InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Byznys

Investujte do zlata chytře a zábavně s dukáty od Karla IV. i klasickými slitky

06.09.2021
O tom, že zlato je odolné proti inflaci, ví snad každý. Existují ale i další důvody, proč si vybrat investiční zlato a přidat ho do svého portfolia. Na výběr navíc máte z celé řady možností, jak může taková investice vypadat. Proč je o zlato v poslední době tak velký zájem a kde nakupují investoři ze Slovenska? To všechno se dozvíte přímo v tomto článku.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com

Zájem ze strany těch, kteří chtějí mít svůj majetek pod naprostou kontrolou


Vzhledem k omezeným možnostem utrácení peněz a zvěstem o možné blížící se krizi se mnoho lidí rozhodlo, že se naplno pustí do investování do zlata. Investoři realizují nákupy zlata v menším i větším objemu a většina prodejců hlásí značný příliv nových klientů. Obecně však říkají, že se prodávají spíše mince či menší slitky. Větší investoři, kteří kupovali typické zlaté cihličky, totiž již mají dávno nakoupeno a teď těží ze svého dřívějšího rozhodnutí. Na druhou stranu je však potřeba zmínit, že na nákup zlata není nikdy pozdě.

Investiční zlato je ideální komoditou pro všechny, kteří chtějí mít svůj majetek pod kontrolou a nemají zájem o vkládání peněz na nejrůznější spořící programy. A jde o velmi chytré řešení. Většina spoření totiž v dnešní době nedokáže vyrovnat ani rychlost inflace, natož aby přinášela zhodnocení.

Zlato je osvobozeno od DPH


A pokud stále váháte nad tím, jestli bude právě zlato tou nejlepší možnou investicí, možná vás přesvědčí fakt, že je osvobozeno od DPH. Nákup zlata je tak ve své podstatě o 21 procent výhodnější v porovnání se starožitnostmi, obrazy, ale i jinými investičními komoditami. Pouze zlato je totiž jako jediné osvobozeno od DPH, takže by byla velká škoda toho patřičně nevyužít.

Z tohoto důvodu i částečně poklesla poptávka po investičním stříbru, protože jeho nákup je zatížen 21 procenty DPH jako v případě každé další komodity s výjimkou právě zlata. V kombinaci s dalšími přednostmi zlata se tak není čemu divit, že patří mezi jednu z nejčastějších investic.

Zlaté dukáty od Karla IV.


Zlaté slitky vypadají všechny v zásadě podobně a jejich přikupování není tolik zábavné jako sbírání zlatých mincí. Hodnota ryzího zlata je přitom víceméně stejná. U mincí s ražbou omezenou konkrétním počtem kusů navíc hraje roli i sběratelská hodnota. Perfektním příkladem jsou krásné zlaté dukáty ve váze a rozměrech přesně podle standardů a nařízení, která provedl Karel IV. Takový kousek se snadno stane pokladem každé investorské sbírky.

Kromě dukátů od Karla IV. najdete v nabídce mincovny i celou řadu dalších zajímavých ražeb na mincích o různých velikostech. Originální limitované edice zlatých mincí jsou malými uměleckými díly s krásně provedenou ražbou, a především se vyrábí v omezeném množstvím kusů, což jim dodává na hodnotě do budoucna.

Věhlasný český prodejce investičního zlata a stříbra


Ať už chcete koupit investiční zlato nebo stříbro, je dobré zajít do specializované prodejny s určitou historií. Skvělým příkladem je například český e-shop se zlatem, který najdete na adrese zlate-mince.cz. Funguje již od roku 2003 a pro všechny, kteří dávají přednost osobnímu nákupu, je samozřejmě připravena pobočka v Obecním domě v Praze.

Hlavní sortiment tvoří zlaté slitky od švýcarské rafinérie Argor Heraeus. Pro nákupčí, kteří nechtějí vyloženě číselně označený štítek, ale preferují více diskrétní nákup, jsou připraveny například zlaté mince Wiener Philharmoniker. Vše s potřebnými certifikáty pro doložení ryzosti. Díky širokému výběru a skvělým cenám je tento český prodejce často využíváni slovenskými investory. V porovnání s výhodami je totiž případný drobný poplatek za transakci opravdu zanedbatelný.

Autor: Pl

Další články z rubriky Byznys

Správu IT se opravdu vyplatí přenechat odborníkům

Bez počítačů a obecně IT se dnes neobejde opravdu žádná firma. Ne v každé firmě se však najde zaměstnanec, který to s počítači umí. Pustit ho nebo nainstalovat program nestačí. Člověk, který se o firemní počítačovou síť a hardware stará, musí umět ...

Zvedací technika do skladů i servisů

Efektivní manipulace s těžkými předměty a potřeba jejich zvedání do výšek je vlastní prakticky všem průmyslovým provozům, skladům apod. Speciální příp ...

Jak vydělat s e-shopem i v zahraničí?

Expanze e-shopu vyžaduje dlouhou přípravu a dostatečný vstupní kapitál na začátku. Každá země má svoje specifika, která je dobré poznat před vstupem n ...

Nejžádanější benefit zaměstnanců? Home office a flexibilní pracovní doba, shodují se personalisté

Posledních 18 měsíců prošlo mnoho společností výrazným vývojem. Poprvé v novodobé historii došlo k situaci, kdy se na několik měsíců opakovaně uzavíra ...

DoporučujemePondělí 27.9.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.