InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Bydlení

Dlažba z betonu patří k nejlepší

25.11.2021
Zařídit si zahradu zcela podle svých představ vyžaduje nejen hodně práce a tím i času, ale většinou i dost financí. Ne vždy je však nutné utrácet přespříliš. Třeba při budování venkovní dlažby můžete docela ušetřit. Stačí si zvolit betonový typ.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Nejedná se samozřejmě o to nejlevnější, co se v tomto sortimentu dá pořídit, nicméně při poměru cena/výkon jde o skvělou koupi.

Vydrží hodně a dlouho


Na rozdíl od interiéru, kde je víceméně celoročně stejné klima, se počasí venku zásadním způsobem mění klidně i ze dne na den. Jeden den svítí sluníčko a je příjemných patnáct stupňů, aby se následující den venku honili všichni čerti. Takto schizofrenní počasí dopadá negativně nejen na lidskou psýchu, ale hlavně tím trpí materiál.

Proto je vhodné vybrat si pro venek dlažbu z prvotřídní suroviny, což betonová dlažba bezpochyby splňuje. Dokáže bez potíží vydržet jak výkyvy počasí, tak i dlouhodobý nápor kupříkladu v podobě stojícího auta.

Mimo samotné suroviny je důležité také způsob uložení. Nejčastěji se používá takzvaná zámková dlažba, kdy se jednotlivé dílce zasouvají do sebe a tvoří jakoby zámek. Díky tomuto systému je možné po takové dlažbě jezdit bezpečně na kole i autem.

Dobře zvolené podloží dokáže fungovat nejen jako chodníček k bazénu, ale můžete ho použít i k vybudování příjezdové cesty.

Více trávy


Příjezdová cesta klasického stylu ovšem nemusí vyhovovat každému. Pokud dáváte přednost spíše rustikálnímu stylu, možná by vás mohla oslovit spíše zatravňovací dlažba.

Je stejně houževnatá jako klasika, avšak umožňuje prorůstání vegetace ve formě různých trav. Takto si můžete vytvořit pevné podloží, které však bude působit mnohem více naturálně, což se hodí třeba pro příjezdové cesty na zahradách přírodnějšího střihu.

Takto nenarušíte ráz blízkého okolí. S tímto druhem dlažby se mimo jiné dají docela dobře zpevňovat mírnější svahy, což je vlastnost užitečná hlavně v kopcovitých terénech.


Autor: Pl

Další články z rubriky Bydlení

Chytrá domácnost - co obnáší a proč se pro ni rozhodnout

Zatímco chytré domy musíte již jako "inteligentní" vybudovat a přemýšlet nad jejich inteligencí již při samotném projektování, chytrou domácnost si můžete zařídit i ve starším domě. Ano, opravdu se liší pojem chytrý dům a chytrá domácnost. Rozdíl ...

ČSÚ: Téměř 15 % nových rodinných domů jsou dřevostavby

Za první tři čtvrtletí roku 2021 bylo v Česku dokončeno bezmála 13 tisíc nových rodinných domů. Dřevěnou nosnou konstrukci přitom mělo 14,6 % z nich. ...

Šetřete vodou s úspornými sprchovými hlavicemi

Zkuste se zamyslet nad tím, kolik litrů vody vám proteče pod rukama, když se sprchujete. Jedná se o neuvěřitelné číslo. Každý den. Proto bychom měli p ...

Správně zvolené závěsy do ložnice zpříjemní její atmosféru

Ložnice je místem relaxace. Většina lidí si v ní hodí šlofíka po víkendovém obědě, jiní ji využívají výhradně k nočnímu spánku. Pokud se chcete pořádn ...

Jak levně oživit vzhled bytu

Trávíme tam spoustu času každý den. Je to náš domov, náš úkryt. Ovšem i ten nejkrásnější byt se časem okouká a už nepřínáší takovou radost, jako dřív. ...

DoporučujemeNeděle 5.12.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.