InfoDnes.cz » Zpravodajství » Regiony

ŠKODA AUTO opět pomáhá s mobilitou sociálních služeb ve Vrchlabí

15.09.2021
ŠKODA AUTO pokračuje ve své podpoře sociálních služeb v regionech, v nichž je automobilka přítomna výrobními závody. Nejnovějším příspěvkem jsou tři nové automobily, které obnoví vozový park organizací věnujících se sociální a zdravotní péči ve Vrchlabí a okolí. Obdarovanými institucemi jsou Pečovatelská služba města Vrchlabí, Domov pro seniory a Domácí hospic Duha. Zástupci těchto zařízení si převzali dva vozy ŠKODA KAROQ a jeden model ŠKODA OCTAVIA COMBI, které pomohou sociálním pracovníkům s dopravou do často odlehlých obcí v horském prostředí Krkonoš. ŠKODA AUTO dlouhodobě podporuje sociální a zdravotní služby v regionu a rozvíjí i celou řadu dalších aktivit z oblasti vzdělávání, dopravní bezpečnosti nebo životního prostředí.
Foto: skoda-storyboard.com
"Naše pomoc sociálním službám působícím ve Vrchlabí a okolí má již dlouhou tradici. Zaměstnanci těchto organizací odvádějí obětavou práci a pandemie nemoci covid-19 tyto pracovníky i jejich klienty velmi výrazně zasáhla. Jsme rádi, že můžeme péči o naše starší a vážně nemocné spoluobčany touto cestou usnadnit," říká Ivan Slimák, vedoucí závodu ŠKODA AUTO ve Vrchlabí.

S Pečovatelskou službou města Vrchlabí a Domovem pro seniory Vrchlabí spolupracuje ŠKODA AUTO dlouhodobě a plně si uvědomuje jejich nezastupitelnou roli pro obyvatele v celém regionu. Pečovatelská služba poskytuje terénní a ambulantní službu seniorům a zdravotně postiženým občanům se sníženou soběstačností přímo v jejich domácnostech. Cílem je individuálně podporovat občany, aby mohli co nejdéle zůstat doma ve svém přirozeném prostředí a pomoci jim zachovat dosavadní způsob života. Domov pro seniory zajišťuje komplexní péči od ubytování přes pomoc se zvládáním běžných úkonů až po terapeutickou činnost.

ŠKODA AUTO se s těmito organizacemi podílí i na jiných projektech, na nichž jako dobrovolníci spolupracovali i zaměstnanci vrchlabského závodu. Společnost například financovala umístění tzv. aktivizačních prvků pro seniory v zahradě Domova, které procvičují smyslové vjemy, komunikaci a paměť. Pro starší spoluobčany dále automobilka zajistila účast na speciálních kurzech virtuální reality pro seniory.

Nově obdarovanou institucí je Domácí hospic Duha Vrchlabí, který plní přínosnou službu v oblasti paliativní péče. V regionu jde o jedinou organizaci svého druhu, a proto má mimořádný význam. Zařízení poskytuje pomoc jak pacientům, tak jejich nejbližšímu okolí. Zaměstnanci se potýkají s omezenými možnostmi dopravy v náročném horském terénu, a proto jim nový vůz výrazně usnadní dojíždění za klienty. Závod ŠKODA AUTO ve Vrchlabí již dříve hospic podpořil také zaměstnaneckou sbírkou navýšenou o finanční pomoc automobilky.

Automobily předané do sociálních služeb byly vybrány s ohledem na potřeby místních organizací. Jedná se o dva vozy ŠKODA KAROQ a jeden model ŠKODA OCTAVIA COMBI, které nabízejí snadnou ovladatelnost, nízké provozní náklady a prostorný interiér.

Na podporu mobility klíčových služeb v regionech, v nichž ŠKODA AUTO působí prostřednictvím výrobních závodů, se automobilka zaměřuje dlouhodobě. V minulých letech takto darovala nebo zapůjčila automobily nejen zdravotním a sociálním službám, ale například i místním oddělením městské policie a školským zařízením.

Zápůjčka automobilů je také jednou z mnoha činností, kterými se ŠKODA AUTO vloni zapojila do pomoci proti šíření a dopadům nemoci covid-19. V rámci své společenské odpovědnosti spustila program #SKODAAUTOpomaha, který od vypuknutí pandemie pomáhal s dodávkami a distribucí nejen zdravotnického materiálu a ochranných prostředků, ale například i jídla pro záchranáře a pracovníky nasazené v první linii. Automobilka rovněž darovala 100 nových vozů ŠKODA OCTAVIA humanitárním organizacím po celé České republice a k dispozici dala flotilu sdílených vozů a skútrů služeb Uniqway a HoppyGo.

Zdroj: Škoda AUTO

Další články z rubriky Regiony

Rozhlednu na Anenském vrchu v Orlických horách čeká v létě rekonstrukce

Sedmnáctimetrovou dřevěnou rozhlednu sv. Anny postavenou 991 metrů nad mořem na Anenském vrchu v Orlických horách čeká letos v létě kompletní rekonstrukce za 1,1 milion korun. Od 3. června se kvůli bezpečnosti při stavbě uzavře i přístupová ...

Den železnice v pražských Vršovicích nabídne moderní i historické vlaky

Nádraží a depo Českých drah v pražských Vršovicích se v sobotu 1. června stane dějištěm Regionálního dne železnice. Návštěvníci se během této velkolep ...

Česká pošta ve vybraných lokalitách pokračuje v testování mobilní pošty

Česká pošta ve vybraných lokalitách testuje zájem občanů o zajištění poštovních služeb prostřednictvím mobilní pošty. Ta poskytuje nejen základní pošt ...

Pražské letiště se připravuje na silnou letní sezónu, mělo by odbavit přes tři a půl milionu cestujících

Letiště Praha se připravuje na silnou letní sezónu. Dle současných prognóz by jen o prázdninách mělo odbavit přes tři a půl milionu cestujících. Těm b ...

Ve zlínském muzeu zavládla radost z mimořádného úspěchu

Napětí, které panovalo v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně poté, co na konci dubna byla uveřejněna nominace zrekonstruovaného areálu na Ploštině na c ...

DoporučujemeStředa 29.5.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »