InfoDnes.cz » Zpravodajství » Krimi

Zloději diamantů v Pařížské ulici jsou za mřížemi

25.04.2019
Rok a půl trvalo pátrání po zlodějích cenných šperků. Nakonec je kriminalisté z jedničky před soud dostali.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Ke krádeži diamantů v celkové hodnotě přes osm set tisíc korun došlo třiadvacátého září 2017 v jedné z prodejen v Pařížské ulici.

Do té toho dne vstoupil nedlouho po poledni pár zjevně zahraničních turistů. Muž rovnou požádal obsluhu, aby mu ukázala vystavené diamanty. Při tom se na oko tvářil tak, že chce šperk koupit na "tajňáka", aby si toho nevšimla jeho partnerka. Tím strhl pozornost personálu na svou osobu.

Toho mužova souputnice využila a vstoupila do zázemí prodejny, odkud ve vteřině odcizila dva diamanty i s certifikáty. Neprodleně poté, co žena takto nakoupila za pět prstů, odešla z prodejny i s partnerem neznámo kam.

Jakmile prodavačky zjistily ztrátu cenných šperků, zalarmovaly policii. Případ si tehdy okamžitě převzali do své kompetence kriminalisté třetího oddělení prvního policejního obvodu. Těm se sice během několika málo dní podařilo zjistit totožnost obou hlavních aktérů, nicméně i tak bylo v danou chvíli pozdě.

Jak se totiž ukázalo, hledaný pár okamžitě po krádeži sedl na letadlo a odcestoval z České republiky. Ani tento fakt ale nezabránil kriminalistům případ objasnit a pachatele dostat před soud.

Pomocí mezinárodní policejní spolupráce informovali kriminalisté prvního policejního obvodu o pátrání po dvojici hledaných všechny policejní sbory napříč celou Evropou. Policistům ostatních států se tak dostala informace nejen o hledaných, ale také o modu operandy, tedy způsobu, jakým hledaní diamanty odcizili. Navíc na hledanou dvojici vydali detektivové i evropský zatýkací rozkaz.

Jelikož byli kriminalisté třetího oddělení prvního policejního obvodu de facto první, komu se hledanou dvojici podařilo ztotožnit, byly tyto konkrétní informace ve výsledku stěžejní pro to, že se nenechavce podařilo vypátrat, zadržet a posléze i odsoudit v Belgii, kde se dopouštěli totožné trestné činnosti. Po vyřčení rozsudku tamní justicí byli oba hledaní (60, 63) přibližně v polovině dubna vydáni k trestnímu stíhání do České republiky.

Zde v tuto chvíli čekají na soudní jednání ve vazbě, kdy jim za trestný čin krádež hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na osm let.

Další články z rubriky Krimi

Ujíždějícího motorkáře ve Slaném zastavila až hrozba namířenou zbraní

KLADENSKO - Policisté zastavovali ve Slaném dvojici na motorce. Řidič ale místo zastavení přidal plyn a ujížděl. Jak se ukázalo, měl zákaz řízení motorových vozidel. ...

Čtyřiapadesátiletý bezdomovec z Prostějova zaútočil na soka kladivem

OLOMOUCKÝ KRAJ - Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání čtyřiapadesátiletého muže z Prostějova pro zvlá ...

Náhlé úmrtí muže přispělo k objasnění případu pěstování konopí v Opavě

Službu konající policejní hlídka z opavského Obvodního oddělení byla chvíli před jednadvacátou hodinou večerní 29. května 2020 vyslána do jednoho z ro ...

Z nestřeženého pracoviště na Karlovarsku utekl trestanec, na svobodě dlouho nepobyl

Ve čtvrtek 4. června bylo v 17:28 hodin na tísňovou linku 158 oznámeno, že z nestřeženého pracoviště společnosti sídlící v karlovarských Otovicích se ...

Muž bez řidičské oprávnění řídil dodávku v rozkladu

PARDUBICKO - V neděli se hlídka z krajského dopravního družstva nestačila divit pohledu na vozidlo, které u Turkovic na Pardubicku projíždělo po hlavn ...

DoporučujemeNeděle 7.6.2020
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.