InfoDnes.cz » Zpravodajství » Regiony

Hokejisté Sparty v maskáčových dresech vzdali hold hrdinům v uniformách

02.03.2022
Poděkovat těm, kteří každý den pomáhají a přitom nasazují svůj život, to byl hlavní cíl již třináctého ročníku Sparta vzdává hold. Ve dvou zápasech hokejisté nastoupili ve speciálních maskáčových dresech, letošní ročník se totiž nesl ve znamení příslušníků Armády České republiky, nezapomnělo se ale ani na záchranáře, hasiče a policisty.
Foto: mocr.army.cz
Na zápasy s Českými Budějovicemi a Olomoucí se hokejisté Sparty vzdali svých typických rudých dresů a vyměnili je za dresy s maskáčovým potiskem. Důvodem je nejen vzdání Holdu, ale i dobrá věc. Dresy se totiž hned po pátečním zápase začaly dražit. A vybrané peníze se rozdělí, podobně jako v minulých letech, mezi Vojenský fond solidarity, Asociaci zdravotnických záchranných služeb ČR a Nadaci policistů a hasičů.

Mimo dražby dresů se v letošním třináctém ročníku daly pořídit i nevšední zážitky, jako výcvik s útvarem rychlého nasazení či den strávený na letecké základně v Čáslavi. Vybrané finanční prostředky pak jako u dresů putovaly do zmíněných fondů.

"Naším cílem pro letošní Hold bylo překonat loňskou vybranou částku. To se nám povedlo díky prodeji zážitků na webu Donio.cz, on-line a živé aukci dresů, kde se celková částka téměř zdvojnásobila. Je to nádherný úspěch a jsem moc ráda, že peníze opět pomohou dobročinným nadacím Integrovaného záchranného systému. Jsem hrdá na všechny sparťany, kteří se stali součástí tohoto projektu," říká generální manažerka HC Sparta Praha Barbora Snopková Haberová. Výsledná částka z letošního ročníku činí senzačních 1 104 350 korun.

Profíci i záložáci

Veřejnosti se představili kromě profesionálů z Chrudimi i členové aktivní zálohy. Vojáci předvedli svou techniku před arénou i na samotném ledě. Na ledě si to navíc mezi sebou rozdal výběr hokejistů z 21. základny taktického letectva proti policistům v miniturnaji, který se konal v přestávkách zápasu. I přes vydatnou podporu ze zaplněných tribun však výběr armády podlehl strážcům zákona 1:2.

Na ledě se představila i brigádní generálka Lenka Šmerdová, která celý večer odstartovala hozeným buly. "Je to úžasné setkání. Nejde jen o to, vybrat peníze do vojenského fondu solidarity, částka není rozhodující. Jde o to, aby si to lidé užili. Moc chci poděkovat Spartě za dlouholeté partnerství," uvedla generálka.

První zápas odehráli sparťanští hokejisté ve speciálních dresech ve středu, kdy na domácím ledě porazili HC Motor České Budějovice 2:0. V pátek pak v zápase se slavnostním ceremoniálem HC Olomouc. A zápas musel bavit, padalo hodně gólů, nakonec zasloužené vítězství brali domácí hokejisté, Sparta zvítězila nad Olomoucí 6:3.

K pátečnímu zápasu patřil i tradičně bohatý doprovodný program. Hokejoví fanoušci si tak mohli zpříjemnit čas před začátkem utkání prohlídkou techniky nebo soutěží s výstavou Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

Zdroj: Ministerstvo obrany

Další články z rubriky Regiony

Univerzita obrany zamíří na Veletrh vědy Akademie věd ČR

Ve dnech 8. až 10. června 2023 se na pražském výstavišti v Letňanech uskuteční další ročník Veletrhu vědy Akademie věd ČR, kterého se tradičně zúčastní Univerzita ...

Baťův mrakodrap ve Zlíně se zahaluje do lešení, čeká oprava fasády

Baťův mrakodrap ve Zlíně se už brzy zahalí do lešení. Důvodem je oprava poškozených částí fasády a vnějších prvků budovy, která potrvá až do konce let ...

Cesta vlakem mezi centry Liberce a Prahy se významně zkrátí na 69 minut

Centrální komise Ministerstva dopravy v úterý schválila studii proveditelnosti trati Mladá Boleslav - Turnov - Liberec - státní hranice ve variantě 20 ...

Praha plánuje nakoupit 100 nových elektrobusů za 1,5 miliardy korun

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se chystá v nejbližších letech nakoupit až 100 městských nízkopodlažních elektrobusů typu Standard, tj. s délkou vo ...

Nová trať mezi Soběslaví a Doubím je připravena na rychlost 200 km/h

JIHOČESKÝ KRAJ - Soběslav se dnes stala dějištěm slavnostního ukončení modernizace traťového úseku mezi tamní stanicí a Doubím u Tábora. Jejím výsledk ...

DoporučujemePondělí 5.6.2023
Počasí v ČR
Počasí v regionech »