Pátek 22.3.2019
InfoDnes.cz » Přehled tisku » Hlavní přehled » Tiscali.cz
Tiscali.cz Zdroj: Tiscali.cz |

Podpoříme obnovu a stavbu víc než tisícovky rybníků, slibuje Toman

22. 3. 2019 | Ministerstvo zemědělství a státní podnik Lesy ČR plánují v následujících třech letech podpořit rekonstrukci, obnovu, odbahnění nebo stavbu 1215 rybníků nebo malých vodních nádrží. Ministerstvo na to chce dát půl miliardy korun ročně, prohlásil na tiskové konferenci u příležitosti Světového dne vody ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). 

Den druhý: Země EU řeší budoucnost vztahů s Čínou

22. 3. 2019 | Podoba vztahů mezi Evropskou unií a Čínou v příštích letech bude klíčovým tématem pátečního jednání šéfů států a vlád unijních zemí v Bruselu. V programu jsou také otázky související s hospodářským výkonem unie, ochrana klimatu či v souvislosti s květnovými eurovolbami boj s dezinformacemi.

Koalice panikaří. Dokazuje to (nejen) zpackaná rodičovská

22. 3. 2019 | Ve vládním bankomatu docházejí peníze. Koalice se s tím nedokáže vypořádat a zmatkuje. Jak jinak si vysvětlit její zbabranou úpravu rodičovského příspěvku?

Brexit odložen. Rozhádaní Britové dostali v Bruselu dva nové termíny

22. 3. 2019 | Šéfové států a vlád 27 zemí Evropské unie ve čtvrtek v Bruselu vyhověli žádosti britské premiérky o odklad brexitu.

Je libo chléb elfů a Homerovo pivo? Nadlábněte se jako ve filmu!

21. 3. 2019 | Kolem popkulturních filmů, seriálů, knih a dalších děl se někdy utvoří tak velký kult, že se původně fiktivní věci z nich začnou přelévat do reality. Příkladem je trend popkulturou ovlivněného jídla, pití a vůbec kulinářství.

Bývalý detektiv Komárek si vymýšlí, ohrazuje se někdejší mluvčí nejvyššího státního zástupce

21. 3. 2019 | Šlo o pouhý pozdrav, nebo o vzkaz, který má dokazovat to, jak státní zástupkyně Lenka Bradáčová ovlivňuje justici? Zdánlivý detail ve výrocích někdejšího policejního detektiva Jiřího Komárka má dokládat to druhé – ovlivňování justice. "Je to celé vymyšlené," reaguje Helena Markusová, bývalá mluvčí nejvyššího státního zástupce, která hraje v Komárkově příběhu důležitou roli, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.  ...

Středočeský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice o Babišově střetu zájmů

21. 3. 2019 | Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice v kauze podezření ze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) a věc vrátil k novému projednání. Vyplývá to z vyjádření tiskového oddělení hejtmanství a černošické radnice. Dle kraje byly spis i rozhodnutí předány černošickému městskému úřadu, což starosta Černošic Filip Kořínek (Věci černošické) potvrdil. Městský úřad má na prošetření až 60 dnů a dalších až 30 dnů na zpracování a vydání rozhodnutí. ...

Jedna z prvních českých architektek, která se prosadila mezi muži

21. 3. 2019 | Hana Kučerová-Záveská patřila k prvním českým architektkám. Prosadila se v době, která ženám v tomto oboru nepřála a zanechala stopy v jedné z architektonických perel Prahy. Narodila se před 115 lety, 21. března 1904.

Zeman dopálil Turky. Lžete a urážíte nás, vzkázali mu

21. 3. 2019 | Turecké ministerstvo zahraničí se dnes ohradilo proti úternímu prohlášení prezidenta Miloše Zemana, ve kterém označoval Ankaru za faktického spojence Islámský stát (IS). Zeman ve čtvrtek prohlásil, že z minulosti existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a IS. Uvedl to na závěr návštěvy Karlovarského kraje. Dodal, že jde o fakt a proti faktům se neprotestuje. 

Rezignujte, vyzvali ministra Staňka zaměstnanci olomouckého muzea

21. 3. 2019 | Desítky zaměstnanců Muzea umění v Olomouci ve čtvrtek v otevřeném dopise vyzvalo ministra kultury a někdejšího olomouckého primátora Antonína Staňka (ČSSD) k okamžité rezignaci. Důvodem je dění kolem stavby Středoevropského fóra (SEFO) v centru Olomouce, na kterou vláda nedávno uvolnila 600 milionů korun. Muzeum umění má už dlouho připravený projekt SEFO od architekta Jana Šépky, ministerstvo ale z pozice zřizovatele muzea rozhodlo o architektonické soutěži.  ...

