InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Byznys

Správu IT se opravdu vyplatí přenechat odborníkům

23.09.2021
Bez počítačů a obecně IT se dnes neobejde opravdu žádná firma. Ne v každé firmě se však najde zaměstnanec, který to s počítači umí. Pustit ho nebo nainstalovat program nestačí. Člověk, který se o firemní počítačovou síť a hardware stará, musí umět víc.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Pro drtivou většinu menších společností je zbytečné zaměstnávat vlastního ajťáka. Finančně vyjde výhodněji platit si služby externí firmy.

Co můžete očekávat od profesionálů?


Správa IT nelze generalizovat, protože každý zákazník má trochu jiné požadavky. Profesionál se obecně postará o to, aby celá počítačová síť fungovala. Na starost si vezme jednotlivé počítače, servery a veškeré další vybavení. Můžete mu zavolat, když se objeví nějaký problém, chodí však také na pravidelný servis.

Například společnost Netserv má vlastní dohledové centrum. Jestliže tedy dojde k potížím, nemusíte jim volat, protože o poruše už dávno ví. Někdo z týmu techniků se dokonce pravděpodobně již pustil do řešení. Na dálku, případně je na cestě k vám, záleží na typu problému.

Firemní síť, web i webhosting na jednom místě


Netserv svým klientům zajišťuje kromě správy a údržby LAN i WAN sítí také třeba internetové připojení, tvorbu www stránek nebo registraci domén a webhosting. O IT záležitosti ve firmě se postará opravdu kompletně.

Klienti tím šetří čas, nemusí komunikovat s několika různými společnostmi a všem vysvětlovat, jaké jsou jejich potřeby. A šetří samozřejmě i penězi. Například při zařízení internetového připojení přes Netserv získávají zákazníci slevy na opravy počítačů, roční antivirovou kontrolu a čištění počítačů zdarma i slevu na firemní prodejně. V mikulovské prodejně prodávají PC sestavy, notebooky, tiskárny, náplně do tiskáren, software a další běžné kancelářské vybavení, nejen to čistě IT, ale také děrovačky, papíry, psací potřeby apod.

Autor: Pl

Další články z rubriky Byznys

Zvedací technika do skladů i servisů

Efektivní manipulace s těžkými předměty a potřeba jejich zvedání do výšek je vlastní prakticky všem průmyslovým provozům, skladům apod. Speciální příp ...

Jak vydělat s e-shopem i v zahraničí?

Expanze e-shopu vyžaduje dlouhou přípravu a dostatečný vstupní kapitál na začátku. Každá země má svoje specifika, která je dobré poznat před vstupem n ...

Investujte do zlata chytře a zábavně s dukáty od Karla IV. i klasickými slitky

O tom, že zlato je odolné proti inflaci, ví snad každý. Existují ale i další důvody, proč si vybrat investiční zlato a přidat ho do svého portfolia. N ...

Nejžádanější benefit zaměstnanců? Home office a flexibilní pracovní doba, shodují se personalisté

Posledních 18 měsíců prošlo mnoho společností výrazným vývojem. Poprvé v novodobé historii došlo k situaci, kdy se na několik měsíců opakovaně uzavíra ...

DoporučujemePondělí 18.10.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.