Úterý 20.8.2019
InfoDnes.cz » Přehled tisku » Hlavní přehled » Reflex.cz
Reflex.cz Zdroj: Reflex.cz |

Šmarda se vzdal nominace na ministra, oznámil to Hamáčkovi. ČSSD doporučil, aby vládní koalici opustila

20. 8. 2019 | Místopředseda ČSSD Michal Šmarda se vzdal nominace na ministra kultury. V pondělí večer o svém rozhodnutí informoval předsedu sociálních demokratů Jana Hamáčka, který ho podpořil. Šmarda to řekl v České televizi. Chce kandidovat v senátních volbách na Žďársku v příštím roce. Spor o výměnu ministra trvá už čtvrt roku. Prezident Miloš Zeman v polovině prázdnin po dvou měsících od doručení návrhu odvolal Antonína Staňka, ohledně jeho nástupce se ale slíbil vyjádřit až v polovině srpna. Minulou stř ...

Vládu si rozvracet nedáme! aneb Jak si Andrej Babiš nakonec našel výhodný postoj

19. 8. 2019 | Chvíli to vypadalo, že máme slabého premiéra. A zdálo se, že jednou z hlavních příčin současné krize je, že nedokáže prosadit v souladu s Ústavou návrh na výměnu ministra své vlády – jakkoliv to proti vzdorujícímu prezidentovi není lehké. Nyní už je ale jasno. Za celou krizi může sociální demokracie, protože na Michalu Šmardovi nesmlouvavě trvala. Andrej Babiš s ním navíc ani ve vládě být nechce, takže tím je vše jasné. Jediným zlobivým elementem zůstává ČSSD. ...

V 71 letech zemřel Lars Larsen. Jeden z nejbohatších Dánů a zakladatel řetězce Jysk

19. 8. 2019 | Ve věku 71 let zemřel zakladatel nábytkářského řetězce Jysk a jeden z nejbohatších Dánů Lars Larsen. Osudnou se mu stala rakovina. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Solná nevěsta: Co se stane s černými šaty po dvou měsících v Mrtvém moři?

19. 8. 2019 | K nejníže položenému slanému jezeru na světě míří každoročně davy turistů, které chtějí využít blahodárných účinků zdejších vod. Po dva měsíce roku 2014 jich ale Sigalit Landau pro změnu využila k uměleckému experimentu. Ponořila do nich zcela černé šaty a s napětím očekávala výsledek.

Britský premiér Johnson vyzval Berlín a Paříž ke kompromisu v otázce brexitu

19. 8. 2019 | Britský premiér Boris Johnson dnes vyzval Francii a Německo, aby v otázce brexitu přistoupily na kompromis, a varoval, že Spojené království opustí blok 31. října v případě nutnosti i bez dohody o podmínkách tohoto kroku. Země podle něj bude připravena i na tuto variantu. Johnson také zopakoval, že on sám je pro to, aby Británie z Evropské unie odešla s dohodou. Informuje o tom agentura Reuters.

ČSSD je v agonii a Zemanově pasti. Navíc je personálně vyprahlá a vnitřně rozervaná

19. 8. 2019 | Česká strana sociálně demokratická dobře ví, že účast ve vládě Andreje Babiše ji devastuje a že se svým někdejším předsedou, prezidentem Milošem Zemanem mír nenalezne. Ať udělá cokoli, všechno se obrací proti jejím zájmům a přáním. To se projevuje i na nelichotivých volebních výsledcích. Několik měsíců trvající neuvěřitelná taškařice kolem postu ministra kultury jen korunuje tento stav.

Bývalý kněz shromáždil historické fotky homosexuálů. Chce ukázat, že se nejedná o moderní „výdobytek“

19. 8. 2019 | Nathan Monk býval knězem ve floridském městě Pensacola. Byl velice nekonvenčním božím služebníkem, který se mimo kázání snažil pomáhat bezdomovcům a vyzýval lidi, aby mu je pomohli nakrmit. Výrazně také cítil s homosexuály, což byl hlavní důvod, proč před šesti lety na kněžský úřad rezignoval. Nyní někdejší netradiční kněz sesbíral staré fotografie stejnopohlavních párů, aby poukázal na to, že homosexualita není výmysl moderní doby. ...

Cyril Höschl: Dárek je vyjádřením pocitu "mám tě rád," ale k němu vede od narození dlouhá cesta

19. 8. 2019 | Vážený pane profesore, jak se stane, že u některých dospělých vymizí radost z dárků? Může to být důsledek věku, nepříjemných zkušeností, obavy ze závazků, z reciprocity, z překvapení, danajských darů? Jak se přihodí, že někteří nejsou schopni či ochotni formulovat odpověď na dotaz: „Co by sis přál/a? Co by ti udělalo radost?“ Přeplněný vánoční seznam pro Ježíška je ten tam. Převládnou odpovědi: „Já nic nepotřebuju“ (i když dárek není zrovna o potřebě), případně o chlup horší kategorie: „Nedělej ...

Posun v kauze Kuciak? Novinářovým vrahem byl podle slovenské prokuratury bývalý voják Marček

19. 8. 2019 | Vrahem slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové byl patrně jeden z obviněných Miroslav Marček, který se k činu během vyšetřování přiznal a jehož kriminalisté původně označovali jen za řidiče. Vyplývá to z dnešního prohlášení dvou elitních prokurátorů, kteří dohlížejí na vyšetřování loňské dvojnásobné vraždy. Vyšetřovatelé původně za střelce považovali jiného obviněného, Tomáše Szabóa. Prokurátor na tiskové konferenci také řekl, že při vyšetřování případu byly získány ...

