InfoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín » Rady a tipy

Průběh finanční půjčky - kde to začíná a kde to končí

20.02.2020
Teorii okolo finančních půjček už asi většina z vás zná, ale pořád jsme si ještě neřekli, jak že to vlastně takové vyřízení půjčky probíhá. Opět se však tento proces liší, a to jak mezi bankovními a nebankovními půjčkami tak u půjček prostřednictvím kreditních karet.
Ilustrační snímek | Foto: Archiv ID
Bankovní půjčky a jejich specifika
Bankovní půjčky bývají nejčastěji hotovostními, nebo bývají realizovány úvěrového rámce na běžném účtu. Prvním krokem k jejich vyřízení bývá oficiální žádost v některém z bankovních ústavů, nejčastěji pak v tom, ve kterém máte otevřený běžný účet. Při žádosti bývá obvykle potřeba předložit jeden nebo dva doklady totožnosti, nejčastěji tedy jako první občanský průkaz a jako druhý pas nebo průkaz řidičský.

Na spotřebiteli půjčky potom je, aby si podle případných požadavků banky sehnal ručitele nebo více ručitelů, které banka uzná jako schopné zaručit se za vypůjčovanou částku. Spotřebitel pak bance musí ještě dodat potvrzení o výši měsíčních příjmů, které mu vystaví zaměstnavatel.

Získání nebankovní půjčky bývá mnohem jednodušší
U nebankovních půjček je jejich získání a celé vyřízení o něco snazší. Vždyť kdo by neznal z masivní reklamní masáže společnosti jako Provident, Cofidis nebo Home Credit. Stačí tedy pouze zavolat, většinou na bezplatné telefonní číslo s informací o jakou sumu byste měli zájem.

Většinou za vámi vyšle úvěrová společnost, jak se jim také říká, kurýra, který vás bude kontaktovat ve předem domluvenou dobu. Kurýr vám doveze smlouvu o půjčce a zkontroluje si pouze váš občanský průkaz.

Podpisem smlouvy pak celé vyřizování končí a peníze jsou nejčastěji vydány přímo kurýrem takzvaně na ruku. Na rozdíl od půjček bankovních, u kterých musíte do banky vy a musíte si na její vyřízení vyčlenit čas, nebankovní půjčka se vám naprosto přizpůsobí. I to patří mezi obchodní strategie na nebankovním trhu s půjčkami a úvěry.

Poslední možností jak získat jednoduše půjčku jsou kreditní karty. Většinou vám karta od nějaké společnosti přijde poštou, a to buď doporučeně, nebo jako obyčejné psaní, aniž byste si ji objednali. Několik dní poté vás bude kontaktovat operátor, který s vámi bude chtít kartu aktivovat. Nemá cenu mu klást otázky, operátoři linek (tedy aktivního telemarketingu) mnohdy neví o produktech více než vy! Proto je dobré se jich případně zeptat, kde získat o produktu více informací a požádat je o pozdější kontakt.

Pokud si již s operátorem kartu zaktivujete, neznamená to, že je opravdu aktivní. Ta pravá aktivace probíhá až prvním použitím dané kreditní karty.


Autor: St

Další články z rubriky Rady a tipy

Při zasílání zboží zvolte správné obálky, jinak se obsah poškodí

V současné době se stále více nákupů provádí přes internet. To přináší situaci, kdy je daleko větší množství zboží přepravováno poštou a zásilkovými službami. Aby jeho dodání proběhlo v pořádku, je zapotřebí zvolit kvalitní obálku. Jaké jsou ...

Formátování závěrečných diplomových a bakalářských prací

Končíte vysokou školu a před vámi je poslední nelehký úkol - závěrečná práce? S odbornou částí si jistě poradíte sami, ale je mnoho dalších úkonů, neo ...

5 tipů jak správně začít běhat i nyní a udržovat se v kondici

Zaběhat si můžete vyrazit i v současné situaci, určitě ale volte výlety do přírody, kde zamezíte kontaktu s lidmi, a nezapomeňte si vždy zakrýt ústa a ...

Nevíte už čím se doma zabavit? Vytřiďte si vysloužilou elektroniku

Podle odhadů společnosti ASEKOL mají Češi po šuplících až 8 milionů vysloužilých mobilních telefonů. Přitom díky opětovnému využití surovin z každých ...

Jak využít svůj čas efektivně? Začít se učit jazyk online

Nikdy nebyla lepší příležitost začít se učit nový jazyk, nebo se v nějakém zlepšit. Ale jak to udělat, když teď musíme drtivou většinu času trávit dom ...

DoporučujemeStředa 8.4.2020
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.