InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Byznys

Online školení řidičů je pro firmy praktické i levné

09.04.2021
Legislativní předpisy zaměstnavatelům stanovují povinnost školení řidičů. A nejde jen o řidiče, kteří to mají uvedeno v pracovní smlouvě jako náplň své práce.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Za řidiče, kterého je nutné pravidelně proškolit v rámci školení řidičů, jsou samozřejmě považování řidiči z povolání. Ti musí ze zákona absolvovat školení pravidelně a zajistit tyto kurzy je povinností zaměstnavatele. Avšak školení musí absolvovat i ti zaměstnanci, kteří při výkonu svého zaměstnání používají firemní automobil, anebo používají soukromý vůz pro plnění pracovních povinností. Pro ně je určeno školení řidičů referentů.

Doby, kdy se na školení řidičů zaměstnanci někam posílali, nebo se dělala hromadná školení v rámci firmy, jsou dávno pryč. Dobrá platforma e-learning, jakou je (LMS) INSTRUCTOR od společnosti PREVENT, umožnila zaměstnavatelům školení řidičů zautomatizovat, zjednodušit a snížit náklady na jejich organizaci.

Proč stát tak bazíruje na školení řidičů? Právě dopravní nehody jsou nejčastější příčinou pracovních úrazů. Je tedy jak v zájmu zaměstnance, tak zaměstnavatele hlídat připravenost jednotlivých zaměstnanců k výkonu profese řidiče či k řízení v rámci pracovní činnosti.

Co vše platforma (LMS) INSTRUCTOR umí?


Vzdělávací platforma INSTRUCTOR je schopna se komplexně postarat o veškerá pravidelná školení zaměstnanců. Ať již jde o zmíněná školení řidičů, ale i další školení, často vzhledem k legislativě povinná. Díky skvělým funkcím systému za vás vzdělávací platforma INSTRUCTOR pohlídá dodržení termínů pro školení, zajistí notifikace, testování, certifikace, vyhodnocení a rovněž závěrečné reporty.

Konečně moderní vzdělávání


E-learning výrazně zjednodušil vzdělávání zaměstnanců. Už jen samotné vydávání certifikátů o absolvování školení ukončilo dobu zbytečného papírování. Certifikáty jsou dnes vydávány elektronicky.

V rámci vzdělávací platformy (LMS) INSTRUCTOR je možné zaměstnance školit i v rámci dalších kurzů. Jde zejména o školení BOZP, Požární ochrany, Školení řidičů, První pomoci, BOZP při home office, GDPR, Ergonomie ­- selfauditu, Životní prostředí - EMS, Informační a kybernetické bezpečnosti, BOZP na stavbách, BOZP ve skladu, Práce ve výškách, Obsluhy manipulačního vozíku, Nakládání s chemickými látkami, Time Managementu či COVID-19. Vzdělávací platforma INSTRUCTOR však zaměstnavatelům umožňuje rovněž vytváření vlastních online školení a kurzů - jednoduše v Powerpointu nebo v Keynotes.

Kurzy nabízí 3D výklad, využití multimédií při výuce, interakce, praktické kvízy, přehled, co se týče legislativy i její aktualizace. V kurzu má každý online lektora v režimu 24/7 a odbornou garanci nad vzdělávací platformou (LMS) má specialista v této oblasti, firma PREVENT. Ceny školení jsou velice výhodné pro jednotlivce, ale ještě více výhod pak mají zaměstnavatelé při nákupu více balíčků školení.

Autor: Pl

Další články z rubriky Byznys

Restart firmy po COVID-19

Nechte nahlédnout pod pokličku a získejte nové ...

Největší překážkou pro IT specialisty je špatný management a tým

Vedení jako nejčastější překážku ve své práci označilo 36 % předních IT odborníků, které v rámci hloubkových rozhovorů vyzpovídala společnost Integra ...

Venkovní učebny SKOLATO

Venkovní učebny zažívají velký boom. Myslíte si, že venkovní učebna je pro Vás finančně nedostupná? Nebo že Vám vybudování venkovní učebny zabere mnoh ...

Jak třídit odpad ve firmě či kanceláři

Třídění odpadu je dnes již neodmyslitelná součást naší kultury. Recyklace dává smysl i mimo prostředí našich domovů - na pracovišti to jde stejně jedn ...

I začínající živnostníci mají šanci získat finance

Začínající podnikatelé nemají snadnou situaci s pořízením potřebného kapitálu do začátku. To ovšem neznamená, že nemají žádnou šanci své podnikání ods ...

DoporučujemeČtvrtek 6.5.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.