InfoDnes.cz » Zpravodajství » Regiony

Hokejisté Sparty v maskáčových dresech vzdali hold hrdinům v uniformách

02.03.2022
Poděkovat těm, kteří každý den pomáhají a přitom nasazují svůj život, to byl hlavní cíl již třináctého ročníku Sparta vzdává hold. Ve dvou zápasech hokejisté nastoupili ve speciálních maskáčových dresech, letošní ročník se totiž nesl ve znamení příslušníků Armády České republiky, nezapomnělo se ale ani na záchranáře, hasiče a policisty.
Foto: mocr.army.cz
Na zápasy s Českými Budějovicemi a Olomoucí se hokejisté Sparty vzdali svých typických rudých dresů a vyměnili je za dresy s maskáčovým potiskem. Důvodem je nejen vzdání Holdu, ale i dobrá věc. Dresy se totiž hned po pátečním zápase začaly dražit. A vybrané peníze se rozdělí, podobně jako v minulých letech, mezi Vojenský fond solidarity, Asociaci zdravotnických záchranných služeb ČR a Nadaci policistů a hasičů.

Mimo dražby dresů se v letošním třináctém ročníku daly pořídit i nevšední zážitky, jako výcvik s útvarem rychlého nasazení či den strávený na letecké základně v Čáslavi. Vybrané finanční prostředky pak jako u dresů putovaly do zmíněných fondů.

"Naším cílem pro letošní Hold bylo překonat loňskou vybranou částku. To se nám povedlo díky prodeji zážitků na webu Donio.cz, on-line a živé aukci dresů, kde se celková částka téměř zdvojnásobila. Je to nádherný úspěch a jsem moc ráda, že peníze opět pomohou dobročinným nadacím Integrovaného záchranného systému. Jsem hrdá na všechny sparťany, kteří se stali součástí tohoto projektu," říká generální manažerka HC Sparta Praha Barbora Snopková Haberová. Výsledná částka z letošního ročníku činí senzačních 1 104 350 korun.

Profíci i záložáci

Veřejnosti se představili kromě profesionálů z Chrudimi i členové aktivní zálohy. Vojáci předvedli svou techniku před arénou i na samotném ledě. Na ledě si to navíc mezi sebou rozdal výběr hokejistů z 21. základny taktického letectva proti policistům v miniturnaji, který se konal v přestávkách zápasu. I přes vydatnou podporu ze zaplněných tribun však výběr armády podlehl strážcům zákona 1:2.

Na ledě se představila i brigádní generálka Lenka Šmerdová, která celý večer odstartovala hozeným buly. "Je to úžasné setkání. Nejde jen o to, vybrat peníze do vojenského fondu solidarity, částka není rozhodující. Jde o to, aby si to lidé užili. Moc chci poděkovat Spartě za dlouholeté partnerství," uvedla generálka.

První zápas odehráli sparťanští hokejisté ve speciálních dresech ve středu, kdy na domácím ledě porazili HC Motor České Budějovice 2:0. V pátek pak v zápase se slavnostním ceremoniálem HC Olomouc. A zápas musel bavit, padalo hodně gólů, nakonec zasloužené vítězství brali domácí hokejisté, Sparta zvítězila nad Olomoucí 6:3.

K pátečnímu zápasu patřil i tradičně bohatý doprovodný program. Hokejoví fanoušci si tak mohli zpříjemnit čas před začátkem utkání prohlídkou techniky nebo soutěží s výstavou Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

Zdroj: Ministerstvo obrany

Další články z rubriky Regiony

Na řece Olešce na Semilsku se objevil račí mor

Račí mor se objevil v Libereckém kraji. Stalo se tak na řece Olešce v semilském okrese. Výskyt potvrdily Krajská veterinární správa pro Liberecký kraj a Agentura ochrany přírody a krajiny České ...

Ústecké školy a učitelé excelují v národní soutěži digitálních kompetencí

Školy a učitelé z Ústeckého kraje zazářili v Národní soutěži škol v digitálních kompetencích 2024. Jejich úspěchy potvrzují vysokou úroveň digitálního ...

Plzeňský kraj vysílá na Olympiádu dětí a mládeže 253 sportovců

Slavnostním zahájením ve stylu olympijských her začne v neděli 23. června již 21. ročník Olympiády dětí a mládeže v Českých Budějovicích. Plzeňský kra ...

V Písku pomáhá s obnovou pohyblivosti horních končetin nový přístroj

Obnovit pohybovou funkci horní končetiny pacientů po úrazech nebo při neurologických onemocněních pomáhá v písecké nemocnici nové zařízení. Funguje na ...

Na území Středočeského kraje a hl. města Prahy hrozí přetížení kapacity tratí

Od změny jízdního řádu v prosinci letošního roku dojde k posílení osobní dopravy na trati Praha - Kolín novou linkou S61 i kratším intervalem spěšné l ...

DoporučujemeStředa 19.6.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »