InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Balíčenka.cz pomáhá poslat balík do vězení

23.10.2020
Jak je to s posíláním balíků pro odsouzené a vazebně stíhané osoby? Co jim poslat můžete a jak velký může balík být? Podmínky jsou jasně dané, a pokud se vám je nechce studovat, přípravu balíčku výrazně usnadní Balíčenka.cz.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Balíčenka.cz je nový e-shop, který všechno zařídí za vás. Vyberete přes něj, co do balíku chcete dát, a na něm necháte i odeslání. Zvláště nyní v době pandemie, kdy není zrovna bezpečné chodit po obchodech a na poštu, tohle řešení opravdu ušetří starosti.

Splňte podmínky a zpříjemněte blízké osobě pobyt ve vězení


Do českých věznic je možné zasílat tři typy balíků:

Nárokový balík - na něj má dotyčný nárok jen jednou za čas, když dostane povolení. Může obsahovat mnoho různých věcí. Maximální hmotnost je 5 kg.

Hygienický balíček - žádný nárok na něj neexistuje, avšak v některých věznicích funguje. Může obsahovat pouze hygienické potřeby a musí se vejít do hmotnosti 2 kg.

Kilovka - tento balíček může obsahovat jenom časopisy, noviny, známky, psací potřeby atd. Navzdory názvu nemusí mít jenom kilo, do většiny věznic je možné tiskoviny posílat bez omezení.
Tyto tři typy balíků umožňuje posílat i Balíčenka. Provede vás celým procesem, jak poslat balík do vězení, a hlavně vám pomůže poskládat jeho obsah tak, aby neobsahoval nic zakázaného.

Svůj balíček si poskládáte ze zboží z e-shopu


E-shop je rozdělený na tři kategorie podle toho, jaký balík do basy chcete poslat. Můžete si sami vybírat produkty z jednotlivých kategorií, vždy jen z jedné kategorie, nelze je mezi sebou kombinovat. V kategoriích je zboží roztříděno tak, aby splňovalo podmínky věznic. E-shop za vás zároveň hlídá i překročení povolené hmotnosti. Nedovolí vám poslat balíček, který by nesplňoval restrikce.

Tip: Kdyby vám v sortimentu e-shopu něco chybělo, stačí se ozvat. Prověří, zda se daná věc může posílat, a případně ji přidají do své nabídky.

Balíčenka.cz za vás balík dokonce odešle


Z věcí, které si vyberete, Balíčenka.cz nachystá balíček a za vás ho také odešle. Stačí, abyste sdělili jméno, příjmení a datum narození vězně a přidali informaci o tom, v jaké věznici se nachází. Přesnou adresu věznice už Balíčenka.cz má.


Autor: Pl

Další články z rubriky Rady a tipy

Předváděcí notebooky jsou jedinečnou šancí ušetřit, a přesto mít parádní stroj

Vlastní notebook dnes potřebuje téměř každý, v době covidu, kdy se pracuje a studuje z domu, se poptávka po nich dokonce ještě zvýšila. Lidé často nesprávně sahají po těch nejlevnějších. Ty se přitom vůbec nevyplatí, už za rok či za dva na nich ...

Ztratila se vám věc odložená během vyšetření na poliklinice? Požadujte náhradu škody

Vyhlížíte konec přísných omezení maloobchodu a služeb s vidinou návštěvy divadla, restaurace, kina nebo fitness centra? Anebo vás čeká očkování či jin ...

Kupujete na internetu použité zboží? A víte, jak jej případně reklamovat?

E-shopů s použitým zbožím je na internetu celá řada. Lze tu sehnat knihu, která je již v knihkupectvích vyprodaná, značkovou kabelku za zlomek ceny ne ...

V supermarketu koupíte ve slevách nejen potraviny ale třeba také kosmetiku

Většina z nás dnes často nakupuje v supermarketu, přičemž zde kupujeme kromě potravin také celou řadu dalšího zboží, které je zde běžně v regálech. Os ...

Potřebujete na elektroskútr řidičský průkaz? Jak se zorientovat v e-mobilitě

Jaké elektroskútry, elektromotorky, elektročtyřkolky a elektrokola mohou jezdit po silnici? A jaké nesmí? Přinášíme vám jednoduchý návod na bezpečné a ...

DoporučujemePondělí 12.4.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.