InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Několik rad pro tipéry

01.10.2022
Jedno se při tipování hodí vždycky - a to sice šikovné rady a tipy, jak sázet. V tomto článku se tedy blíže podíváme kupříkladu na to, jak zacházet s finančními prostředky při tipování. Vysvětlíme vám i proč je důležité sledovat, na co sázíte, a také proč je dobré znát sázkařský trh - tím máme na mysli například znalost speciálních sázek sázkových kanceláří. Stejně tak se pověnujeme i benefitům online sázení. Nakonec se pozastavíme u toho nejdůležitějšího, a to sice u zodpovědného sázení.
Ilustrační snímek | Zdroj: ©focuspocusltd/Fotky&Foto

Naučte se při sázení chytře nakládat se svými financemi


Naprostým základem jakékoliv formy sázení je mít jasně stanovený money management a ten vždy bezpodmínečně dodržovat. Zejména je nutné si vyčlenit maximální částku na sázení (bankroll) a s ní vždy rozumně nakládat. Zlatým pravidlem bankroll managementu je pak to, že na jeden uzavřený tiket je doporučováno vsadit nanejvýše 2 % z celkového banku.

Vůbec nejzásadnějším doporučením je ale to, abyste nikdy nesázeli více, než si můžete dovolit prohrát. Tato rada se samozřejmě týká nejenom sázení na sport, ale je to univerzální pravidlo, které by mělo platit při jakémkoliv hraní hazardních her.

Na tiket se snažte přidávat spíše menší porci zápasů, bohatě stačí jeden či dva. Přeci jenom čím více zápasů si na tiket naložíte, tím zvyšujete riziko toho, že tiket nevyjde. Rozumnější volbou je tedy podání tiketu s menší porcí zápasů a klidně i vyšším vkladem (pochopitelně při dodržování bankroll managementu). Nicméně v konečném důsledku je toto rozhodnutí vždy na tipérovi.

Důležité je mít vždy dokonalý přehled


Nepouštějte se nikdy do tipování lig či sportů, které vám absolutně nic neříkají. Zkrátka tím nejdůležitějším, co při sázení můžete využívat, jsou vaše znalosti o daném sportu či lize. Takže svůj čas věnujte primárně sledování statistik, hledání informací a aktualit, a až nabude dojmu, že máte vše zmáknuté, tak až teprve poté se pusťte do samotného tipování. V opačném případě by sázení dříve či později dopadlo neúspěchem.

Taktéž mějte přehled ve speciálních sázkách, díky nimž dokonce dokážete zachránit váš tiket. Například pomocí Malé domů, se kterou se lze setkat ve Fortuně. Na jaké bázi tato předzápasová sázka funguje se dozvíte na webu betserver.cz. Její obdobou je Extratip u Tipsportu. V neposlední řadě se zajímejte i o akce jednotlivých sázkovek.

Proč sázet online?


Upřednostnit online sázení dává smysl zejména protože na vás při něm nečekají žádné manipulační poplatky. Krom toho online sázkové kanceláře obvykle vysílají živé přenosy z celé řady zápasů a sportovních klání, které můžete využít i pro live sázení. To, že máte vše na dosah ruky, větší pohodlí a nemusíte nikam cestovat (na pobočku), snad nemusíme ani zmiňovat. Zkrátka sázení přes internet má nespočet různých výhod.

Sázejte zodpovědně


Vždy nicméně mějte na paměti, že sázení je i otázkou štěstí a náhody, takže s tím je potřeba počítat. Zkrátka i sebezkušenější sázkař, který si nastudoval vše, může prohrát, zatímco někdo jiný si může bez potřebných znalostí sportovního sázení na své konto připsat pořádný balík peněz.

I když ale smolně prohrajete, tak nikdy neztrácejte hlavu a nesnažte se ztráty za každou cenu dohnat, to většinou naopak vede k ještě vyšším ztrátám. Pokaždé tedy hrajte zodpovědně, což znamená sázejte primárně pro zábavu, ne k zajištění obživy, nikdy neuzavírejte sázky pod vlivem či si stanovte hranici, kdy se sázením přestat.

Chcete si ověřit, zda náhodou nemáte problém s patologičským hráčstvím? Pak se otestujte na webu hazardni-hrani.cz, kde během pár minut zjistíte, zdali náhodou nespadáte do kategorie lidí trpících závislostí na hazardu.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Autor: BM

Další články z rubriky Rady a tipy

Slevy, reklamace, platební tlačítko. Jak se správně připravit na zásadní změny, radí e-shopařům APEK

Na e-shopy čeká řada legislativních novinek, jejichž účinnost se nezadržitelně blíží. Od 6. ledna 2023 se budou všichni muset řídit novými pravidly. Asociace pro elektronickou komerci (APEK) připravila proto ucelený materiál, který e-shopařům pomůže ...

Vánoční dárky na splátky? Radost, co se nevyplácí

Vánoce jsou téměř za dveřmi a obchodníci, ale i zprostředkovatelé či poskytovatelé úvěrů tak ze všech sil bojují o pozornost spotřebitelů. Ti se tak o ...

Co byste měli vědět o kratomu?

Kratom není žádná rostlina, nýbrž prášek vzniklý z namletých listů stromu Mitragyna Speciosa. Tento strom přitom patří do stejné čeledi jako například ...

Nevíte, kde strávit konec roku? Ubytujte se v lázních

Poslední měsíc tohoto roku právě probíhá a s ním přichází i tolik očekávané svátky. Ty se stávají obdobím klidu, rodinných zážitků a tolik potřebného ...

Jak na dotace v oblasti energetických úspor a jak o ně spotřebitelé mohou žádat, radí dTest

Aktuální energetická krize nutí spotřebitele ke zvažování úsporných alternativ k vytápění domácností. Nejen s ohledem na cenové výkyvy plynu stále ros ...

DoporučujemePátek 9.12.2022
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.