InfoDnes.cz » Zpravodajství » Ekonomika

Kraj vloni téměř 18 miliony podpořil dobrovolné hasiče

20.06.2018
ZLÍNSKÝ KRAJ - Programovými dotacemi v celkové výši 2,173 milionu korun podpořil vloni Zlínský kraj dobrovolné hasiče při modernizaci požární techniky a pořízení věcných prostředků požární ochrany. Vyplývá to z vyhodnocení dotačního programu, s nímž se seznámili krajští radní. O dotace si mohly zažádat všechny obce Zlínského kraje, které zřizují jednotku sboru dobrovolných hasičů.
Ilustrační snímek | Foto: Zlínský kraj
"Cílem této naší podpory je zvýšení akceschopnosti jednotek požární ochrany obcí, tak aby bylo zabezpečeno plošné pokrytí území celého kraje," sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Ze strany obcí bylo podáno celkem 30 žádostí, po kontrole a vyhodnocení jich bylo podpořeno 27, z toho 1 obec nakonec dotaci nevyužila.

Dotace od kraje mohly obce využít na nákup, technické zhodnocení nebo opravu zásahové požární techniky či na nákup nebo modernizaci stávajících věcných prostředků požární ochrany pro své jednotky sboru dobrovolných hasičů.

Díky tomu tak mohli například v Roštění, Návojné nebo Malé Bystřici nakoupit plovoucí čerpadla, v Bystřici pod Hostýnem a Ratiboři pořídit dýchací techniku či v Rožnově pod Radhoštěm přistoupit k opravě cisternové automobilové stříkačky.

Kromě programových dotací přispěl vloni Zlínský kraj obcím také indiviudálními dotacemi ve výši 13,1 milionu korun na nákup celkem 37 dopravních automobilů a 4 cisternových automobilových stříkaček, a to v rámci spolufinancování programu Ministerstva vnitra-generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Částkou 2,5 milionu korun kraj navíc podpořil také Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, konkrétně akce a činnost okresních sdružení, konání Mistrovství ČR v požárním sportu mládeže a účast týmů na hasičské olympiádě v rakouském Villachu.

Další články z rubriky Ekonomika

Ministerstvo financí opět vyhlašuje březen měsícem finančního zdraví

Na podporu finančního vzdělávání vyhlásilo Ministerstvo financí už v loňském roce březen měsícem finančního zdraví. V rámci této vznikající tradice proběhne napříč Českem v březnu 2024 řada zajímavých aktivit, jejichž společným cílem je zvyšování ...

Výplaty věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ začnou v březnu

V březnu začne vyplácení více než 15 300 věřitelů Sberbank CZ. V částečném rozvrhu dostanou 95 % svých pohledávek. ...

SP ČR: Zaměstnavatelé na tripartitě řešili strategické investice i změny v důchodovém systému

Na pondělním jednání Rady hospodářské a sociální dohody České republiky delegace vedená prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR Janem Rafajem projedna ...

Agentura Fitch zlepšila výhled pro rating ČR z negativního na stabilní

Agentura Fitch Ratings změnila v pátek výhled hlavního úvěrového ratingu České republiky z negativního na stabilní. Hodnocení schopnosti České republi ...

V březnu Finanční správa poradí s daňovým přiznáním po telefonu i osobně v terénu

Na podání přiznání k dani z příjmů v listinné (papírové) podobě je letos čas do úterý 2. dubna, na elektronické podání do 2. května. Ti, kterým přizná ...

DoporučujemeStředa 28.2.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »