Pátek 22.3.2019
InfoDnes.cz » Přehled tisku » Hlavní přehled » Euro.cz
Euro.cz Zdroj: Euro.cz |

Boj proti suchu. Ministerstvo financí poskytne dotace na obnovu více než 1200 rybníků

22. 3. 2019 | Ministerstvo zemědělství a státní podnik Lesy ČR plánují v následujících třech letech podpořit rekonstrukci, obnovu, odbahnění nebo stavbu 1215 rybníků nebo malých vodních nádrží. Ministerstvo na to chce dát půl miliardy korun ročně, řekl ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Podle něj jde o pokračování stávajících dotačních titulů, ale i nových. Stát plánuje dávat 80 procent z rozpočtu na obnovu rybníků, zbytek bude ze soukromých peněz. ...

Brusel převzal kontrolu nad termínem brexitu, píše britský tisk

22. 3. 2019 | Jako poslední šanci či třítýdenní záchranné lano hodnotí britský tisk v dnešním vydání odklad odchodu Spojeného království, se kterým ve čtvrtek Evropská unie souhlasila. Noviny nicméně upozorňují, že je to unie, kdo nyní převzal kontrolu nad termínem brexitu, neboť nevyhověla žádosti britské premiérky Theresy Mayové o odklad do 30. června.

Každý den nový dům. Obří 3D tiskárna postaví vesnici pro chudé

22. 3. 2019 | Jak zlevnit výrobu domů a umožnit důstojné bydlení i velmi chudým lidem? Řešení má americká nezisková firma New Story a startup Icon, která na nové 3D tiskárně dokáže vytisknout obydlí za jediný den. Domek o rozloze 55 metrů čtverečních by měl stát 90 tisíc korun.

Jak snížit emise: Němci zvažují zdražení benzínu i tvrdé kvóty na elektroauta

22. 3. 2019 | V Berlíně se diskutuje o tom, jak má Německo splnit závazky pařížské dohody a snížit emise v dopravě. Jedním z návrhů je vyšší zdanění benzínu i nafty a tvrdé kvóty pro elektromobily, jež by určily jejich pevný počet. Ministr dopravy se obává, že zdražení pohonných hmot by vyvolalo protesty žlutých vest jako ve Francii.

Pomáháte Číně se zbrojením, obvinil americký generál Google

22. 3. 2019 | Předseda amerického sboru náčelníků štábů Joseph Dunford se sejde s představitelem společnosti Google, aby vyjádřil znepokojení z možné pomoci firmy při realizaci čínského zbrojního programu. Některé aktivity Googlu podle amerického generála umožňují Číně získat přístup k technologiím vyvinutým v USA.

Lídři EU se dohodli na odkladu brexitu ve dvou variantách

22. 3. 2019 | Lídři 27 zemí Evropské unie ve čtvrtek nevyhověli žádosti britské premiérky Theresy Mayové odložit brexit do 30. června. EU27 připouští dvě varianty: odklad do 22. května pod podmínkou, že příští týden Dolní sněmovna schválí dohodu o podmínkách brexitu, nebo odklad do 12. dubna, což je považováno za mezní datum pro přijetí rozhodnutí, zda se Britové zúčastní květnových evropských voleb. Obě řešení znamenají, že Británie příští pátek nemusí opustit unii bez dohody. ...

Na podpoře exportu obranného průmyslu se podílejí ministerstva i CzechTrade

22. 3. 2019 | Proexportní podpora obranného a bezpečnostního průmyslu má svoje specifika a zvláštnosti. Důležitá je zejména spolupráce s některými ministerstvy a dalšími organizacemi, exportéři z ní profitují.

Bransonův boj s klimatickou změnou: Ať firmy platí dividendy na obnovitelné zdroje

22. 3. 2019 | Britský miliardář Richard Branson přispívá do boje s klimatickou změnou. Firmy by podle něj měly platit dividendy na obnovitelné zdroje, které by se investovaly do vývoje nových technologií. Z toho by mohly těžit právě i platící firmy.

Powder Gate chce stovky milionů korun od českých investorů

22. 3. 2019 | Americká investiční společnost Powder Gate, která má částečně české kořeny, chce přizvat tuzemské investory do svého fondu rizikového kapitálu a akciového fondu. Slibuje dlouhodobou strategii zaměřenou na hodnotu a přístup k zajímavým mladým americkým společnostem především z oboru biotechnologií.

Šéf Asociace romských podnikatelů Leško: Naše děti nesmějí být pobírači dávek

22. 3. 2019 | „Pro romské firmy Romové pracovat chtějí,“ říká prezident Asociace romských podnikatelů a spolků ČR Vladimír Leško.

