InfoDnes.cz » Zpravodajství » Regiony

Dopravní podnik hl. m. Prahy opraví poslední tramvajovou trať v Praze mezi Staroměstskou a Čechovým mostem

03.11.2021
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) chystá poslední letošní plánovanou opravu tramvajové tratě, tentokrát v úseku Staroměstská - Právnická fakulta - Čechův most. Práce potrvají 12 dnů, od sobotního rána 6. listopadu do středy 17. listopadu 2021 zhruba do půlnoci. Z tohoto důvodu bude v uvedeném úseku obousměrně přerušen tramvajový provoz, linky č. 17, 42 a 93 budou jezdit po dočasně změněné trase. Na svoji původní trasu se vrátí od zahájení nočního provozu v noci ze 17. na 18. listopadu 2021.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
V rámci poslední letošní opravy DPP vymění kolejové křížení jak na náměstí Jana Palacha od ulice 17. listopadu, tak i na Čechově mostě ve směru od náměstí Curieových. Kromě toho nahradí staré kolejové oblouky v ulici 17. listopadu na přejezdu s Břehovou ulicí novými, obrousí vlnkovitost kolejnic a doplní asfaltové zálivky v celém vyloučeném úseku. Práce v oblasti Josefova navážou na rekonstrukci tramvajové tratě na Bubenském nábřeží, kterou DPP dokončí v pátek 5. listopadu 2021 a tramvajový provoz zde obnoví v noci z 5. na 6. listopadu 2021.

"V letošním roce se jedná o poslední rozsáhlejší plánovanou opravu tramvajové tratě, která má dopad do provozu veřejné či individuální automobilové dopravy. Po zbytek podzimu budeme provádět běžnou údržbu tratí či krátkodobé, noční nebo jednodenní opravy během víkendů. V zimě pak budeme dělat předmontáže kolejových polí na příští stavební sezónu. Po skončení opravy tramvajové tratě v oblasti Josefova, kterou si obdobně jako rekonstrukci na Bubenském nábřeží děláme vlastními silami, zrealizujeme napojení kusých kolejí v Opletalově ulici. Plánujeme také opravu křižovatky Radlická x Za ženskými domovy, nicméně tyto akce už budou bez zásadních dopadů na MHD. Naopak, napojením kolejí v Opletalově ulici budeme moci využívat tento kus tratě pro náhradní tramvajovou dopravu, kterou v této oblasti plánujeme během výměny stropní desky ve stanici Florenc. Pevně doufám, že během zimy budeme moci také pokračovat ve stavbě nové tratě do Holyně," řekl Jan Šurovský, člen představenstva a technický ředitel DPP - Povrch.

Dopravní opatření


Z důvodu opravy tramvajové trati bude od soboty 6. listopadu 2021 od cca 4:30 hod. do středy 17. listopadu 2021 do cca 24:00 hod. obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Staroměstská - Právnická fakulta - Čechův most.

Změny tras tramvajových linek
Linky č. 17 a 93 budou v úseku Staroměstská - Čechův most odkloněny přes zastávku Malostranská.
Historická linka č. 42 bude v úseku Královský letohrádek - Čechův most odkloněna přes zastávku Malostranská (na nábřeží Edvarda Beneše), pouze v uvedeném směru.

Změny v zastávkách tramvají
Pro historickou linku č. 42 DPP zřizuje zastávku Malostranská na nábřeží Edvarda Beneše, směr Čechův most.

Náhradní doprava není zavedena. V denním provozu lze v úseku Staroměstská - Právnická fakulta využít pravidelnou autobusovou linku č. 207.

Změny v zastávkách autobusů
V neděli 14. listopadu 2021 od cca 4:30 hod. do 20:00 hod. se pro linku č. 207 přemísťuje zastávka Právnická fakulta, směr Staroměstská, na Dvořákovo nábřeží přibližně 60 metrů za křižovatku s Čechovým mostem.

Informační opatření
K opravě tramvajové tratě DPP připravuje informační letáky do zastávek povrchové dopravy i vitrín ve stanicích metra, hlášení ve stanicích metra, hlášení ve vozech dotčených linek povrchové dopravy, informační tabule na konkrétních místech určení. Podrobnější informace budou k dispozici také na webu, sociálních sítích, v informačních střediscích nebo na telefonické infolince DPP.

Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Další články z rubriky Regiony

Ředitelství silnic a dálnic začalo stavět další část obchvatu České Lípy

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo stavbu 1,5 kilometru dlouhého úseku přeložky silnice I/9, která bude součástí obchvatu České Lípy v Libereckém kraji. Jde o úsek mezi ulicí Litoměřická a silnicí II/262. Z průtahu městem by měl odvést část ...

Královéhradecký kraj už zná nominované výrobky na Regionální potravinu roku 2024

Spotřebitelé v Královéhradeckém kraji již znají nominované produkty na prestižní ocenění značkou Regionální potravina. Letos se v tomto regionu do sou ...

I letos si budou moci lidé prohlédnout reprezentační objekty Úřadu vlády

Historické a reprezentační objekty Úřadu vlády si veřejnost může prohlédnout ve vybraných dnech a o státních svátcích i v roce 2024. V průběhu roku bu ...

DPP hledá výrobce automatických vlaků a dopravního systému pro linky C a D pražského metra

Pro budovanou linku D a automatizaci stávající linky C Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) plánuje nakoupit nový dopravní systém, který bude schopen pl ...

Česká pošta ruší od 1. května noční a nedělní provoz pobočky v Jindřišské ulici

PRAHA - Od středy 1. května bude zrušen noční a nedělní provoz pobočky České pošty v Jindřišské ulici a dojde k úpravě sobotní otevírací doby. Nová ot ...

DoporučujemeSobota 20.4.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »