InfoDnes.cz » Zpravodajství » Krimi

Kriminalisté hledají oběti násilníka, který v Praze útočil na ženy

07.04.2021
Kriminalisté zadrželi násilníka, který má na svědomí případy sexuální napadení a loupežné přepadení. Teď pátrají po dalších obětech a majitelkách kabelek, které u zadrženého byly nalezeny.
Foto: PČR
Kriminalisté druhého policejního obvodu pracovali od poloviny května minulého roku na objasnění případu sexuálního napadení, který se stal v obchodu s dětským oblečením v Praze 2. Do provozovny přišel neznámý muž a zdálo se, že je to běžný zákazník, to se však v okamžiku změnilo. Šestadvacetiletou prodavačku nečekaně oslovil oplzlým dotazem se sexuálním podtextem, a když nereagovala, i přes její odpor ji začal osahávat na intimních partiích. Poté, co začala křičet a bránit se, obchod opustil. Během chvíle se však vrátil a v osahávání ženského těla se snažil i nadále pokračovat. Poté jakoby nic z obchodu opět odešel a už se nevrátil. Poškozená si věc nenechala pro sebe a vše oznámila na linku 158.

Druhý případ se stal o několik měsíců později v polovině listopadu minulého roku na jedné z ulic v Jinonicích v Praze 5. Neznámý muž si tam v časných ranních hodinách vyhlédl dvacetiletou dívku jdoucí od autobusové zastávky U Waltrovky. Několik stovek metrů ji sledoval, až si jeho přítomnosti všimla, a přidala do kroku. Ze strachu začala volat příteli. Obviněný ji došel, úderem srazil na zem a v napadání pokračoval. Cílil na mobilní telefon, který stále držela v ruce, a nakonec se jí ho podařilo uchránit. Následně ji muž chytil za vlasy a snažil se odtáhnout pryč z ulice. Dívka začala volat o pomoc, což zaslechl pozorný občan, násilník se zalekl, ale ještě před útěkem stačil napadené vzít tašku s osobními věcmi.

Kriminalisté v obou případech zajistili celou řadu stop, které následně vyhodnotili a přišli na zajímavé zjištění. Oba skutky měl na svědomí totožný muž. Během několika dní od jeho ztotožnění byl zadržen v jedné z pražských ubytoven. U zadrženého byly zajištěny dvě dámské kabelky, u kterých se do současné doby nepodařilo zjistit, zda nepocházejí z trestné činnosti. Také byla zajištěna modrá pánská kabela, kterou podezřelý často nosil.

Z vyhodnocení obou případů a z minulosti obviněného se kriminalisté domnívají, že má na svědomí více případů se sexuálním podtextem, zejména na území hl. města Prahy. Touto cestou se obracíme na širokou veřejnost, převážně na ženy. Pokud poznáváte svou kabelku či se vám obdobný skutek stal, obraťte se na linku 158 nebo policejní služebnu v místě bydliště.

Třicetiletý muž byl obviněn z trestných činů znásilnění a loupež, za což mu v případě pravomocného rozsudku hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.
Zdroj: Policie ČR
Fotogalerie:

Další články z rubriky Krimi

Žena po napadení manželem zemřela. Muž skončil ve vazbě

Moravskoslezsští kriminalisté vyšetřují okolnosti úmrtí ženy v okr. Nový Jičín. ...

Podvodníci obrali přes 2300 lidí o 150 milionů korun. Hrozí jim až 10 let vězení

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) obvinili dne 6. dubna 2021 dvě osoby ze zvlá ...

Na Břeclavsku ukradli zloději zahradní chatku

BŘECLAVSKO - Pouhé tři dny stačili zloději ke krádeži zahradního domku. Informoval o tom tiskový mluvčí PČR David Chaloupka. ...

Náročná večerní záchrana turistů zbloudilých v Beskydech

Záchrana turistů, uvízlých v neschůdném hlubokém sněhu v Beskydech zaměstnala včera ve večerních hodinách záchranáře horské služby. ...

Českobudějovičtí strážníci vypátrali celostátně hledaného muže z Přerovska

Celostátně hledaný muž z Přerovska se několik týdnů snažil před rukou zákona ukrývat v jihočeské metropoli. Ve čtvrtek večer se ho však v ulicích měst ...

DoporučujemeSobota 17.4.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.