InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Bydlení

Jak dostat velkoformátový přírodní kámen do interiéru bez dřiny a velkého nepořádku?

09.06.2021
Při výběru obkladů je obvykle potřeba myslet nejen na design, ale také na časovou náročnost realizace i následného úklidu po ní. Pokud do svého interiéru chcete zakomponovat přírodní kámen, nenechte se zneklidnit představou několikadenního hluku, prachu, nepořádku a namáhavé práce, či bytu plného řemeslníků. Jde to i jinak.
Foto: Rockfoil

Přírodní kámen v interiéru? Vyřešte to elegantně a s lehkostí!


Velkoformátový přírodní kámen Rockfoil, který se označuje také jako kamenná fólie nebo kamenná dýha, je skvělým řešením pro ty, kteří si chtějí nalepit obklad svépomocí bez zbytečné dřiny a velkého nepořádku.

Tloušťka kamenných fólií se obvykle pohybuje mezi 1-5 mm v závislosti na reliéfu kamene. Základní formáty o rozměrech 122 cm x 61 cm, 122 cm x 244 cm a 122 cm x 305 cm lze formátovat na libovolné velikosti, a navíc do nich lze vyřezávat otvory na prostupy a vypínače i pomocí běžného kutilského nářadí.

Díky snadné manipulaci a pestrému sortimentu druhů nachází kamenné fólie široké využití v rezidenčních i komerčních interiérech. Mezi oblíbené aplikace patří obklady televizních stěn, obývacích či jídelních stěn, obklady konvekčních krbových obestaveb, vstupních hal i zasedacích místností.

V případě použití v koupelnách, kuchyních a na fasádách se povrch kamenných fólií ošetřuje ochrannou nano impregnací na kámen, která zabraňuje pronikání kapalin a nečistot do kamene.

Jak může být velkoformátový kámen přírodní, ohebný a celistvý ve velkém formátu zároveň?


Výroba kamenných fólií spočívá v nanesení polyesterové pryskyřice na přírodní kamenný blok. Do pryskyřičné vrstvy se následně vkládá sklovláknitá mikroarmatura, která slouží ke zpevnění. Po ztuhnutí pryskyřice, která nasákla do pórů horniny, se tato vrstva strhne z kamenného bloku, čímž vznikne tenký velkoformátový celistvý plát přírodního kamene s různorodým reliéfem v celé své ploše. Hmotnost kamenných fólií se pohybuje pouze kolem 2 kg/m2.

Kromě obkladových kamenných fólií můžete do svého interiéru zakomponovat také podsvícený kámen Rockfoil Translucent.

Ačkoli jsou kamenné fólie stržené ze stejného kamenného bloku podobné, nikdy nejsou zcela stejné. Každý kus je unikátní s jedinečným zbarvením, kresbou i reliéfem, a proto se vyplatí věnovat čas osobnímu výběru kamenných fólií, a nespoléhat na výběr podle vzorků, které mohou vést k velmi zkresleným představám o vzhledu jednotlivých druhů kamene ve velkoformátech.

Většinu velkoformátových kamenných fólií, s výjimkou podsvicovací varianty, lze díky pryskyřičné vrstvě stočit do válce, který snadno přepravíte i v osobním autě. Tento materiál můžete lepit na nejrůznější povrchy pomocí běžně dostupných konstrukčních lepidel. O výběru lepidla vhodného pro konkrétní realizaci je vhodné se poradit při nákupu kamenných fólií.

Autor: Rockfoil
Fotogalerie:

Další články z rubriky Bydlení

Sprchová vanička - Nezbytné koupelnové vybavení

Máte doma sprchu, či se ji chystáte teprve pořídit? Pak se rozhodně vyplatí popřemýšlet i o tom, zdali si k ní pořídíte sprchovou vaničku. V některých případech navíc není ani jiného řešení, neboť sprchová vanička dokáže esteticky zakrýt z podlahy ...

Malé kuchyně nemusí být o nic ochuzené

Cítíte se ve své malé kuchyni stísněně, něco vám tam chybí? Pak je nejvyšší čas na její rekonstrukci! A pěkně pod vedením odborníků, kteří ji dokáž ...

Pronajímatel nesmí nájemci bránit v nahlášení trvalého pobytu

Některé nájemní smlouvy obsahují ustanovení, které nájemcům nedovoluje zřídit si v nájemním bytě trvalý pobyt. Takový zákaz však nemusí nájemce respek ...

Mobilní domky nacházejí i v ČR své příznivce

V posledních několika letech ceny nemovitostí rapidně rostou, ovšem pro spoustu lidí je poměrně těžké získat vysokou hypotéku. Pokud hledáte cenově př ...

Vyplatí se aktuálně investice do nemovitosti?

Hned na začátek je dobré uvést, že rozhodně ano. Ovšem musíte dodržet několik podmínek, aby byla koupě nemovitosti skutečně efektivní a lukrativní i z ...

DoporučujemeÚterý 15.6.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.