InfoDnes.cz » Zpravodajství » Ekonomika

Kraj investuje do zlepšení Muzea Kroměřížska a Krajské knihovny F. Bartoše ve Zlíně

24.11.2017
ZLÍNSKÝ KRAJ - Poskytnutí investičních příspěvků dvěma krajským kulturním organizacím, Muzeu Kroměřížska a Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně, na realizaci významných investičních akcí schválila Rada Zlínského kraje. Informoval o tom radní Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.
Ilustrační snímek | Foto: Zlínský kraj
"V obou organizacích probíhají velké investiční akce: V krajské knihovně se buduje komplexní depozitní centrum za 7,5 milionu korun a v Muzeu Kroměřížska je rekonstruována hlavní budova na náměstí v Kroměříži s cílem vytvoření nových výstavních prostor a expozic včetně zázemí pro návštěvníky - jde o projekt za téměř 45 milionů korun. Nyní jsme schválili příspěvky na zajištění financování probíhajících prací, než budou vyplaceny peníze vážící se na evropské dotace," vysvětlil radní Miroslav Kašný.

Rada Zlínského kraje schválila poskytnutí investičního příspěvku na rok 2018 pro Krajskou knihovnu Františka Bartoše ve výši 347 000 korun a celkem 850 000 korun pro Muzeum Kroměřížska, aby tyto organizace měly z čeho zaplatit faktury za probíhající práce hned na začátku nového roku.

Jak dále informoval radní Miroslav Kašný, krajská rada zároveň doporučuje zastupitelstvu, aby na svém prosincovém zasedání schválilo poskytnutí návratné finanční výpomoci na realizaci zmíněných projektů, a to ve výši 3 628 000 Kč pro Krajskou knihovnu Františka Bartoše ve Zlíně a ve výši 5 956 000 korun pro Muzeum Kroměřížska. "Jde o peníze, které se do krajské pokladny vrátí, jakmile budou projekty ukončeny a uhrazeny z evropských fondů," dodal radní Miroslav Kašný.

Návštěvníci se v případě Muzea Kroměřížska mohou těšit nejen na odstranění přístupových bariér a modernizaci objektu, ale především na vybudování nových expozic - například expozice hodin a hodinových mechanismů nebo interaktivní expozice o historii města Kroměříže. Stavební práce probíhají v etapách po jednotlivých patrech za provozu muzea. Ukončení celého projektu je plánováno na rok 2020.

V případě Knihovny Františka Bartoše ve Zlíně je cílem projektu vybudování komplexního pracoviště sloužícího k uložení, zpřístupnění a ochraně knihovního fondu, čehož bude dosaženo doplněním systému posuvných regálů, pořízením knižního skeneru, zařízení na odprašnění knih a sady knihovních vozíků.

Další články z rubriky Ekonomika

Ministerstvo financí opět vyhlašuje březen měsícem finančního zdraví

Na podporu finančního vzdělávání vyhlásilo Ministerstvo financí už v loňském roce březen měsícem finančního zdraví. V rámci této vznikající tradice proběhne napříč Českem v březnu 2024 řada zajímavých aktivit, jejichž společným cílem je zvyšování ...

Výplaty věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ začnou v březnu

V březnu začne vyplácení více než 15 300 věřitelů Sberbank CZ. V částečném rozvrhu dostanou 95 % svých pohledávek. ...

SP ČR: Zaměstnavatelé na tripartitě řešili strategické investice i změny v důchodovém systému

Na pondělním jednání Rady hospodářské a sociální dohody České republiky delegace vedená prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR Janem Rafajem projedna ...

Agentura Fitch zlepšila výhled pro rating ČR z negativního na stabilní

Agentura Fitch Ratings změnila v pátek výhled hlavního úvěrového ratingu České republiky z negativního na stabilní. Hodnocení schopnosti České republi ...

V březnu Finanční správa poradí s daňovým přiznáním po telefonu i osobně v terénu

Na podání přiznání k dani z příjmů v listinné (papírové) podobě je letos čas do úterý 2. dubna, na elektronické podání do 2. května. Ti, kterým přizná ...

DoporučujemeStředa 28.2.2024
Počasí v ČR
Počasí v regionech »