InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Byznys

Investiční zlato pomáhá uchránit peníze před inflací

04.11.2020
Pod pojmem inflace rozumíme postupné navyšování cen zboží a služeb. Časem si za stejné množství peněz koupíme méně. Míra inflace se obvykle pohybuje kolem 2 až 3 %. Jak se jí ubránit?
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Necháte-li peníze jen tak ležet na běžném účtu, po čase budou mít nižší hodnotu. Klíčem je najít takovou formu uložení peněz, která se vám zúročí. Ideálně by měl úrok vystoupat nad 2 až 3 %, aby inflaci pokryl.

Češi jsou konzervativní investoři


Na běžných účtech jsou úroky skoro nulové, na spořicích se v dobrých dobách pohybují kolem procenta, na termínovaných vkladech se bavíme zhruba o 2 %. Ani ty tedy nepokryjí inflaci. Do čeho své peníze vložit, abyste o ně nepřišli?

Češi jsou, co se týká investování, spíš konzervativní. Nejsou příliš ochotní riskovat své peníze na burze. A ani nemusí. Existují i bezpečnější formy uložení peněz, například investiční zlato.

Zlato uchovává hodnotu peněz za každých podmínek


Nepříznivý ekonomický vývoj, nestabilita měny, nic z toho zlato neohrozí. Ba naopak, v krizových situacích je o něj ještě větší zájem, což se potvrzuje i nyní. Kromě toho je zlato mobilní, vezmete si ho kamkoliv s sebou, a prakticky nezničitelné, protože ho nepoškodí požár ani povodeň. Ano, zřejmě už vám došlo, že se bavíme o zlatě v jeho fyzické podobě, tedy o slitcích a mincích.

Žádná česká mincovna slitky nevyrábí, proto jsou u nás oblíbené zejména cihličky švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Určitou možností jsou i zlaté mince, avšak opět ne ty české. Naše mincovny vyrábí mince, jejichž cena je navýšena o uměleckou a sběratelskou hodnotu.

Nakoupit zlato je snadné


Menší investoři se investice do zlata častokrát obávají, přitom i pro ně je vhodná. Na nákupu zlata není vůbec nic složitého. Můžete se obrátit na odborníky z Obecního domu v Praze nebo využít jejich e-shop Zlate-mince.cz. S výběrem vám rádi pomohou.

"Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribuujeme již 17 let," říká Pavel Trtík, ředitel společnosti. "Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky."

Dejte zlatu šanci také vy!


Autor: Pl

Další články z rubriky Byznys

Regálové systémy ve skladových prostorách výrazně usnadňují práci

Při každé práci je vysoce důležité postupovat systematicky. To platí zejména v logistice a obecně všude tam, kde je třeba udržet si dokonalý přehled. Firmy, které se zabývají přepravou zásilek, výrobou i prodejem proto potřebují kvalitní regálové ...

Zájem o kurzy IT stále roste. Důvodem je i covid

Pokud se Češi chtějí vzdělat v IT, potom nejčastěji vyhledávají kurzy programování. Ve formě vzdělání potom vede tradiční forma kurzu, ideálně v Praze ...

Kalendáře pro rok 2021 jako účinná forma reklamy

Výběr vhodné reklamy je v marketingu klíčový. Když chcete získat nové obchodní partnery, budovat a udržovat vztahy s nimi a zvýšit povědomí o značce, ...

Tvorba webových stránek do 10 000 korun? Bez problému!

Vlastní webové stránky jsou dnes nutností pro každou firmu, podnikatele a vlastně kohokoliv, kdo chce být trochu vidět. Lidé jsou zvyklí hledat si inf ...

Konec Black Friday šílenství? Lidé se kvůli pandemii nehrnou do obchodů, online roste

Letošní Black Friday bude skutečně jiný než dříve. Jedna z každoročně nejvíce propagovaných nákupních akcí dostává nový kabát... a to nejen v USA. ...

DoporučujemeSobota 23.1.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.