InfoDnes.cz » Zpravodajství » Krimi

Kriminalisté obvinili čtyři osoby z výroby a distribuce drog. Hrozí jim až desetileté tresty

27.06.2022
PŘÍBRAM - Celkem čtyři osoby - dvě ženy (34 a 53 let) a dva muži (41 a 45 let) "uvízli" v rukou příbramských kriminalistů v rámci realizace akce nazvané "Blatka", při níž se zaměřili na výrobu a následnou distribuci látky metamfetamin - pervitin.
Foto: PČR
Na základě operativních šetření a zjištěných informací se středem pozornosti kriminalistů staly nejprve obě dvě ženy a to v první řadě mladší z nich - bez zaměstnání. Žena měla na různých místech na Příbramsku prodávat pervitin, a to aby získala finanční prostředky na další nákup této psychoaktivní látky - nejen pro sebe, ale opětovně i pro další na sebe navázanou více jak desítku uživatelů pervitinu.

Kriminalistům se ale v rámci rozsáhlého šetření podařilo vypátrat i zdroj, který pervitin pro mladou ženu bez zaměstnání - k další distribuci - vyráběl. Jednalo se o 53letou ženu z Plzeňska, která pro potřebné látky - prekurzory, k výrobě pervitinu, jezdila taxíkem do polských lékáren. Následně pak ve svém bytě, kde měla veškeré potřebné pomůcky, chemikálie a podomácku sestavenou laboratoř, vyráběla z léků dovezených z Polska a dalších k tomu potřebných látek, pervitin. Určitou část výroby omamné a psychotropní látky prováděla také v lese, na campingovém vařiči, a to aby značně nepříjemným "odérem" z vaření neupoutala pozornost dalších nájemníků v domě.

Do května 2022, kdy si pro ni přišli kriminalisté, měla vyrobit bezmála tři sta gramů pervitinu, který byl určen k další distribuci - a tedy prodeji přes 34letou ženu z Příbramska, která jej kupovala jak pro sebe, tak pro další osoby závislé na této psychoaktivní látce.

V rámci realizace zadrželi kriminalisté jak obě ženy, tak i dva muže, kteří se podíleli na distribuci pervitinu, přičemž všechny tyto osoby byly také na této psychoaktivní látce sami závislí. Zaměstnaní z této čtveřice byli pouze dva ze zadržených a následně obviněných, a to 53letá žena, která drogu vyráběla a 41letý muž, který v daném případu - spolu s dalším, 45letým mužem, figuroval jako dealer. Jak ale např. sama 53letá žena doznala, i přesto, že byla zaměstnána, jejím hlavním, a nemalým příjmem, byl právě "výdělek" z prodeje drog. Kriminalisté jí prokázali, že měla vyrobit cca 300 gramů pervitinu a přijít si tak na zhruba 750 tisíc korun.

Všechny tyto osoby zadržely v jeden den předem sestavené týmy složené z policistů SKPV Příbram, doplněné o místní spolupracující součásti, tedy o kriminalisty z Písku a Plzně - venkov. Zadržení proběhlo v bytě v Plzni, v rodinném domě v obci Sedlice u Blatné, v rodinném domě v obci Mirotice (okres Písek) a obci Březnice. Na zadržení a následných úkonech se podílelo bezmála pět desítek policistů, kteří provedli i domovní prohlídky. Například u 53leté ženy, která byla "hlavní výrobce" pervitinu, zajistili spoustu kanystrů s různými chemikáliemi, tablety, zkumavky, baňky, apod., tedy kompletní vybavení k výrobě drog. Zajistili také větší hotovost, a to v řádech desetitisíců - výdělek z vyrobené a prodané psychoaktivní látky.

Kriminalisté již všechny čtyři osoby obvinili ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy podle § 283 odst. 1,2 písm. c) trestního zákoníku. V případě pravomocného odsouzení jim mohou hrozit tresty odnětí svobody od dvou do deseti let. Proti všem obviněným osobám vedou kriminalisté trestní stíhání na svobodě.

Odhalením provázanosti jednotlivých osob, jejich zadržením a následně obviněním rozbili kriminalisté propracovanou a dá se říci, kompletní "distributorskou síť" - od nákupu léků v Polsku, přes výrobu pervitinu v Plzni, tranzit vyrobené látky do Březnice, následnou distribuci na Příbramsko a Písecko. Kriminalisté tak odhalili nejen výrobce, ale i "převozce" a distributory, na kterých byly závislé desítky osob.

Zdroj: Policie ČR

Další články z rubriky Krimi

Až deset let za mřížemi hrozí seniorovi a jeho kamaradovi za distribuci drog

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Uherskohradišťští kriminalisté několik měsíců usilovně pracovali na případu týkající se výroby a distribuce drog. Jednotlivé stopy je přivedly ke dvěma mužům, a to k pětašedesátiletému seniorovi a jeho čtyřiačtyřicetiletému ...

Policisté během středy a dnešního rána zajistili na Uherskohradišťsku 35 migrantů

Policejní hlídky v průběhu středy a dnešního rána dohledaly a zajistily v obcích na Uherskohradišťsku dalších 35 migrantů z Blízkého východu. ...

U Tlumačova došlo k požáru kontejneru s odpadem, řidič duchapřítomně odpojil přívěs

Na silnici I/55 před obcí Tlumačov došlo včera 3. 8. před polednem k požáru kontejneru s odpadem.

Podvodný bankéř spořitelny připravil důvěřivou ženu o 300 tisíc korun

BRNO - Policisté věnující se kybernetické kriminalitě evidují značný nárůst případů tzv. vishingu, při kterých se pachatelé vydávají za pracovníky ban ...

Policisté zajistili v Jihomoravském kraji dalších 13 migrantů

Dalších 13 migrantů zajistili během včerejška policisté, tentokrát v katastru obcí Hrušky, Moravská Nová Ves a také v Hodoníně. O zatížení nejen cizin ...

DoporučujemeStředa 10.8.2022
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.