Hlavně to neprožrat. Česku chybí suverénní fond pro dividendy

22. 3. 2019 | Česko potřebuje suverénní fond, aby dál neprožíralo dividendové miliardy ze státních podniků.

Úspěšný návrat na burzu. Akcie Levi Strauss uzavřely první den růstem o 32 procent

21. 3. 2019 | Akcie amerického výrobce džínového oblečení Levi Strauss & Co. zakončily první obchodní den na burze růstem o 32 procent. Firma se vrací na burzu po více než třech desetiletích a vysoký růst jejích akcií ukazuje, že zájem investorů je silný, uvedla agentura Reuters.

Trump: Je čas uznat Golanské výšiny za izraelské území

21. 3. 2019 | Spojené státy by měly uznat izraelskou svrchovanost nad Golanskými výšinami. Uvedl to dnes americký prezident Donald Trump, podle něhož je toto syrské území anektované židovským státem významné pro izraelskou bezpečnost a stabilitu v regionu. Izrael o americké uznání svých nároků na tuto spornou oblast podle agentury Reuters v poslední době usiluje diplomatickou cestou. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu Trumpovi za jeho podporu izraelských nároků poděkoval. ...

PPF prodala dluhopisy za 14 miliard. Peníze potřebuje na splacení úvěrů

21. 3. 2019 | Dluhopisy za zhruba 14 miliard korun prodala investorům skupina PPF českého miliardáře Petra Kellnera. Peníze chce skupina použít na splacení úvěrů. Podle nejmenovaných zdrojů blízkých transakci dluhopisy vydaly telekomunikační firmy patřící do PPF, píše web iHned.cz. Součástí skupiny je například největší tuzemská telekomunikační firma O2 Czech Republic.

Online platby, reklamace a clo. Co nepodcenit při nákupu na zahraničních e-shopech?

21. 3. 2019 | Na internetu dnes člověk sežene skoro všechno. Od rohlíků, přes netradiční zážitky až po módní oblečení a elektroniku z USA a Číny. A právě tyto dvě země lákají české zákazníky nejvíce, a to konkrétně na nízké ceny a mnohdy nulové poštovné. Co ale na první pohled vypadá jako výhodný nákup, může postupně odkrýt řadu nevýhod, obzvlášť nakupujeme-li mimo Evropskou unii.

Zeman se opřel do Senátu. Odmítnutím Gerlochovy nominace uškodil Ústavnímu soudu, tvrdí

21. 3. 2019 | Středeční rozhodnutí Senátu odmítnout nominaci Aleše Gerlocha na ústavního soudce podle prezidenta Miloše Zemana uškodilo Ústavnímu soudu. O dalším kandidátovi, kterého navrhne, bude přemýšlet.

Středočeský kraj vrátil případ Babišova střetu zájmů do Černošic

21. 3. 2019 | Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice v kauze podezření ze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) nebo část tohoto rozhodnutí a věc vrátil k novému projednání. Spis byl dnes včetně rozhodnutí předán zpět městskému úřadu Černošice.

Spolehlivý „byznys plán“: padělky se v Česku prodávají stále dobře

21. 3. 2019 | Pohraniční tržnice patřily ke koloritu divokých 90. let. Jejich duch z tuzemského obchodu dodnes nevymizel. Dovoz padělaného zboží do českých obchodů patří i tři desítky let od sametové revoluce k hlavním problémům, které křiví tuzemské podnikatelské prostředí a vytvářejí dlouhodobou konkurenční nevýhodu pro poctivé podnikatele.

Spalovací motor bude luxus. Volkswagen oznámil zdražování

21. 3. 2019 | Největší evropský výrobce automobilů se chystá zdražovat vozy se spalovacím motorem. Zvyšování cen bude rozloženo do následujících čtyř let a citelněji se dotkne naftových motorů. Vozy zdraží o desítky tisíc korun. Opatření souvisí s přísnějšími emisními normami a také s náklady souvisejícími se zlevňováním elektromobilů, oznámil šéf německého koncernu Volkswagen pro prodej Christian Dahlheim. ...

V Česku jsou tisíce romských firem. Narážejí na předsudky a nedůvěru

21. 3. 2019 | V Česku jsou dnes tisíce podnikatelských subjektů vlastněných Romy a tisíce romských majitelů živnostenského listu. Bez romských firem je integrace menšiny do většinové společnosti vyloučená. Aby uspěly, potřebují rozptýlit předsudky zadavatelů zakázek.

Zdroj: Euro.cz - https://euro.cz
14:12:22 | 22.03.2019Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.