InfoDnes.cz » Zpravodajství » Krimi

Zloději diamantů v Pařížské ulici jsou za mřížemi

25.04.2019
Rok a půl trvalo pátrání po zlodějích cenných šperků. Nakonec je kriminalisté z jedničky před soud dostali.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Ke krádeži diamantů v celkové hodnotě přes osm set tisíc korun došlo třiadvacátého září 2017 v jedné z prodejen v Pařížské ulici.

Do té toho dne vstoupil nedlouho po poledni pár zjevně zahraničních turistů. Muž rovnou požádal obsluhu, aby mu ukázala vystavené diamanty. Při tom se na oko tvářil tak, že chce šperk koupit na "tajňáka", aby si toho nevšimla jeho partnerka. Tím strhl pozornost personálu na svou osobu.

Toho mužova souputnice využila a vstoupila do zázemí prodejny, odkud ve vteřině odcizila dva diamanty i s certifikáty. Neprodleně poté, co žena takto nakoupila za pět prstů, odešla z prodejny i s partnerem neznámo kam.

Jakmile prodavačky zjistily ztrátu cenných šperků, zalarmovaly policii. Případ si tehdy okamžitě převzali do své kompetence kriminalisté třetího oddělení prvního policejního obvodu. Těm se sice během několika málo dní podařilo zjistit totožnost obou hlavních aktérů, nicméně i tak bylo v danou chvíli pozdě.

Jak se totiž ukázalo, hledaný pár okamžitě po krádeži sedl na letadlo a odcestoval z České republiky. Ani tento fakt ale nezabránil kriminalistům případ objasnit a pachatele dostat před soud.

Pomocí mezinárodní policejní spolupráce informovali kriminalisté prvního policejního obvodu o pátrání po dvojici hledaných všechny policejní sbory napříč celou Evropou. Policistům ostatních států se tak dostala informace nejen o hledaných, ale také o modu operandy, tedy způsobu, jakým hledaní diamanty odcizili. Navíc na hledanou dvojici vydali detektivové i evropský zatýkací rozkaz.

Jelikož byli kriminalisté třetího oddělení prvního policejního obvodu de facto první, komu se hledanou dvojici podařilo ztotožnit, byly tyto konkrétní informace ve výsledku stěžejní pro to, že se nenechavce podařilo vypátrat, zadržet a posléze i odsoudit v Belgii, kde se dopouštěli totožné trestné činnosti. Po vyřčení rozsudku tamní justicí byli oba hledaní (60, 63) přibližně v polovině dubna vydáni k trestnímu stíhání do České republiky.

Zde v tuto chvíli čekají na soudní jednání ve vazbě, kdy jim za trestný čin krádež hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na osm let.

Další články z rubriky Krimi

Žena uvěřila podvodníkovi, údajnému lékaři OSN zaslala více než čtvrt milionu korun

Rokycanští kriminalisté přijali na konci dubna oznámení od 58leté ženy o podvodném jednání ze strany neznámého pachatele. Oznamovatelka uvedla, že se v lednu letošního roku seznámila prostřednictvím sociální sítě s osobou, která se vydávala za ...

Sedmatřicetiletá žena zneužila svého postavení a podváděla seniory. Přišla si tak na půl milionu korun

Českobudějovičtí kriminalisté, specialisté v oblasti hospodářské trestné činnosti, zahájili trestní stíhání sedmatřicetileté ženy, která se dopustila ...

Samovolně rozjeté auto přimáčklo řidičku na strom. Ve voze měla svoje dítě

Českolipsko - Na Českolipsku se během soboty staly dvě nehody s účastí motorkářů. Nejhůře dopadla třetí kolize. Žena za ni zaplatila životem. ...

Tragická nehoda u Strachovic, řidič po nárazu do stromu zemřel

České Budějovice - Víkend začal velmi nešťastně tragickou dopravní nehodou na Českobudějovicku. Před sedmou hodinou ranní vyjížděli policisté, hasiči ...

Hasiči zachránili jedenáct osob u požáru sklepa v Praze 4

V sobotu 18. května 2019 od 11:39 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů z krčské, centrální a chodovské stanice v ulici Nuselská v Praze 4, u pož ...

DoporučujemeNeděle 19.5.2019
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.