InfoDnes.cz » Zpravodajství » Krimi

Desetimilionovou škodu způsobil požár skladovací haly v Úvalech u Prahy

12.02.2020
V úterý 11. února v 3.42 hodin byl na operační středisko středočeských hasičů oznámen požár skladovacích prostor v Úvalech v okrese Praha-východ.
Foto: HZS Středočeského kraje
Protože prvotní informace hovořily o budově u nádraží, která podle oznamovatelů byla požárem zachvácena v plném rozsahu, nařídil velitel zásahu vyhlášení druhého poplachového stupně. Na místo tak kromě profesionálních i dobrovolných jednotek ze Středočeského kraje byly v rámci mezikrajské spolupráce povolány také profesionální i dobrovolné jednotky z Prahy, včetně drážních hasičů.

Dalším průzkumem bylo zjištěno, že požár zasáhl skladovací halu o půdorysu 30x15 metrů, která sousedila štítovou zdí s ubytovnou. Z té hasiči preventivně evakuovali devět osob, pro které vyslali z mladoboleslavské stanice evakuační autobus. Zásah probíhal třemi C proudy i za použití výškové techniky. Její nasazení však omezoval silný vítr, který komplikoval vlastní hasební práce i tím, že značně podporoval plamenné hoření. Další komplikací na místě zásahu bylo dovážení hasební vody. V blízkém okolí se nenacházel žádný vodní zdroj, a tak bylo nutné povolat další cisterny k zabezpečení kyvadlové dopravy vody.

Krátce před šestou hodinou byl na místo vyslán také kontejner kombinovaného hašení a týlový kontejner k zabezpečení zázemí pro zasahující hasiče. Z důvodu velkého počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen třetí poplachový stupeň.

Kolem půl osmé hasiči přistoupili k rozebírání střešní konstrukce a vyhledávání skrytých ohnisek, jelikož plamenné hoření už nebylo viditelné. Před osmou hodinou byla velitelem nahlášena lokalizace, požár se dále nešířil. Následně začala redukce zasahujících jednotek a požární poplach byl snížený na druhý stupeň. K dohašování skrytých ohnisek používali hasiči D systém spolu s hasicími hřeby.

Hodinu po poledni se na místě sešli hasičští vyšetřovatelé spolu s pracovníky Technického ústavu požární ochrany Praha a začalo došetřování příčiny vzniku požáru, ta bude známa po vyhodnocení všech výsledků. Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na deset milionů korun. Při požáru ani při následném zásahu nebyl nikdo zraněn.

Před třetí hodinou odpoledne velitel zásahu provedl závěrečný průzkum, a protože nebyla nalezena žádná další ohniska požáru, bylo místo zajištěno a předáno majiteli s nařízenou 24hodinovou dohlídkou nad požářištěm.
Autor: HZS Středočeského kraje

Další články z rubriky Krimi

V Havířově vypadl muž z třetího patra, má vážná zranění

Záchranáři zasahovali v pátek 25. září odpoledne, u vážně zraněného muže na Karvinsku. Deset minut po čtrnácté hodině přijali operátoři záchranné služby tísňové volání z Havířova, podle něhož došlo k pádu člověka z okna ve třetím patře domu. Na ...

Kulhající muž z granátem v ruce přepadl poštu na Praze 4

PRAHA - Kriminalisté hledají lupiče, který s granátem v ruce přepadl poštu. Na webu PČR o tom v sobotu informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk. ...

Na Teplicku vykolejil nákladní vlak s uhlím, předběžná škoda je třicet milionů korun

Na Teplicku ve stanici Úpořiny v sobotu 26.9. ráno v vykolejily čtyři plně naložené vozy nákladního vlaku. Při mimořádné události nebyl nikdo zraněn. ...

Střet dvou aut na Chrudimsku si vyžádal osm zraněných osob, včetně dětí

CHRUDIMSKO - Vážná dopravní nehoda uzavřela silnici č. I/37 u benzinové čerpací stanice v Nasavrkách u Chrudimi. ...

Z převrácené cisterny na D48 vytekly tisíce litrů mléka

FRÝDEK-MÍSTEK - Dvě jednotky profesionálních hasičů se v sobotu 26. září 2020 v noci zapojily do odstraňování následků dopravní nehody nákladního auto ...

DoporučujemeNeděle 27.9.2020
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.