InfoDnes.cz » Zpravodajství » Regiony

V červnu vznikne nové vlakové spojení Prahy se severoněmeckým přístavním městem Flensburg

06.04.2022
Od června se rozšíří přímé vlakové spojení Praha - Hamburg až do Flensburgu na německo-dánské hranici. Provoz vlaku zajišťují České dráhy ve spolupráci s Deutsche Bahn.
Ilustrační snímek | Foto: Správa železnic
"V kooperaci s našimi zahraničními partnery se snažíme průběžně rozšiřovat nabídku atraktivních spojení. Od června tak pojede přímý vlak Českých drah do severoněmeckého Flensburgu, který je vyhledávanou turistickou destinací a představuje bránu pro cesty po železnici do Dánska a Skandinávie," říká Petr Vondráček, ředitel odboru obchodu osobní dopravy Českých drah.

Vlak pojede poprvé v neděli 12. června z Prahy v 10:25 hod. a do Flensburgu přijede večer v 19:07 hod.. Opačným směrem bude jezdit od pondělí 13. června. Plánovaný odjezd z Flensburgu je v 8:31 hod. a do Prahy přijede v 17:35 hod. Spoj EC 174 / 175 Berliner nově zastaví na severu Německa také ve městech Schleswig, Rendsburg a Neumünster. Pro toto spojení budou v nabídce cenově výhodné Včasné jízdenky Evropa.

Vlak poskytuje komfortní a ekologické cestování. Klimatizovaná souprava je vybavena palubní Wi-Fi sítí, cestující mají k dispozici elektrické zásuvky 230 V a USB konektory pro napájení elektroniky, ve vlaku je řazený restaurační vůz i oddíly pro cestující s dětmi, pro cestující na ortopedických vozících nebo pro přepravu jízdních kol. Po většinu trasy je vlak napájen elektřinou z 100% obnovitelných zdrojů.

České dráhy nabízejí v jízdním řádu 2022 přímé vlakové spojení do Německa, Polska, na Slovensko, do Maďarska, Rakouska a Švýcarska. Denně zajišťují vlaky Českých drah přímé spojení do více než 130 zahraničních destinací. Do dalších míst lze cestovat s přestupem na spoje zahraničních partnerů. Včasné jízdenky Evropa lze využít i pro cesty na Slovensko, do Chorvatska, Slovinska, Maďarska, Polska, Rakouska, Švýcarska, Lucemburska, Belgie, Nizozemí nebo Dánska.

Flensburg

Historické hospodářské a kulturní centrum na pomezí německé spolkové země Šlésvicko-Holštýnko a Dánska. Vznik je datován do 12 století. Ve městě se nachází množství historických objektů, církevních staveb, Starý přístav a řada muzeí (městské, přírodopisné, rybářské, lodní dopravy, rumu). Město je známé také díky množství kulturních, společenských a sportovních událostí po celý rok (regata).

Schleswig

Staré vikingské město a historické sídlo zdejších vládců. Ve městě se nachází katedrála s hrobkou dánského krále Frederika I. Dánského. Na hradě Gottorf je rozsáhlé historické a přírodopisné muzeum s unikátními exponáty, jako je vikingská loď Nydamboot nebo mumie Dívky z Windeby, která vznikla přírodní cestou v močálech na severu Německa. U zámku se nachází rozlehlá barokní zahrada. Ve Schleswigu se nachází také jedinečné Vikingské muzeum Haithabu.

Rendsburg

Jedinečný ocelový most přes kanál spojující Severní a Baltské moře. Délka ocelové mostní konstrukce o hmotnosti 17 740 tun má délku 2,5 kilometru. Celková délka včetně příjezdových ramp je 7,5 kilometru. Výška mostu nad kanálem je 42 metrů a umožňuje tak proplouvat i velkým námořním lodím. Na mostě je zavěšen neobvyklý transportér, který zajišťuje přepravu osob a silničních vozidel přes kanál.

Neumünster

První zmínky o osídlení Neumünsteru pocházejí z roku 1127. Vývoj města výrazně ovlivnil textilní průmysl, dnes se v něm nachází textilní muzeum. V okolí řada přírodních rezervací (např. rašeliniště Dosenmoor).

Zdroj: České dráhy

Další články z rubriky Regiony

Vláda se na výjezdním zasedání ve Vimperku zabývala regionálními tématy Jihočeského a Plzeňského kraje

Vláda Petra Fialy uskutečnila ve středu 7. června 2023 druhé z plánované série výjezdních zasedání. Po severomoravském Jeseníku tentokrát jednala ve Vimperku na pomezí Jihočeského a Plzeňského kraje. Na schůzi vlády, v jejímž programu převládala ...

V rámci cvičení Karlovarská putovní 155 byla poprvé prověřena Koncepce řešení mimořádné události s velkým počtem pacientů s termickým úrazem

Koncepci řešení mimořádné události s velkým počtem pacientů s termickým úrazem v České republice připravilo Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s ...

Univerzita obrany zamíří na Veletrh vědy Akademie věd ČR

Ve dnech 8. až 10. června 2023 se na pražském výstavišti v Letňanech uskuteční další ročník Veletrhu vědy Akademie věd ČR, kterého se tradičně zúčastn ...

Baťův mrakodrap ve Zlíně se zahaluje do lešení, čeká oprava fasády

Baťův mrakodrap ve Zlíně se už brzy zahalí do lešení. Důvodem je oprava poškozených částí fasády a vnějších prvků budovy, která potrvá až do konce let ...

Cesta vlakem mezi centry Liberce a Prahy se významně zkrátí na 69 minut

Centrální komise Ministerstva dopravy v úterý schválila studii proveditelnosti trati Mladá Boleslav - Turnov - Liberec - státní hranice ve variantě 20 ...

DoporučujemeNeděle 11.6.2023
Počasí v ČR
Počasí v regionech »