Jsme s vámi – buďte s námi! V roce 1968 jsme jako své hrdiny vzývali bandu bezpáteřních krys

19. 8. 2019 | Příští dny budou opět plné významného zvedání obočí, plácání se po zádech, jací jsme pašáci, a litování se, jak nám osud tehdy nepřál a nikdo se nás nezastal. A byli jsme jen kousek od vynálezu hranatého kruhu. Vzpomínáte? Socialismus s lidskou tváří. Něco jako kanibal vegetariánem. Strana tehdy zahájila obrodný proces, tedy něco jako když potkan počne novou generaci mláďat. Ve skutečnosti se vymkl z kontroly palácový převrat. Někdo nezavřel výběh a ovce zjistily, že za ním je tráva zelenější. ...

Playboy pro ajťáky: Časopis, který by v dnešní době byl nepochybně označen za sexistický

19. 8. 2019 | Računari znamená v bosenštině prostě „počítače“. Stejný název nesl i v bývalé Jugoslávii proslulý časopis, jenž se věnoval výpočetní technice. Fenoménem se stal díky svým obálkám, na každé totiž počítač či jeho příslušenství předváděla sličná modelka.

Nic nového na Vládě. Babiš s Hamáčkem se nedohodli, ČSSD na Šmardovi trvá

19. 8. 2019 | Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Největší svátek nové muziky. Festival United Islands 2020 proběhne o prvním červnovém víkendu

19. 8. 2019 | Ulice hlavního města ožijí i příští rok multižánrovým festivalem United Islands of Prague. Praha se tak v termínu 5.- 6. června 2020 již po sedmnácté v řadě promění v dějiště největšího svátku nové muziky. Kromě nespočtu talentovaných hudebníků z celého světa bude opět součástí i bohatý doprovodný program. Vstup na celý festivalový víkend bude tradičně pro všechny zdarma. 

Pařížské povstání: Hitler chtěl při ústupu vypálit celou Paříž, německý generál se vzepřel

19. 8. 2019 | V srpnu 1944 v Paříži zazněly bojové výzvy převzaté z Marseillaisy: „Aux armes, citoyens! Do zbraně, občané!“ 19. srpna vypuklo Pařížské povstání, které vyvrcholilo osvobozením hlavního města Francie. Chybělo ale málo a metropole mohla lehnout popelem.

Více peněz pro nové učitele. Ministr Plaga žádá na jejich platy o miliardu navíc

19. 8. 2019 | Miliardu korun navíc na zajištění nových učitelů chce v rozpočtu na příští rok ministr školství Robert Plaga (ANO). Podle něj je třeba nalákat do škol více pedagogů kvůli tomu, že do škol přichází populačně silnější ročníky dětí. Za důležité považuje také to, aby byl dodržen vládní slib navýšení platů učitelů do roku 2021 na 150 procent jejich úrovně z roku 2017. Řekl to dnes novinářům před jednáním o rozpočtu s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO). ...

Úžasné fotky „kočičího“ fotografa vás dojmou i pobaví

19. 8. 2019 | Walter Chandoha proslul především jako kočičí fotograf. Zemřel letos v lednu ve věku úctyhodných 98 let. V těchto dnech vychází u nakladatelství TASCHEN kniha jeho fotografií Cats. Photographs 1942–2018 . Z mnoha koček udělal celebrity. Při pohledu na ně se často skoro roztečete a ještě častěji vyprsknete smíchy.

Kolumbie, nádherná země se špatnou pověstí: Zelené štíty hor a koloniální města

19. 8. 2019 | „To, co se o Kolumbii říká, už dávno není pravda. Naše země je bezpečná a tak krásná! Zasněžené hory, teplé moře, vstřícní a milí lidé,“ nešetřila před pár lety optimismem dvojice Kolumbijců, s nimiž jsem se potkal na cestách. Chuť přesvědčit se o jejich příběhu postupně rostla, až se stala skutečností.

Nebojíme se říct pravdu o očkování a lžích politiků, Ovčáček je potrefená husa, říká o novém pořadu ČT Gregor

19. 8. 2019 | Lidi asi popudíme, nebojíme se třeba říct, že o očkování se lže, říká spoluautor pořadu ČT o dezinformacích a politolog Miloš Gregor. To se ví bude ukazovat manipulace v médiích, radit, na co si dát pozor, a taky odhalovat lži politiků. Nebude vyvažovat, a tak se tam podle Gregora ti, kteří lžou víc, objeví častěji. Půjde o zábavnou soutěž, téma mají za úkol zlehčit Halina Pawlowská a Aleš Háma. Už teď přitom přichází kritika, třeba od mluvčího prezidenta. ...

Nadzemní parkoviště z Přerova dobývají Evropu

19. 8. 2019 | Každý řidič již zažil situaci, kdy bezradně projížděl uličky stále vzdálenější od cíle své cesty ve snaze najít volné parkovací místo. Jde o častý problém velkých měst, dopravních uzlů, ale také navštěvovaných lokací jako jsou památky či nemocnice. Hledání volného parkovacího místa stojí čas, peníze a vyvolává u řidičů stres. Nadzemní parkoviště z Přerova mají možnost to změnit.

Kytice místo smaženice: Fotografka vytváří z hub umělecká aranžmá

18. 8. 2019 | Některé z těchto hub by asi nebylo radno jíst (i když třeba taková lakovka ametystová je výborná jedlá houba). Jejich pestrá krása však inspirovala umělkyni Jill Bliss, která z jejich klobouků vytváří pestrobarevná aranžmá.

Zdroj: Reflex.cz - https://reflex.cz
06:12:35 | 20.08.2019Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.