InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Mrazáky patří do domácností nejen jako součást kombinovaných lednic

27.09.2021
Samostatné mrazáky jsou velcí pomocníci do domácností a ne každé rodině stačí pouze mrazák v rámci kombinované lednice. Proč si pořídit další samostatný mrazák?
Ilustrační snímek | Zdroj: www.alza.cz
Samostatné mrazničky se nabízí jako šuplíkové a pultové. Šuplíkové mají výhodu, že se v nich snadno udržuje pořádek. Pokud si pro ukládání mražených potravin do jednotlivých šuplíků vytvoříme logiku, poměrně snadno se nám v nich hledá. Obvykle mají jednu zásuvku i na velké potraviny, přesto nám prostor nemusí stačit. A nejde jen o celkový objem.

Prostor nás naopak téměř neomezuje u pultových mrazniček. Nejenže bývají objemově větší, dají de do nich též uložit kusově rozměrnější potraviny. Složitější je však udržovat v pultovém mrazáku systém a pořádek.

Pro lidi se zahradou je mrazák nezbytností


Kdo má doma zahradu, má naprosto jasno - pořádně velký mrazák, mnohdy i více mrazáků, je naprostou nezbytností. Mrazit se dá téměř vše, co vypěstujeme. Snadno si tak vytvoříme zásoby ovoce a zeleniny na období mimo sezónu. Mrazit se dají syrové produkty, též z nich již připravená jídla. Je tedy na vás, jestli si koncem léta a na podzim zamrazíte vypeckované půlené švestky, nebo rovnou předpřipravené, i když ještě neuvařené švestkové knedlíky. Nestíháte v lete vařit ze všech těch dobrot marmelády? Nevadí? Ovoce stačí zmrazit a k vaření džemů a marmelád se pak vrátíte třeba až v zimě. Kvalita džemů bude stejná.

Mrazák nakrmí rodinu


Pokud se vám nechce každý den vařit pro rodinu, je mrazák ideálním pomocníkem. Nemusíte kupovat mražené polotovary. Pouze vařte najednou více a některé porce pak zmrazte. Jen máloco se nedá mrazit. Domácí hotovky jsou praktické, kdykoliv zrovna nevíte, co navařit, když se vám prostě vařit nechce, nebo někdo z rodiny striktně odmítá jíst jídlo ostatních členů rodinu a bez mrazničky byste museli vařit dvě jídla místo jednoho. Takto stačí to druhé pouze rozmrazit a ohřát. Mít navařeno a zmrazeno se hodí pro hladové děti, které třeba o prázdninách nemají jídlo ve školní jídelně. Ohřát jídlo je snadné. Mrazit lze i různé koláče či záviny. Jste pak vždy připraveni - ať vás honí mlsná, nebo přijde nečekaná návštěva. Mražený koláč stačí obvykle rozpéct v troubě.

Milovníci BARF stravy se bez mrazáku neobejdou


Češi jsou známí jako nadšení pejskaři i chovatelé koček. Mnoho lidí dnes krmí BARF stravou. Ale i ti majitelé, kteří se nebrání krmení granulemi, svým zvířatům rádi dopřejí i přirozenou stravu ze syrového masa či vnitřností. To vše se dá nakupovat velice výhodně, avšak rozhodně pro skladování kvalitní krmení potřebujete vhodnou mrazničku, kam se vejdou i větší balení mraženého masa. Pokud vám vadí mít vaše potraviny a maso pro psa ve společném mrazáku, dobrou volbou je menší pultový mrazák výhradně na krmení pro zvířata. Takto můžete mrazit syrové maso, hotové polotovary pro zvířata, ale třeba i vámi připravené porce.

Autor: Alza

Další články z rubriky Rady a tipy

Rostlinné akvárium aneb jak ho založit

Chcete si domov zútulnit rostlinným akváriem, ale nevíte, jak ho založit? V tom případě si přečtěte tento článek, který vás vším důležitým postupně provede. ...

Jak reagovat, když vám dorazí oznámení o zvýšení ceny za dodávky energií?

Na spotřebitelskou poradnu dTestu se v posledních dnech obracejí desítky spotřebitelů s dotazy k postupu dodavatelů energií, kteří jim sdělují, že jso ...

Jak poznat kvalitní respirátor a kde ho získat zdarma?

Respirátory jsou v dnešní době stejně nezbytným doplňkem jako třeba mobilní telefon nebo nákupní taška. ...

Spěte lépe!

Dobrý odpočinek je základ dobrého dne, říká se. Jak ho ale dosáhnout, když spánek buď nepřichází, nebo se ráno budíte rozlámaní a nevrlí? ...

Zvažujete předčasný odchod do důchodu? Zjistěte, jestli na něj máte nárok

Zatím jste nedosáhli důchodového věku, ale už byste chtěli odejít do důchodu? Možností je odchod do předčasného starobního důchodu. Abyste na něj dosá ...

DoporučujemePondělí 18.10.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.