InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Byznys

Marketing v době koronavirové: 3 inspirativní tipy

14.10.2020
Zatímco některé firmy v průběhu koronavirové krize náklady na marketing spíše snižují, jiné jdou opačnou cestou a rozjíždějí propagační aktivity na plné obrátky. Kampaně, které reagují na situaci způsobenou virem covid-19, většinou vzdělávají, děkují potřebným nebo uklidňují, najdou se však i takové, které i v těžkých časech pobaví. Podívejte se, jak se s marketingem v tomto období firmy vypořádaly, a pokud máte vlastní byznys, inspirujte se originálními nápady, jak komunikovat ve složitějších situacích.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com

Roušky s potiskem vyčarují úsměv nejen dětem


Roušky se v tomto roce staly nedílnou součástí našich životů a vypadá to, že se jich jen tak rychle nezbavíme. Některé firmy se proto rozhodly, že svým zákazníkům povinnost nosit ochranu nosu a úst alespoň trochu zpříjemní. Vznikají tak roušky s originálními potisky, které vyčarují úsměv nejen dětem, ale často také dospělým. V marketingové kampani pro Belgii je využil například známý řetězec s rychlým občerstvením Burger King. Ten zveřejnil soutěž o obličejové masky, na kterých výherci budou mít vytištěnou objednávku podle jejich vlastního výběru. Budou si tak na pobočkách Burger Kingu moci objednat beze slov, aby nemuseli mluvit s obsluhou za pultem nebo přes drive-thru.

Pozadu však nezůstávají ani ostatní firmy. V Americe například slaví velký úspěch roušky s pohádkovými postavičkami a nebo ústenky s logem oblíbených sportovních týmů. Své vlastní roušky s potiskem vytvářejí dokonce i menší byznysy a hudební skupiny.

Dobrou zprávou je, že pokud budete chtít svým zákazníkům nošení roušek trochu zpříjemnit, klidně se můžete v zahraničí inspirovat. I na českém trhu totiž najdete nespočet tiskáren na textil, které vám roušky přesně podle vašich představ vyrobí.

Svíčka s vůni popcornu


Zcela jiným způsobem se do propagace v době koronaviru pustil výrobce svíček Earl of East, který představil speciální kolekci tří nových vůní. V běžném sortimentu firmy je sice velmi patrná inspirace cestováním, pro své novinky si však vybrali vůni míst, která podle nich lidem v karanténě chybí nejvíce -⁠ kino, festival a klasická hospoda. V izolaci se tak můžete alespoň v myšlenkách jediným škrtnutím sirky přenést třeba na promítání svého oblíbeného filmu, které nebude ochuzeno o typickou vůni popcornu, párků v rohlíku a recirkulovaného vzduchu.

Z každé prodané svíčky navíc určitá částka poputuje jako příspěvek na práci společnosti Hospitality Action, takže není divu, že celý nápad se velmi rychle stal hitem internetu.

Osvěta na sociálních sítích


Téma koronaviru se samozřejmě nevyhnulo ani sociálním sítím. Velmi dobře se s ním vypořádal například TikTok, který je využíván hlavně mladými pro sdílení vtipných videí. Vydal několik virálních kampaní a rozjel různé výzvy, které uživatele zábavným způsobem nabádaly, aby dodržovali opatření. Oblíbené bylo například sdílení videí, kde si uživatelé TikToku myjí ruce po dobu 20 vteřin, aby připomněli, jak důležité je v době koronavirové dbát na hygienu.

Jak se marketingová oddělení známých firem s koronavirem popasovala, už víte. Pokud sami podnikáte, zamyslete se, jestli jejich úspěch nemůžete alespoň v menším měřítku napodobit. Kreativitě se meze nekladou!

Autor: Pl

Další články z rubriky Byznys

Hrozí vám ztráta zaměstnání? Zkuste rekvalifikační kurzy

Ztráta zaměstnání se v blízké době bude týkat čím dál většího počtu lidí. Někteří odborníci i politici již teď mluví o krizi nezaměstnanosti, která pozvolna přichází. Podle nich se v následujících měsících teprve výrazněji projeví. O práci mohou ...

Půjčka pro začínající podnikatele přináší až dvacet tisíc korun

Obejde se bez čekání a papírování, které zřejmě nikdo z živnostníků nemůže mít v lásce. Kdo by se rád věnoval administrativě, když může investovat čas ...

Porsche Engineering pokračuje v rozšiřování svých aktivit v Ostravě

Stuttgart/Praha. Společnost Porsche Engineering Services, s.r.o., česká pobočka poskytovatele inženýrských služeb Porsche Engineering Group GmbH, se t ...

Překlad webových stránek vám umožní prorazit na zahraniční trh

Překlad webových stránek je jednou z prvních věcí, kterou musíte mít dokonale provedenou, pokud máte v plánu expandovat s vaší firmou do zahraničí. Sk ...

Affiliate marketing a jeho výhody

Affiliate marketing je ve zkratce propagace produktů nebo služeb jiných společností. Když někdo provede nákup prostřednictvím vašeho partnerského / af ...

DoporučujemeÚterý 20.10.2020
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.