InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Existuje strategie sázení, díky níž zaručeně zbohatnete?

21.02.2020
Mnoho ze začínajících sázkařů žije v mylné představě, že jim jejich sportovní znalosti pomohou k nesmírnému bohatství a životnímu stylu à la Dan Bilzerian. Nereálné vize se po prvních pár měsících střetávají s realitou, a místo pohádkového života nastává vystřízlivění a uvědomění si, že úspěch v kurzovém sázení nepřijde sám od sebe. Je třeba mu jít naproti.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Žádná univerzální výherní strategie neexistuje
Kdyby ano, sázkovým kancelářím by se tolik nedařilo a nerostly by jako houby po dešti. Přesto jsou známy postupy, které sázkařům při dobré práci pomohou jejich investované peníze zhodnocovat. Řeč je o tzv. value bettingu.
Za tímto anglickým termínem se skrývá vyhledávání a sázení kurzů, které mají hodnotu. Zní to prostě, v praxi jde o nelehkou mravenčí práci. Sázení hodnotných kurzů je alfou a omegou sázkařova úspěchu a z dlouhodobého hlediska nejlepší strategie sázení.

Na rozdíl od hazardních her, při nichž nad vámi má casino online vždy nějakou výhodu a návratnost vašich sázek nikdy nepřesáhne 100 % (např. u francouzské rulety je to cca 97 - 98 %), můžete ve sportovním sázení narazit na kurzy, které pro vás budou z dlouhodobého hlediska výdělečné.

Value betting aneb jak poznat, že má kurz hodnotu
Určování hodnoty je poměrně složitý proces, na jehož osvojení budete potřebovat týdny, měsíce či dokonce roky praxe, přestože principiálně jde o jednoduchou věc. Musíte co nejpřesněji určit pravděpodobnost vámi sázené příležitosti a tu následně převést na kurz. Pokud je kurz sázkové kanceláře vyšší než ten váš, tak jste našli hodnotu. A o tom to celé je.

Převedení pravděpodobnosti na kurz

Výpočet pro zjištění kurzu z pravděpodobnosti: 100 / vaše pravděpodobnost
Ukážeme si to na příkladě zápasu fotbalové Ligy mistrů mezi Tottenhamem a Lipskem. Sázková kancelář vypsala kurzy následovně:
- Tottenham - 2,83
- Remíza - 3,49
- Lipsko - 2,60

Sázkař na základě předzápasové analýzy zjistil, že šance domácích na vítězství je 38 %, šance na remízu je 27 % a hostům dává 35% šanci na vítězství. Při výpočtu došel k závěru, že 38% šance na vítězství se rovná kurzu 2,63, 27% šance se rovná kurzu 3,70 a 35% šance se rovná kurzu 2,86. Kurz 2,83, který vypsala sázková kancelář na vítězství Tottenhamu, tedy má hodnotu.
- Tottenham - 38 % (100 / 38 = 2,63)
- Remíza - 27 % (100 / 27 = 3,70)
- Lipsko - 35 % (100 / 35 = 2,86)
Jiný sázkař to ovšem může vidět jinak a hodnotu nalezne v kurzu na remízu. Z dlouhodobého hlediska bude úspěšnější ten, který je nejblíže reálnému rozložení šancí a dokáže nalézt v bookmakerově kurzu nepřesnost.

Jednodušším řešením pro začátečníky se může jevit sázení proti pravděpodobnosti převedené do kurzu vypsaného sázkovou kanceláří.

Přepočet kurzu na pravděpodobnost: (1 / kurz sázkové kanceláře) x 100
Při výpočtu sázkař zjistí, že bookmaker dává 35,34% naději na vítězství Tottenhamu, což je podle něj málo - kurz 2,83 pro něj tedy má hodnotu.

Vzorec pro výpočet procentuální hodnoty sázky: ((kurz bookmakera / váš kurz) - 1) x 100
V případě sázkaře z našeho příkladu tedy: ((2,83 / 2,63) - 1) x 100 = 107,60 %. Sázka, co má vyšší hodnotu než 100 %, je z dlouhodobého hlediska zisková.

Čemu se naopak vyhnout?
Zaručeným a "neprůstřelným" strategiím typu Martingale apod. Systém Martingale je znám především hráčům rulety, ovšem lze ho aplikovat i v kurzovém sázení. Principem této strategie je zdvojnásobení sázky v případě prohry. Takovému hazardování s vaším bankem se vyhněte.
Více informací o value bettingu, Martingalu, bankroll managementu a dalších principech kurzového sázení se dozvíte v Akademii kurzového sázení.


Autor: St

Další články z rubriky Rady a tipy

Při zasílání zboží zvolte správné obálky, jinak se obsah poškodí

V současné době se stále více nákupů provádí přes internet. To přináší situaci, kdy je daleko větší množství zboží přepravováno poštou a zásilkovými službami. Aby jeho dodání proběhlo v pořádku, je zapotřebí zvolit kvalitní obálku. Jaké jsou ...

Formátování závěrečných diplomových a bakalářských prací

Končíte vysokou školu a před vámi je poslední nelehký úkol - závěrečná práce? S odbornou částí si jistě poradíte sami, ale je mnoho dalších úkonů, neo ...

5 tipů jak správně začít běhat i nyní a udržovat se v kondici

Zaběhat si můžete vyrazit i v současné situaci, určitě ale volte výlety do přírody, kde zamezíte kontaktu s lidmi, a nezapomeňte si vždy zakrýt ústa a ...

Nevíte už čím se doma zabavit? Vytřiďte si vysloužilou elektroniku

Podle odhadů společnosti ASEKOL mají Češi po šuplících až 8 milionů vysloužilých mobilních telefonů. Přitom díky opětovnému využití surovin z každých ...

Jak využít svůj čas efektivně? Začít se učit jazyk online

Nikdy nebyla lepší příležitost začít se učit nový jazyk, nebo se v nějakém zlepšit. Ale jak to udělat, když teď musíme drtivou většinu času trávit dom ...

DoporučujemeSobota 4.4.2020
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.