InfoDnes.cz » Zpravodajství » Krimi

Sedmatřicetiletý muž kradl auta a řídil v zákazu, skončil ve vazbě

02.10.2019
Policisté z místního oddělení Zličín v Praze pronásledovali ve čtvrtek 26. 9. kradené vozidlo značky BMW, které navíc řídila osoba v pátrání, se zákazem řízení do roku 2020 a ještě k tomu pod vlivem drog.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Během pronásledování řidič s automobilem vjel na chodník, narazil do sloupu veřejného osvětlení, ale ani to ho nezastavilo a pokračoval ve své jízdě hlavním městem. Po výborné a pohotové práci místních policistů byl nakonec sedmatřicetiletý muž dopaden, zadržen a eskortován na policejní stanici, kde mu bylo sděleno podezření ze dvou trestných činů.

O několik hodin později bylo zjištěno, že sedmatřicetiletý muž ze Sokolovska toho má na svědomí dost také v Karlovarském kraji, kde po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání, a proto byl předán chebským kriminalistům.

Na začátku srpna letošního roku měl v Mariánských Lázních nastoupit do nastartovaného vozidla značky Renault, který jeho majitel nechal před místním obchodem. Do automobilu měl poté natankovat pohonné hmoty na čerpací stanici ve Velké Hleďsebi, od které ovšem odjel bez zaplacení.

Ve druhé polovině září letošního roku měl najít peněženku s osobními doklady a platební kartou jednatřicetiletého muže, kterou si zanechal. Platební kartu měl poté několikrát zneužít při placení soukromých věcí na internetu či čerpacích stanicích po celém Chebsku.

Na svědomí má také několik újezdů bez zaplacení od čerpacích stanic. Poprvé měl takto natankovat na konci srpna v obci Planá, kam přijel s osobním vozidlem značky Opel. Pokračovat v tom měl také s vozidlem značky BMW, které měl odcizit poblíž Mariánských Lázní.

Tímto svým jednáním měl muž způsobit celkovou škodu téměř 7 tisíc korun.

Po provedených šetřeních chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání a sedmatřicetiletého muže obvinili ze spáchání přečinů neoprávněného užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což akceptoval a na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky.
Zdroj: PČR

Další články z rubriky Krimi

Kontrola celníků odhalila na Plzeňsku další nelegální automaty

Další kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona o hazardních hrách uskutečnili celníci v uplynulých dnech v Plzeňském kraji. Akce proběhla zároveň i v dalších devíti krajích České ...

Další americký voják seniorce sliboval sňatek, stálo ji to téměř čtvrt milionu

PROSTĚJOVSKO - Když si šestasedmdesátiletá seniorka z Prostějovska před necelým rokem zřídila facebookový profil, netušila, že už za 8 měsíců ji to v ...

Skokem z dvacetimetrové zdi chtěl muž skončit se životem

PRAHA - V úterý 18. 2. ve večerních hodinách přijali na lince 158 oznámení od muže, který měl obavu o život svého známého. Ten totiž napsal na sociáln ...

Vloupáním do zaparkovaného auta způsobil neznámý pachatel majiteli několika tisícovou škodu

PLZEŇSKO - Stříbrští policisté se zabývají případem krádeže, který se stal dnešního dne 19. 2. mezi 2:00 hod. a 6:15 hod. v obci Stříbro. ...

Mladá řidička z Plzeňska usedla za volant i přes zákaz řízení

V Železné Rudě policisté v rámci dohledu nad silničním provozem kontrolovali řidiče. V úterý 18. února letošního roku jela řidička s vozidlem značky V ...

DoporučujemeČtvrtek 20.2.2020
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.