Macron i Merkelová jsou pro odklad brexitu, mají však podmínku

21. 3. 2019 | V Bruselu začal dvoudenní summit Evropské unie, kde se dnes veškerá pozornost soustředí na téma brexitu. Britská premiérka Theresa Mayová ve středu požádala o odklad termínu odchodu Británie z EU, který se dle původních plánů má uskutečnit již za osm dní. Hlavy států a vlád sedmadvacítky se rozhodnou, zda odklad umožní a za jakých podmínek. Velká debata se zřejmě povede o tom, jak dlouho by odklad měl trvat, a to zejména s ohledem na květnové volby do Evropského parlamentu. ...

Brrr…exit! Czexit! ...exit!

21. 3. 2019 | Jsou to nebezpečné rozchody. Nepouštějte se do nich po hlavě, jinak si naběhnete na bruselské vidle. To je poučení, které by si všichni 'exitáři' měli vzít z britského 'bye-bye' Evropské unii. 

Češi trhli rekord ve svatbách, rozvodů naopak ubylo

21. 3. 2019 | Počet obyvatel České republiky loni vzrostl o téměř 40 tisíc na 10 649 800 lidí, většinu přírůstku způsobila migrace. Ze zahraničí přišlo do Česka rekordních 58 148 lidí, šlo zejména o Ukrajince a Slováky. Rekord zaznamenal i počet sňatků, kterých bylo loni nejvíce od roku 2007. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Senegalský imigrant unesl v Miláně autobus se školáky a zapálil ho

21. 3. 2019 | Vyšinutý Senegalec s italským občanstvím se pokusil na severu Itálie zabít desítky dětí.

Chyba, která se neodpouští: Když se lidem sáhne na peníze

20. 3. 2019 | Sociální demokraté a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová na vlastní kůži zažili, jak nesnadné je zavděčit se voličům a jak málo stačí k tomu poštvat si je proti sobě. Reakce, kterých se ministryně dočkala kvůli tomu, že zatím neprosadila zvýšení rodičovského příspěvku v rozsahu, o němž dříve hovořila, by pro ČSSD měly být velkým poučením.

Znečištění ovzduší v Evropě ročně zabije 800 tisíc lidí, celosvětově desetinásobek

20. 3. 2019 | Přítomnost jemných částeček ve vzduchu je jedním z největších zdravotních problémů planety. Došla k tomu alespoň nová studie, která na základě přesnějších modelů spočítala míru úmrtí způsobenou chorobami vyvolanými znečištěním vzduchu. Krom rizika pro dýchací ústrojí můžou částečky, za něž jsou nejvíc zodpovědné uhelné elektrárny a silniční doprava, také za velký počet infarktů a mrtvic. Oproti starším odhadům se nebezpečnost znečištění až zdvojnásobila. ...

Slušný člověk se přece nemá čeho bát. Státní zástupci chtějí odposlechy bez povolení soudu

20. 3. 2019 | Jednou to přijít muselo: Státní zástupci chtějí, aby mohli odposlouchávat občany Česka i bez povolení soudu. A ministerstvo spravedlnosti jim jde na ruku. Jak píše server Aktuálně.cz, v některých výjimečných případech, jako je terorismus či organizovaná drogová kriminalita, by si policie se souhlasem státního zástupce mohla odposlechy zapínat a vypínat, jak by se jí zlíbilo. Je to nápad stejně nebezpečný, jako je pro současnou atmosféru ve státním zastupitelství příznačný, píše Robert Malecký na ...

Konečný verdikt: Karadžič dostal doživotí

20. 3. 2019 | Soud OSN v Haagu ve středu v odvolacím řízení uložil bývalému vůdci bosenských Srbů Radovanu Karadžičovi doživotní trest vězení za genocidu, válečné zločiny a zločiny proti lidskosti spáchané během války v Bosně v letech 1992 až 1995. Prvoinstanční trest z roku 2016 byl 40 let odnětí svobody. 

Porazí modelky rasismus?

20. 3. 2019 | I v konzervativním Japonsku se mění mentalita lidí, míní modelka Melody Joko Reillyová. Právě módní průmysl má prý pozitivní podíl na tom, jak se společnost otevírá míšencům. 

Gerloch ústavním soudcem nebude, vytkli mu minulost

20. 3. 2019 | Prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch nebude ústavním soudcem. Senátoři ve středu jeho kandidaturu v tajné volbě neschválili. Gerloch dostal 19 ze 64 odevzdaných hlasů. Podpora z vládních frakcí ANO a ČSSD Gerlochovi nestačila. Důvodem odmítnutí byly zřejmě pochybnosti senátorů o Gerlochově morální integritě, tu vyjádřili hlavně zástupci lidovců, Starostů, TOP 09 a uskupení Senátor 21. 

Zdroj: Tiscali.cz - https://tiscali.cz
14:11:35 | 22.03.2019Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.