InfoDnes.cz » Zpravodajství » Domácí

Česká pošta dodržuje zákoník práce a pravidla bezpečnosti

15.09.2021
Česká pošta beze zbytku respektuje zákoník práce a pravidla bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. K přetěžování zaměstnankyň či zaměstnanců v žádném případě nedochází. Na základě prováděných šetření v problematice nepřiměřené zátěže zaměstnanců nedošlo k žádným pochybením, na něž by státní autority poukázaly.
Ilustrační snímek | Foto: ČP
Každoročně dochází k externím kontrolám krajskými hygienickými stanicemi či oblastními inspektoráty práce. Některé z nich mohou být prováděny na základě podnětů zaměstnanců České pošty, další pak z vlastní iniciativy úřadů.

Jen v letošním roce bylo krajskými hygienickými stanicemi po celé České republice provedeno 20 kontrol, přičemž jedna další stále probíhá. Stejný počet kontrol, s jednou další probíhající, letos provedly oblastní inspektoráty práce a pochybení nezaznamenaly.

Problematika nakládání s nadměrnými zásilkami (balíky) je upravena v interních Poštovních pravidlech. Ta převzetí takových zásilek na poštách, jejichž provoz zajišťuje jeden pracovník, od zákazníka nepřipouští.

Podání/příjem takových zásilek je umožněno pouze po předchozí telefonické dohodě v době a způsobem stanovenými podací poštou. Přijde-li zákazník s nadměrnou zásilkou na podací poštu bez předchozí telefonické domluvy, nevyužije žádnou z níže uvedených možností a dožaduje se jejího podání, pracovník pošty může příjem takové zásilky odmítnout.

Pokud podací poštu kontaktuje zákazník, jenž chce podat nadměrnou zásilku (u žen 20 kg, respektive 15 kg), její pracovník dle místních podmínek klientovi:

a) nabídne časové rozmezí, kdy se na předmětné poště nachází další pracovník a je možné zásilku převzít.

b) nabídne službu ČP "odvoz balíků" prostřednictvím aplikace "Poslat zásilku" nebo předá kontakt na příslušnou dodací provozovnu, která případně zajistí svoz a podání zásilky.

c) nabídne zákazníkovi jinou vhodnou podací poštu v blízkosti, kde lze podat nadměrné zásilky bez omezení.

Česká pošta si není vědoma porušování zákoníku práce. Pokud mají zaměstnanci pocit, že k němu přesto dochází, mohou se obrátit na svého nadřízeného, ombudsmanku pro zaměstnance, nebo zástupce odborových organizací. Po dohodě se dvěma odborovými organizacemi ze středy 8. září bude zřízena pracovní skupina, ve které budou i zástupci odborů. Skupina se pak bude podílet na prověření pracovních podmínek na České poště na základě konkrétních podnětů.

Zdroj: Česká pošta

Další články z rubriky Domácí

ČR je důležitým článkem v síti plánované rychlé evropské železnice

Delegace ČR a Saska na svém sobotním jednání se zástupci Evropské komise v Praze prezentovaly společné priority v oblasti zrychlení mezistátního cestování na železnici. Za společné priority označili ministři Karel Havlíček a Martin Dulig zařazení ...

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže potvrdil pokutu 800 000 Kč za přestupky při nákupu policejních zbraní

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna zamítl rozklad Ministerstva vnitra České republiky a potvrdil tak uložení pokuty ve výši 800 ...

Češi se vrací k dojíždění a služebním cestám

V rámci Světového dne cestovního ruchu přináší společnost Uber aktuální data o cestování uživatelů, která ukazují postupný návrat lidí ke služebním ce ...

Cestovatelský semafor: Litva bude od pondělí v tmavě červené kategorii zemí podle míry rizika nákazy

Na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo Ministerstvo zdravotnictví seznam zemí podle míry ...

V pátek přibylo 502 nakažených

Za pátek 24. září přibylo v Česku 502 nově nakažených koronavirem. Počet hospitalizovaných lidí s covidem klesl v pátek na 169. Z toho je kolem 27 pac ...

DoporučujemePondělí 27.9.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.