
Počasí v ČR
Počasí v regionech »