InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Byznys

Hrozí vám ztráta zaměstnání? Zkuste rekvalifikační kurzy

16.10.2020
Ztráta zaměstnání se v blízké době bude týkat čím dál většího počtu lidí. Někteří odborníci i politici již teď mluví o krizi nezaměstnanosti, která pozvolna přichází. Podle nich se v následujících měsících teprve výrazněji projeví. O práci mohou přijít i ti, kteří jaro sice přežili, ale nyní jim již nezbývá opravdu nic navíc. Ocitli jste se ve stejné situaci? Východiskem mohou být rekvalifikační kurzy.
Ilustrační snímek | Foto: unsplash.com

Ztráta práce: Zaměstnání, která již nemají uplatnění


Práci mohou lehko ztratit podnikatelé a zaměstnanci v oborech, které jsou momentálně ohroženy epidemilogickou situací a optřeními spojenými s ní. Jedná se především o obory v oblasti gastronomie, kultury nebo sportu.

Důvodů, proč jste přišli o práci, může být ale mnohem více. Z dlouhodobého hlediska se jedná především o pracovní pozice, které vlivem vývoje technologií či automatizace ztrácí na hodnotě.

Jeden příklad za všechny. Před pár desítkami let vycházelo nejvíce absolventů středních škol především z učilišť zaměřených na řemesla. Takové zaměstnání švadleny, prodavačky, řezníka apod. bylo naprosto běžné, v té době také žádané. Stačilo několik let a švadlena v dnešní době hledá uplatnění velmi těžko.

Zajímavost: Některá zaměstnání se však pozvolna vrací a jsou mnohem více ceněna. Takový kvalitní truhlář nebo elektrikář nemá o práci nouzi a vydělá si často více, než jiná modernější zaměstnání.

Rekvalifikační kurz jako cesta k novému zaměstnání


Z průzkumů vychází, že celkem 60 % absolventů rekvalifikačních kurzů sežene bezproblémově zaměstnání maximálně do jednoho roku. Samozřejmě ve většině případů se jedná o podstatně kratší dobu. Rekvalifikační kurz může tedy znamenat jasnou cestu k nové pracovní příležitosti.

Proč absolvovat rekvalifikační kurz?


Obzvláště v případě, že vaše kvalifikace vyšla takzvaně z módy a nemůžete ve svém oboru již dlouho najít uplatnění, je rekvalifikace to pravé pro vás. Jedná se o rozšíření nebo získání nové kvalifikace a tím i rozšíření vzdělání.

Absolvování rekvalifikačního kurzu pro vás může znamenat naprosto skvělou příležitost, jak získat kvalitní uplatnění na trhu. Nemusíte se tedy ucházet o pozice mimo vaši kvalifikaci, které vám nevyhovují.

Dalším důvodem, proč absolvovat rekvalifikační kurz, je zvýšení své suverenity na trhu práce, kdy si budete moct například vyjednat lepší podmínky a plat. Spojením vhodných oborů, které se sebou úzce souvisí (příkladem může být marketing a personalistika) navíc můžete zaštiťovat dvě funkce ve firmě, na které by si zaměstnavatel musel najít dva zaměstnance. Nezapomeňte, že by se podle toho měla odvíjet i výše vašeho platu.

Jaký rekvalifikační kurz si vybrat?


Na trhu se objevuje velké množství rekvalifikačních kurzů, které lze absolvovat. Vedle těch tradičních jako jsou kurzy kuchař, kosmetička nebo kadeřnice, se v nabídce kurzů také nachází modernější odvětví. Ty nabízejí větší uplatnění na trhu, možnost podnikání a neohroženost ekonomickou krizí v takových dobách, ve kterých se nacházíme právě teď.

Mezi ty nejoblíbenější z nich patří:
- rekvalifikační kurzy účetnictví
- rekvalifikační kurzy v oblasti administrativy - asistentka/sekretářka
- rekvalifikační kurzy personalistiky
- rekvalifikační kurzy online marketingu

Jako snad u všeho, tak i u rekvalifikačních kurzů velmi záleží na jejich kvalitě. Přece jen se jedná o investici do vašeho vzdělání a budoucnosti a na tom velmi záleží. Proto si vždy zjistěte všechny dostupné informace o samotním kurzu, odvětví, do kterého se chcete pustit, ale i o jednotlivých lektorech kurzů.

Orange Academy jako záruka kvality


Pokud se rozhodnete absolvovat rekvalifikační kurz, doporučujeme kurzy od vzdělávací společnosti Orange Academy. Nabízí pouze ověřené a kvalitní kurzy v moderních oborech, které mají slibnou budoucnost. Na trhu se nachází Orange Academy již 30 let a za sebou má stovky úspěšných absolventů, kteří potvrzují kvalitu této společnosti. Podívejte se na stránky Orange Academy a vyberte si ten pravý kurz pro vás, který vám zajistí lepší a jistější zaměstnání do budoucna.

Autor: Daniela Adamová

Další články z rubriky Byznys

Regálové systémy ve skladových prostorách výrazně usnadňují práci

Při každé práci je vysoce důležité postupovat systematicky. To platí zejména v logistice a obecně všude tam, kde je třeba udržet si dokonalý přehled. Firmy, které se zabývají přepravou zásilek, výrobou i prodejem proto potřebují kvalitní regálové ...

Zájem o kurzy IT stále roste. Důvodem je i covid

Pokud se Češi chtějí vzdělat v IT, potom nejčastěji vyhledávají kurzy programování. Ve formě vzdělání potom vede tradiční forma kurzu, ideálně v Praze ...

Kalendáře pro rok 2021 jako účinná forma reklamy

Výběr vhodné reklamy je v marketingu klíčový. Když chcete získat nové obchodní partnery, budovat a udržovat vztahy s nimi a zvýšit povědomí o značce, ...

Tvorba webových stránek do 10 000 korun? Bez problému!

Vlastní webové stránky jsou dnes nutností pro každou firmu, podnikatele a vlastně kohokoliv, kdo chce být trochu vidět. Lidé jsou zvyklí hledat si inf ...

Investiční zlato pomáhá uchránit peníze před inflací

Pod pojmem inflace rozumíme postupné navyšování cen zboží a služeb. Časem si za stejné množství peněz koupíme méně. Míra inflace se obvykle pohybuje k ...

DoporučujemeNeděle 17.1.2021
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.