InfoDnes.cz » Zpravodajství » Regiony

Dopravní podnik hl. m. Prahy plánuje vyměnit v metru na lince C celkem 510 dřevěných pražců za betonové

26.10.2021
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) bude o nadcházejících podzimních prázdninách pokračovat v metru na lince C ve výměně dřevěných pražců za betonové, tentokrát ve stanici Vyšehrad a v úseku I. P. Pavlova - Muzeum. Z tohoto důvodu bude od čtvrtka 28. října do neděle 31. října 2021 obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Muzeum. V úseku Hlavní nádraží - Pražského povstání DPP zavede náhradní autobusovou dopravu XC. Od pondělí 1. listopadu 2021 bude metro na lince C opět jezdit bez omezení v celé své trase.
Ilustrační snímek | Foto: DPP
DPP plánuje v rámci letošní podzimní výluky na lince C vyměnit celkem 510 dřevěných pražců za betonové. Pracovat bude na dvou místech - na 2. koleji přímo ve stanici Vyšehrad a v traťovém tunelu na 1. koleji mezi stanicemi I. P. Pavlova a Muzeum. Kromě toho DPP v obou úsecích vymění také původní kolejnice za nové. V tomto úseku je celkem 6 359 pražců, z čehož více než čtvrtina (1 774) jsou už nové betonové. Proto se DPP do tohoto úseku opět vrátí příští rok během Velikonoc od 15. do 18. dubna, kdy bude pokračovat ve výměně pražců na 2. koleji mezi stanicemi Muzeum a I. P. Pavlova a na 1. koleji přímo ve stanici Muzeum. Další etapy DPP plánuje zrealizovat v obvyklých termínech na začátku letních prázdnin (2. - 10. července 2022) a na podzim (17. - 20. listopadu 2022).

Během letošní podzimní výměny pražců bude metro na lince C jezdit mezi stanicemi Letňany - Muzeum a Háje - Pražského povstání. V úseku Hlavní nádraží - Pražského povstání bude DPP vypravovat náhradní autobusovou dopravu XC, která bude jezdit v pátek v intervalu 1 - 2 minut, o státním svátku, v sobotu a v neděli v intervalu 2 minuty.

V pátek 29. října 2021 bude metro na lince C v úseku Letňany - Muzeum v omezeném provozu v intervalu cca 6-7 minut. "Tento interval je dán kapacitou obratu na jedné koleji v úseku Florenc - Muzeum, kterou jsme zachovali pro provoz, abychom zajistili přímé spojení metrem až na Muzeum a přestupní vazbu mezi linkami C a A. V úseku Háje - Pražského povstání bude metro tento pátek jezdit podle prázdninového grafikonu," vysvětluje Jiří Vodrážka, vedoucí Organizace provozu DPP a dodává: "Proto doporučujeme cestujícím z oblasti Kobylis, Ládví či Sídliště Ďáblice a okolí, kteří tento pátek plánují cestovat metrem do centra nebo na Florenc a přestupovat na linku B, aby využili alternativní tramvajové spojení linkami 3, 10 nebo 24. Pro posílení alternativního tramvajového spojení ze severu metropole do centra tento pátek prodloužíme dále linku 15 z Výstaviště přes zastávky Nádraží Holešovice, Trojská, Ke Stírce, Kobylisy a Ládví až na konečnou Sídliště Ďáblice." Metro na linkách A a B, jakož i tramvajové spoje budou v pátek 29. října 2021 jezdit dle standardních jízdních řádů platných pro pracovní den.

Prázdninové jízdní řády v autobusové dopravě


Vzhledem k podzimním školním prázdninám bude DPP tento pátek (29. října) vypravovat autobusové spoje v rámci PID podle prázdninových jízdních řádů, které jsou k dispozici ve vyhledávačích spojení a na webu dpp.cz nebo pid.cz. Po ostatní dny platí standardní jízdní řády, tj. ve středu 27. října 2021 pro pracovní den (v provozu nebudou pouze školní linky), 28. plus 31. října 2021 jízdní řády jako v neděli či ve státní svátek a 30. října 2021 jízdní řády jako v sobotu.

Dopravní opatření


Z důvodu opravy trati je od čtvrtka 28. října 2021do neděle 31. října 2021 obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání - Muzeum.

V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase Pražského povstání - Vyšehrad - I. P. Pavlova - Muzeum - Hlavní nádraží.

Změny v provozu tramvají


V pátek 29. října (od 6:00 do 22:00 hod.) je linka 15 (jako součást náhradního spojení při omezeném provozu metra) ve směru od Olšanských hřbitovů prodloužena ze zastávky Výstaviště přes zastávky Nádraží Holešovice, Trojská, Ke Stírce, Kobylisy a Ládví do zastávky Sídliště Ďáblice.

Bezbariérové cestování


Z důvodu chybějícího bezbariérového výstupu ze stanice Pražského povstání, doporučujeme využít:

- od stanice Pankrác tramvajovou linku 19,
- od stanic Roztyly a Chodov autobusovou linku 135.

Všechny spoje jsou zajištěny nízkopodlažními vozy.

S ohledem na rozsáhlou stavební činnost v oblasti Hlavního nádraží doporučujeme v případě zhoršené průjezdnosti využívat k přestupu mezi linkou XC a metrem přednostně zastávku Muzeum.

K výluce metra DPP připravuje informační letáky do vozů a zastávek povrchové dopravy i vitrín ve stanicích metra, nasazení informátorů v reflexních vestách, hlášení ve stanicích metra, hlášení ve vozech metra a dotčených linek povrchové dopravy, úpravy informačního systému v dotčených stanicích metra, informační tabule na konkrétních místech určení, informace na stojanech a v elektronických informačních panelech ve stanicích metra, podrobnější informace se bude možné dozvědět také na webu, sociálních sítích DP, v informačních střediscích DP nebo na telefonické infolince DP.

Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Další články z rubriky Regiony

Na Vysočině se orlům daří vyvést mladé také díky ohleduplnosti lesníků

Kroužkování mláďat orlů mořských hnízdících v lesích na Vysočině dokončí v tomto týdnu ornitologové. Lesníci kvůli hnízdění chráněných druhů ptáků omezují své hospodaření. S ornitology ale spolupracují i při ochraně porostů obnovených po ...

Francouzi budou moct poznat netradiční Česko prostřednictvím trhů z Jihomoravského a Zlínského kraje

Brněnský Zelný trh včetně podzemních prostor, vinařství Ilias v Pavlově nebo Luhačovice. Místa, která se ještě letos představí divákům francouzských t ...

Páteční Muzejní noc láká i na Hučák v centru Hradce Králové

Hradec Králové - Letošní ročník celorepublikového Festivalu muzejních nocí 2023 se v Hradci Králové a okolí uskuteční už po šestnácté, tentokrát 19. k ...

Dopravní podnik města Brna má již 15 retrovozidel. Sbírku doplnil nově zrekonstruovaný trolejbus Škoda 22Tr

Dopravní podnik města Brna (DPMB) rozšířil svoji sbírku retro vozidel. Nově do ní přibyl trolejbus Škoda 22Tr. Práce, které kompletně probíhaly ve voz ...

Moravskoslezští záchranáři otevřeli své základny veřejnosti

V pondělí 15. května, proběhl na dvanácti výjezdových základnách ZZS MSK Den otevřených dveří. Datum nebylo zvoleno náhodou, protože si v něm každoroč ...

DoporučujemeNeděle 28.5.2023
Počasí v ČR
Počasí v regionech »