InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » TechMag

Solární veřejné LED osvětlení a bezdrátový rozhlas pro města a obce

21.12.2020
V mnoha městech původní veřejné osvětlení dosluhuje. Stejně tak u některých administrativních budov a v průmyslových areálech si venkovní osvětlení žádá výměnu. V posledních několika letech se nemalé popularitě těší především solární LED osvětlení, které nachází uplatnění dokonce i v místech bez dosahu elektrické sítě. O solární varianty je velký zájem především i z toho důvodu, že spousta měst a obcí přechází na úsporná řešení.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Solární veřejné LED osvětlení má ve svém portfoliu ryze česká společnost JD ROZHLASY s.r.o., která však kromě osvětlení montuje i bezdrátový rozhlas či solární multifunkční dobíjecí stanice.

Veřejné LED osvětlení má spoustu předností


Veřejné lampy jsou především díky LED technologii maximálně úsporné a bezúdržbové. O dlouhou životnost se stará patentovaný systém chlazení LEDEOS, pomocí něhož je každá LED dioda chlazena, a tím dokáže svítit až neuvěřitelných 80 tisíc hodin. Společnost JD ROZHLASY s.r.o. si za svým vynálezem stojí natolik, že poskytuje na veřejné LED osvětlení tříletou záruku.

Zákazník si může vybrat i teplotu barvy od bílé až po žlutou. Osvětlení je inteligentní a programovatelné. Svítidlo disponuje také pohybovým čidlem, přičemž v úsporném režimu svítí na 30 %. V okamžiku, kdy zaznamená nějaký pohyb, rozsvítí se na 100 %, ovšem danou funkci je možné deaktivovat.

Solární osvětlení s nulovými provozními náklady


S nulovými provozními náklady přichází solární veřejné LED osvětlení, která jsou ideální volbou především do oblastí bez dosahu elektrické sítě. Solární svítidla jsou bezúdržbová a disponují soumrakovým čidlem, které aktivuje světlo ve správný čas. Stejně jako předchozí varianty, tak i solární svítidla jsou vybavena pohybovým čidlem.

V nabídce jsou dvě možnosti solárních panelů:
90 Wpp,
180 Wpp.
Pokud se má veřejné osvětlení instalovat do takové části, kde je menší dostupnost slunečního svitu, je nezbytné sáhnout po solárním panelu se 180 Wpp. V opačném případě je naprosto dostačujících 90 Wpp.

Solární LED osvětlení se může pochlubit ještě dalšími prvky, protože může být vybaveno třeba AKU boxem s akumulátory, sekundární optikou pro zvětšení osvětlované plochy, programovatelným GPS modulem a podobně. Sloupy se dají vybavit i dalšími doplňky, mezi něž spadají držáky na telefon, stojany na kolo, USB konektory, Wi-Fi či kompresor.

Pro občany a turisty by mělo město připravit solární multifunkční nabíjecí stanice, které mají také nulové provozní náklady, navíc jsou nezávislé na zdroji síťového napájení. Povyšte městský mobiliář na vyšší úroveň.

Nezapomeňte na bezdrátový rozhlas


V neposlední řadě dochází k modernizaci rozhlasů. Staré obecní rozhlasy jsou už nedostačující svou kvalitou, navíc často neodpovídají potřebám města či obce. Společnost JD ROZHLASY s.r.o. se vám postará také o bezdrátový rozhlas a systém varování obyvatel.


Autor: Pl

Další články z rubriky TechMag

Společnosti ÖBB a Siemens Mobility představují vnější design nových vozů Nightjet

ÖBB a Siemens Mobility včera 23. 2. ve Vídni představily první vůz ve finálním nátěru a design exteriéru nové generace netrakčních jednotek pro noční cestování nazývaných Nightjet. Nová, velmi moderní vozidla budou nasazena do provozu již na konci ...

Proč sonda? Bez moderních systémů měření by průmysl zkolaboval

Čas jsou peníze a v průmyslu to platí obzvlášť. Časové ztráty i v řádu sekund výrazně snižují celkovou denní produkci. S nástupem elektromobility se n ...

Mnohá odvětví průmyslu využijí nové kvalitní převodovky. Zvolte správného dodavatele

Pro průmyslové nasazení je využívána celá řada technický řešení, na která je potřeba spoléhat při průmyslové výrobě. Proto je ideální, aby byla zajišt ...

Ostravský superpočítač Anselm ukončil po sedmi letech svůj provoz

Je to více než sedm let, kdy byl do provozu uveden úplně první superpočítač v národním superpočítačovém centru IT4Innovations v Ostravě. Superpočítač ...

Technologické trendy ve vzdělávání

Již po mnoho let jsou technologie nedílnou součástí našich životů. Využíváme je nejen v pracovním životě, kde například usnadňují i urychlují výrobní ...

DoporučujemeSobota 27.2.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.