InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Auto moto

Volkswagen ID.4 se stává prvním elektromobilem ve vozovém parku firmy EAF protect

17.05.2021
Zástupci chebské pobočky autorizovaného prodejce Autosalon Manfred Schöner předali v pátek 14. května jednateli firmy EAF protect klíčky od modelu Volkswagen ID.4. Jedná se o první krok v elektrifikaci vozového parku chebského specialisty na požární ochranu. Nový firemní elektromobil ID.4 bude doplňovat elektrickou energii převážně z nově vybudované nabíjecí stanice přímo v areálu firmy. Na financování nákupu nabíjecí stanice a elektromobilu přispěla dotace z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.
Foto: volkswagen.cz
"Volkswagen v rámci své strategie Way to Zero podporuje mobilitu s nulovými emisemi i v České republice. Máme proto velkou radost, že se naše inovativní elektromobily ID. a vyspělé technologie pro nabíjení setkávají s velkým zájmem českých firem a podnikatelů, pro něž je technický pokrok a ochrana životního prostředí včetně boje proti změně klimatu jednou z priorit," říká Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. "Skvělým příkladem elektrifikace vozového parku je chebská společnost EAF protect, která si u našeho autorizovaného prodejce Autosalon Manfred Schöner objednala SUV z inovativní rodiny elektromobilů ID. Věřím, že jejich zkušenosti s naším revolučním vozem ID. budou inspirací pro další české firmy a podnikatele v jejich úsilí o snižování emisí a uhlíkové stopy na cestě k trvale udržitelné budoucnosti."

Volkswagen ID.4, Světové auto roku 2021, jezdí od 14. května 2021 ve službách chebské společnosti EAF protect, která se specializuje na technicko-organizační činnost v oblasti požární techniky. Dodavatelem elektromobilu ID.4 pro vozový park firmy EAF protect je chebská pobočka autorizovaného prodejce Autosalon Manfred Schöner.

"Od založení naší společnosti v roce 2013 je pro nás hlavní prioritou vysoká kvalita produktů a služeb založených na nejnovějších trendech v oblasti požární ochrany včetně maximálního důrazu na ochranu životního prostředí," říká Ján Bujtár, jednatel společnosti EAF protect s.r.o. "Právě naše zaměření na používání ekologických hasiv a maximální ochranu životního prostředí spolu s možností získat dotaci z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost nás vedla k myšlence pořídit pro naše zaměstnance sdílený elektromobil včetně nabíjecí stanice, která je nainstalována v areálu naší společnosti."

Firma EAF protect si jako první elektromobil objednala model ID.4 ve speciální edici 1ST, která byla nabízena u příležitosti uvedení revolučního plně elektrického SUV na český trh. Elektromotor o výkonu 150 kW (204 k) uděluje vozu s bílým metalickým lakem v odstínu Iceberg White sportovní dynamiku. Napájení obstarává baterie o kapacitě 77 kWh, která umožňuje dojezd až 522 km (WLTP).

"Původně jsme si mysleli, že kvůli omezenému dojezdu budeme vůz používat pouze na území Karlovarského kraje, ale vozidla z řady ID. nás přesvědčila, že elektromobil nás z Chebu doveze mnohem dál," říká Ján Bujtár. "S ID.4 se můžeme vydávat i na častá obchodní jednání v Plzni nebo Praze, aniž bychom se museli obávat o vybití akumulátorů při zpáteční cestě. To je pro naše vnímání elektromobility obrovský posun. Elektromobily Volkswagen ID. tak splňují všechny naše požadavky na plnohodnotný provoz a věřím, že i v reálném provozu naplní všechna naše očekávání."

Doplňování elektrické energie do akumulátorů bude probíhat z vlastní nabíjecí stanice, jejíž vybudování bylo součástí projektu Elektromobilita v EAF protect s.r.o. Volkswagen ID.4 s největší nabízenou baterií s kapacitou 77 kWh navíc umožňuje rychlé nabíjení i na cestách. Rychlým nabíjením stejnosměrným proudem o výkonu 125 kW, například z nabíjecích stojanů sítě Ionity, lze během pouhých 30 minut doplnit dostatek elektrické energie pro ujetí dalších 320 km (podle metodiky WLTP).

"Mám velkou radost, že se firma EAF protect, která patří mezi naše věrné a významné klienty, rozhodla pro první krok směrem k bezemisní mobilitě," říká Manfred Schöner, majitel společnosti Autosalon Manfred Schöner. "Kromě nejmodernějších elektromobilů nabízíme našim zákazníkům, kteří uvažují o přechodu na elektromobilitu, také komplexní služby od odborného poradenství až po realizaci výkonných a spolehlivých nabíjecích stanic."

Firma EAF protect s.r.o. byla založena v roce 2013 a svou činností navazuje na společnost ESTO Cheb, která vznikla v roce 1994. Fúze obou podniků byla dokončena v roce 2020. Do portfolia služeb firmy EAF protect patří řada činností od zpracování povinné dokumentace požární ochrany přes návrhy protipožárních řešení až po dodání potřebné technologie a značení, instalaci vlastních systémů a jejich následný servis. Systémy dodávané společnosti EAF protect nalézají uplatnění ve velkých průmyslových objektech, ale i v malých serverových místnostech, knihovnách, muzeích, autobusech, vlacích, vojenských vozidlech a vojenských i civilních letadlech.

Autosalon Manfred Schöner je dlouholetým autorizovaným prodejcem značky Volkswagen, který si za 29 let své historie vybudoval pevnou pozici na automobilovém trhu v Karlovarském kraji. Chebský showroom a servis značky Volkswagen nabízí soukromým i firemním klientům plnohodnotný a kvalitní prodejní i poprodejní služby v souladu s přísnými standardy koncernu Volkswagen.

Zdroj: Volkswagen

Další články z rubriky Auto moto

Volkswagen: Zákazníci již mohou objednávat nové ID.4 GTX

Nová produktová značka GTX ztělesňuje v portfoliu Volkswagenu novou inteligentní sportovnost. Krátce po své světové premiéře vstupuje nyní v prvních evropských zemích do předprodeje ID.4 GTX jako první špičkový model s ambicemi poskytovat mimořádné ...

Vysokému napětí navzdory: Elektromobily poskytují maximální bezpečnost

MLADÁ BOLESLAV - Čistě elektrické vozy, jako je nová ŠKODA ENYAQ iV, nijak nezaostávají v oblasti bezpečnosti oproti automobilům s konvenčními pohony. ...

Uživatelů carsharingu přibývá po lockdownech o dvě třetiny rychleji než před pandemií

Obliba sdílených aut v Česku po všech lockdownech nadále roste. Poté, co za poslední rok zaznamenal carsharing nejmenší propad zájmu v odvětví dopravy ...

Volkswagen investuje dalších 500 milionů EUR do trvale udržitelných aktivit v oblasti akumulátorů se společností Northvolt AB

Volkswagen se podílí částkou 620 milionů USD (cca 500 milionů EUR) na dalším kole financování švédského partnerského výrobce akumulátorů Northvolt AB ...

Nový Renault Arkana: otevření objednávek pro český trh

Renault uvedením svého nového SUV Arkana se sportovním vzhledem v Evropě rázně mění tradiční zákonitosti trhu. Stává se tak prvním mainstreamovým výro ...

DoporučujemeSobota 12.6.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.