InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Jak se hledá jehla v kupce sena nebo ztracený čtyřnohý kamarád

13.09.2021
Satelitní navigace není pouze pro to, abyste si ji zapnuli cestou na dovolenou nebo při dopravních špičkách. Signál z "oblohy" lze používat i ke všedním úkolům běžného dne, kdy vědět polohu čehokoli či kohokoli může zachránit situaci. Už se vám někdy zaběhl pejsek? Hledali jste peněženku nebo zaparkované auto? Ztratili se vám cestou na dovolenou kufry? A víte, kde právě běhají vaše děti?
Ilustrační snímek | Foto: shutterstock.com
S LAMAX GPS Locatorem to jde velmi snadno. Čtyřicetigramový přístroj s vystihujícím názvem ocení nejen majitelé domácích mazlíčků, kterým by se kamarád mohl zatoulat, ale i cestovatelé, motoristé či starostliví rodiče. Přístroj stačí pouze zapnout, spárovat jej s mobilní aplikací LAMAX Tracking pro Android nebo iOS a následně už můžete jen sledovat, kde se nachází. A to až 10 dní na jedno nabití.

Klid pro vaši duši


Součástí balení je obojek a silikonové odolné pouzdro. Jednoduše jej můžete dát na krk třeba vašemu psovi a máte klid. Pomocí GPS lokátoru si například lze ověřit, že se zvíře pohybuje v nastavené kruhové zóně, a pokud by tuto oblast opustil, chytrý telefon vás prostřednictvím aplikace upozorní.

Dalším praktickým a velmi častým využitím je hlídání automobilu zaparkovaného na ulici před domem. Jakmile je zaznamenán pohyb a vy v něm nesedíte, bude něco "špatně". V lepším případně vám jej odtahuje městská policie, v tom horším zloděj. Pak se hraje o minuty a známost polohy automobilu může zabránit jeho nevratnému poškození nebo zmizení.

Využít jej můžete i pro vaše ratolesti, o které máte přirozeně strach, když právě nejsou doma. V případě dětí lze kromě zón (škola, doma, hřiště...) nastavit i obvyklé trasy, takže budete vědět, pokud se od nich třeba nedobrovolně odchýlí. Pokud však chcete zabezpečit své děti, jsou pro ně vhodnější chytré hodinky s GPS, např. LAMAX WatchY2, jelikož je mají na ruce, a ne v batohu či kapse.

GPS Locator vydrží hodně a dlouho


Celé zařízení je voděodolné a jeho silikonové pouzdro pomůže při pádech, případně pro připnutí na obojek. Domácí mazlíček i vaše ratolest tak může dovádět v nevlídném počasí a přístroj přežije bez úhony. Dokonce zvládne i krátkou koupel a stejně tak mu nevadí otřesy.

Skutečným benefitem je výdrž baterie na jedno nabití. Pokud nevyžadujete, aby přístroj odesílal svoji polohu každé tři minuty, máte vystaráno na 10 dní. Do té doby se najdou i vaše ztracené kufry a dovezou vám je na místo určení. Nabíjení třikrát do měsíce nezabere prakticky žádný čas, přitom však získáte non-stop jistotu nad tím, na čem vám záleží. V případě hlídání automobilu však doporučujeme nastavit interval na 1 minutu, protože pokud se dá vůz do pohybu, tak při rychlosti 60 km/h urazí vzdálenost 1 km. Pokud byste měli intervaly delší, vaše hledání by to hodně ztížilo.

Aplikace pak ukládá data o pohybu 30 dní zpětně, posledních 24 hodin si dokonce můžete projít minutu po minutě, samozřejmě v závislosti na nastaveném intervalu. Jakmile se baterie začne blížit k hranici své kapacity, dostanete upozornění, že je třeba přístroji dodat energii.

Když je nouze, pomůže SOS tlačítko


GPS Locator také slouží jako nouzový telefon. Po stisknutí tlačítka SOS lze díky integrovanému mikrofonu a reproduktoru volat na předem zvolené kontakty. To se může hodit dětem nebo dokonce i vám v případě vybití mobilního telefonu.

Za málo peněz hodně muziky


Přestat se bát lze za 1 890 Kč na e-shopu LAMAXu. V balení se nachází rovnou i SIM karta od T-Mobile, takže lze lokátor začít používat ihned, bez závazků a dalších nákladů. Cesta k bezpečí vašich dětí, mazlíčků nebo věcí je tak skutečně snadná a rychlá. Zároveň se nemusíte bát, že vaše data o poloze jsou posílána do zahraničí na neznámé místo, protože LAMAX tyto údaje ukládá lokálně na zabezpečené certifikované servery v centrále v Praze.

Autor: St
Fotogalerie:

Další články z rubriky Rady a tipy

Mrazáky patří do domácností nejen jako součást kombinovaných lednic

Samostatné mrazáky jsou velcí pomocníci do domácností a ne každé rodině stačí pouze mrazák v rámci kombinované lednice. Proč si pořídit další samostatný ...

Trendy do kuchyně pro radost

Malé kuchyňské spotřebiče se v posledních letech staly běžnou součástí našich domácností a možná si ani neuvědomujeme, jak velkými pomocníky jsou. Při ...

Nebojte se reklamovat nedostatky při stavbě domu

Objednáte-li si rekonstrukci koupelny, výměnu oken nebo stavbu rodinného domku, jedná se o smlouvu o dílo. Dokončené dílo by pochopitelně mělo být způ ...

Na co si dát při nákupu burčáku pozor

Na přelomu léta a podzimu se začíná burčák prodávat na každém rohu a nechybí téměř na žádném trhu, jarmarku či podobné akci. Nabízejí ho také vinárny ...

Staňte se malířem díky malování podle čísel. Jak to funguje?

Toužíte malovat krásné obrazy, ale nemáte dostatek zkušeností? Téměř nikdo se nerodí skutečným mistrem, ale je potřeba pořádný trénink, a hlavně vědět ...

DoporučujemePondělí 27.9.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.