InfoDnes.cz » Zpravodajství » Krimi

Zloději diamantů v Pařížské ulici jsou za mřížemi

25.04.2019
Rok a půl trvalo pátrání po zlodějích cenných šperků. Nakonec je kriminalisté z jedničky před soud dostali.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Ke krádeži diamantů v celkové hodnotě přes osm set tisíc korun došlo třiadvacátého září 2017 v jedné z prodejen v Pařížské ulici.

Do té toho dne vstoupil nedlouho po poledni pár zjevně zahraničních turistů. Muž rovnou požádal obsluhu, aby mu ukázala vystavené diamanty. Při tom se na oko tvářil tak, že chce šperk koupit na "tajňáka", aby si toho nevšimla jeho partnerka. Tím strhl pozornost personálu na svou osobu.

Toho mužova souputnice využila a vstoupila do zázemí prodejny, odkud ve vteřině odcizila dva diamanty i s certifikáty. Neprodleně poté, co žena takto nakoupila za pět prstů, odešla z prodejny i s partnerem neznámo kam.

Jakmile prodavačky zjistily ztrátu cenných šperků, zalarmovaly policii. Případ si tehdy okamžitě převzali do své kompetence kriminalisté třetího oddělení prvního policejního obvodu. Těm se sice během několika málo dní podařilo zjistit totožnost obou hlavních aktérů, nicméně i tak bylo v danou chvíli pozdě.

Jak se totiž ukázalo, hledaný pár okamžitě po krádeži sedl na letadlo a odcestoval z České republiky. Ani tento fakt ale nezabránil kriminalistům případ objasnit a pachatele dostat před soud.

Pomocí mezinárodní policejní spolupráce informovali kriminalisté prvního policejního obvodu o pátrání po dvojici hledaných všechny policejní sbory napříč celou Evropou. Policistům ostatních států se tak dostala informace nejen o hledaných, ale také o modu operandy, tedy způsobu, jakým hledaní diamanty odcizili. Navíc na hledanou dvojici vydali detektivové i evropský zatýkací rozkaz.

Jelikož byli kriminalisté třetího oddělení prvního policejního obvodu de facto první, komu se hledanou dvojici podařilo ztotožnit, byly tyto konkrétní informace ve výsledku stěžejní pro to, že se nenechavce podařilo vypátrat, zadržet a posléze i odsoudit v Belgii, kde se dopouštěli totožné trestné činnosti. Po vyřčení rozsudku tamní justicí byli oba hledaní (60, 63) přibližně v polovině dubna vydáni k trestnímu stíhání do České republiky.

Zde v tuto chvíli čekají na soudní jednání ve vazbě, kdy jim za trestný čin krádež hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na osm let.

Další články z rubriky Krimi

Podvedená žena chtěla koupit psa z Ukrajiny, peníze poslala na účet do Kamerunu

Šestatřicetiletá žena si chtěla koupit štěně psa Shih-tzu. Zaujal ji inzerát na webovém portálu a ihned vše začala řešit. Pejsek se měl nacházet v Kroměříži a cena byla dohodou. Vyplnila a odeslala přiložený formulář a potom se k ní dostaly další ...

Hned dvakrát během 5 hodin usedl za volant se zákazem řízení a navíc pod vlivem drog

PARDUBICKO - V minulých dnech zastavili strážníci v Lázních Bohdaneč 56letého muže, který řídil vozidlo Ford C-Max i přesto, že měl vysloven zákaz říz ...

U Horních Věstonic se srazily tři kamiony, vážně zraněnou spolujezdkyni transportoval do nemocnice vrtulník

Při nehodě tří nákladních vozidel u Horních Věstonic se zranili dva lidé. Po nehodě byl hlavní tah mezi Mikulovem a Pohořelicemi uzavřen na čtyři hodi ...

Manželský pár z Ostravy spáchal dvě loupeže a další připravoval

Policisté během uplynulého týdne zadrželi manželský pár z Ostravy krátce poté, co se měl dopustit trestného činu loupeže. Oba manželé jsou stíháni vaz ...

Dva zranění si vyžádala nehoda na Brněnsku

Operátoři vyslali 17. července odpoledne k dopravní nehodě, která se stala nedaleko Újezdu u Brna, celkem tři prostředky. Vrtulník, jednu pozemní posá ...

DoporučujemeNeděle 21.7.2019
Počasí v ČR
Počasí v regionech »


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.