InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Balíčenka.cz pomáhá poslat balík do vězení

23.10.2020
Jak je to s posíláním balíků pro odsouzené a vazebně stíhané osoby? Co jim poslat můžete a jak velký může balík být? Podmínky jsou jasně dané, a pokud se vám je nechce studovat, přípravu balíčku výrazně usnadní Balíčenka.cz.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Balíčenka.cz je nový e-shop, který všechno zařídí za vás. Vyberete přes něj, co do balíku chcete dát, a na něm necháte i odeslání. Zvláště nyní v době pandemie, kdy není zrovna bezpečné chodit po obchodech a na poštu, tohle řešení opravdu ušetří starosti.

Splňte podmínky a zpříjemněte blízké osobě pobyt ve vězení


Do českých věznic je možné zasílat tři typy balíků:

Nárokový balík - na něj má dotyčný nárok jen jednou za čas, když dostane povolení. Může obsahovat mnoho různých věcí. Maximální hmotnost je 5 kg.

Hygienický balíček - žádný nárok na něj neexistuje, avšak v některých věznicích funguje. Může obsahovat pouze hygienické potřeby a musí se vejít do hmotnosti 2 kg.

Kilovka - tento balíček může obsahovat jenom časopisy, noviny, známky, psací potřeby atd. Navzdory názvu nemusí mít jenom kilo, do většiny věznic je možné tiskoviny posílat bez omezení.
Tyto tři typy balíků umožňuje posílat i Balíčenka. Provede vás celým procesem, jak poslat balík do vězení, a hlavně vám pomůže poskládat jeho obsah tak, aby neobsahoval nic zakázaného.

Svůj balíček si poskládáte ze zboží z e-shopu


E-shop je rozdělený na tři kategorie podle toho, jaký balík do basy chcete poslat. Můžete si sami vybírat produkty z jednotlivých kategorií, vždy jen z jedné kategorie, nelze je mezi sebou kombinovat. V kategoriích je zboží roztříděno tak, aby splňovalo podmínky věznic. E-shop za vás zároveň hlídá i překročení povolené hmotnosti. Nedovolí vám poslat balíček, který by nesplňoval restrikce.

Tip: Kdyby vám v sortimentu e-shopu něco chybělo, stačí se ozvat. Prověří, zda se daná věc může posílat, a případně ji přidají do své nabídky.

Balíčenka.cz za vás balík dokonce odešle


Z věcí, které si vyberete, Balíčenka.cz nachystá balíček a za vás ho také odešle. Stačí, abyste sdělili jméno, příjmení a datum narození vězně a přidali informaci o tom, v jaké věznici se nachází. Přesnou adresu věznice už Balíčenka.cz má.


Autor: Pl

Další články z rubriky Rady a tipy

Veterinář Martin Šmelhaus si otevřel vlastní rodinnou veterinární ordinaci na Praze 4

Veterinář Martin Šmelhaus si otevřel vlastní rodinnou veterinární ordinaci, kde nabízí jedinečnou službu ošetření zvířecích mazlíčků v domácím prostředí. MVDr. Martin Šmelhaus - veterinář s desetiletou praxí - ...

Vyznáte se v pojištění nemovitosti a domácnosti?

I když jsme opatrní, mohou nastat situace, které poničí naše opečovávané obydlí. Částečným pomocníkem při nápravě materiálních škod může být pojištění ...

Radost z vánočních dárků na úvěr vydrží jen chvíli

S blížícími se Vánoci mysl většiny z nás zaměstnává otázka, čím obdarujeme své nejbližší. Jen co na ni nalezneme odpověď, vystřídá ji mnohdy ještě slo ...

Výměnou radiátoru ušetříte tisíce a provedete ji za pár hodin

Letošní rok se blíží ke svému závěru, proto vás možná překvapí, že i nyní lze jednoduše modernizovat jednu za základních věcí každého domu či bytu - v ...

Trápí vás opatření kvůli nouzovému stavu? 5 věcí, které vám ušetří čas a zpříjemní pobyt doma

Uzavření obchodů a služeb, omezené vycházení a další vládní opatření, to vše během nouzového stavu může komplikovat situace, které potřebujeme vyřešit ...

DoporučujemeČtvrtek 3.12.2020
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.