InfoDnes.cz » Zpravodajství » Krimi

Sedmatřicetiletý muž kradl auta a řídil v zákazu, skončil ve vazbě

02.10.2019
Policisté z místního oddělení Zličín v Praze pronásledovali ve čtvrtek 26. 9. kradené vozidlo značky BMW, které navíc řídila osoba v pátrání, se zákazem řízení do roku 2020 a ještě k tomu pod vlivem drog.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Během pronásledování řidič s automobilem vjel na chodník, narazil do sloupu veřejného osvětlení, ale ani to ho nezastavilo a pokračoval ve své jízdě hlavním městem. Po výborné a pohotové práci místních policistů byl nakonec sedmatřicetiletý muž dopaden, zadržen a eskortován na policejní stanici, kde mu bylo sděleno podezření ze dvou trestných činů.

O několik hodin později bylo zjištěno, že sedmatřicetiletý muž ze Sokolovska toho má na svědomí dost také v Karlovarském kraji, kde po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání, a proto byl předán chebským kriminalistům.

Na začátku srpna letošního roku měl v Mariánských Lázních nastoupit do nastartovaného vozidla značky Renault, který jeho majitel nechal před místním obchodem. Do automobilu měl poté natankovat pohonné hmoty na čerpací stanici ve Velké Hleďsebi, od které ovšem odjel bez zaplacení.

Ve druhé polovině září letošního roku měl najít peněženku s osobními doklady a platební kartou jednatřicetiletého muže, kterou si zanechal. Platební kartu měl poté několikrát zneužít při placení soukromých věcí na internetu či čerpacích stanicích po celém Chebsku.

Na svědomí má také několik újezdů bez zaplacení od čerpacích stanic. Poprvé měl takto natankovat na konci srpna v obci Planá, kam přijel s osobním vozidlem značky Opel. Pokračovat v tom měl také s vozidlem značky BMW, které měl odcizit poblíž Mariánských Lázní.

Tímto svým jednáním měl muž způsobit celkovou škodu téměř 7 tisíc korun.

Po provedených šetřeních chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání a sedmatřicetiletého muže obvinili ze spáchání přečinů neoprávněného užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což akceptoval a na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky.
Zdroj: PČR

Další články z rubriky Krimi

Na Plzeňsku řidič nezvládl řízení a narazil do stromu

Tachovští dopravní policisté přijali dnes 11.11. oznámení o nehodě, která se stala krátce po 2:00 hod. na silnici mezi obcemi Lestkov a Kokašice. S vozidlem Škoda Octavia jel na Kokašice 45letý řidič. Z dosavadního šetření vyplývá, že nepřizpůsobil ...

Při kontrole vlakových spojů na Ústecku narazili policisté na padělky

Pobytová kontrola zaměřená na odhalování tranzitní nelegální migrace probíhala ve čtvrtek 10. října v Ústeckém kraji. Policisté cizinecké policie se ...

Dopravní nehoda dvou kamionů na dálnici D8

Jednotky HZS ÚK ze stanic Roudnice nad Labem, Lovosice a Litoměřice vyjely 11. 10. v 10:43 k dopravní nehodě dvou kamionů na dálnici D8 u Dušníků. ...

Vážná nehoda zastavila provoz na I/33 u Hradce Králové

Dnes 11. 10. v 05:57 se rozezněl poplach na stanicích Hradec Králové - Pražská, Jaroměř i na centrální hradecké stanici. Jednotky byly vyslány k vážné ...

Šumperští kriminalisté realizovali v uplynulých dnech na Zábřežsku velmi úspěšnou akci na poli drogové trestné činnosti

Na základě dlouhodobě rozpracovaných operativních poznatků skončili v rukou kriminalistů hned tři muži ve věku 35, 36 a 50 let. Každý z nich měl během ...

DoporučujemeÚterý 15.10.2019
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.