Sobota 19.1.2019
InfoDnes.cz » Zprávy » Hlavní přehled » Tiscali.cz
Tiscali.cz Zdroj: Tiscali.cz |

Vladislav, druhý český král: Neprávem opomíjený, leč významný panovník

18. 1. 2019 | Vladislav, druhý český král. Ačkoliv významem veliký, přece neprávem ztracený mezi plejádou našich slavnějších vládců.

Podíl tajných služeb na únosu podnikatele do Vietnamu zůstal v Česku bez důsledků

18. 1. 2019 | Rok a půl poté, co byl z Německa přes Česko a Slovensko unesen vietnamskými tajnými službami vietnamský podnikatel Trinh Xuan Thanh, jako by již vše bylo zapomenuto. České úřady se k tématu nechtějí vyjadřovat, hrozby diplomatických sankcí zůstaly nenaplněny, píše Tomáš Lemešani na webu Hlídací pes. 

Britové našli v odchodu z EU literární inspiraci

18. 1. 2019 | Pro některé britské spisovatele je blížící se brexit velkou inspirací. Vznikla tak už pěkná řádka knih, které s ním více či méně souvisejí. Proud dostal označení brex-lit a zahrnuje dystopické vize, futuristickou satiru i hloubavější romány analyzující trhliny ve společnosti.

Na Václavském náměstí se zapálil muž, kolemjdoucí ho uhasili

18. 1. 2019 | V Praze na Václavském náměstí před sochou svatého Václava se dnes kolem 15:00 polil hořlavinou a zapálil čtyřiapadesátiletý muž české národnosti. Kolemjdoucí ho uhasili, uvedla na twitteru policie. Očití svědci na místě řekli, že viděli hořícího muže, který měl popálené ruce a obličej. Muž je ve velmi vážném stavu, řekla mluvčí vinohradské nemocnice Jana Roubalová. Podle prvotních informací nemělo jeho jednání politický motiv, nešlo ani o společenský protest, řekla novinářům mluvčí pražských pol ...

Pod Plagou se prý třese židle. Komu leží v žaludku a kdo se ho zastal?

18. 1. 2019 | Ministr školství Robert Plaga (ANO), o jehož dalším působení ve funkci se spekuluje, je přesvědčen, že jeho úřadu se v posledním roce mnoho věcí daří a spousta je rozpracovaná. Ve vyjádření upozornil na přidávání peněz do všech úrovní škol i do sportu. Uvedl, že jeho cílem je školství stabilizovat. Zprávy o možném odvolání ministra znepokojují školské organizace i rektory. 

Údajným tlakem Hradu na soudce se bude zabývat podvýbor sněmovny

18. 1. 2019 | Sněmovní podvýbor pro justici se bude zabývat podezřeními kolem údajného ovlivňovaní soudců Hradem. Předseda podvýboru Pavel Blažek (ODS) svolal schůzi na středu večer. Premiér Andrej Babiš (ANO) vyjádřil přesvědčení, že čeští soudci jsou nezávislí. Schůzky prezidentova kancléře Vratislava Mynáře s nimi nepovažuje za nátlak.

Česko-čínské konzultace se neruší, popřelo ministerstvo tvrzení prezidenta

18. 1. 2019 | Česko-čínské konzultace na úrovni ministerstev zahraničí nebyly zrušeny, ale pouze přesunuty na druhou polovinu února, uvedlo české ministerstvo zahraničních věcí (MZV). Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek řekl, že Čína v reakci na varování před technologiemi čínské firmy Huawei v Česku schůzku zástupců ministerstev zahraničí obou zemí zrušila. Prezident se chce sejít se šéfem Huawei, aby si prý vyjasnil situaci. ...

Mistr hrůzy a napětí, jehož krátký život skončil v deliriu

18. 1. 2019 | Patří k zásadním figurám literatury a je považován za průkopníka žánru detektivky a klasika hororu. Život měl však Edgar Allan Poe krátký a konec smutný. V sobotu uplyne 210 let od jeho narození.

Zeman používá nepravdivé argumenty, chystám žalobu, vzkázal Fajt

18. 1. 2019 | Prezident Miloš Zeman podle historika umění a ředitele Národní galerie Jiřího Fajta při zdůvodnění, proč ho odmítl jmenovat profesorem, vychází z nepravdivých, zavádějících a zmatených údajů. Prezident dle něj není schopen interpretovat podklady, které dodal k profesorskému jmenovacímu řízení. Argumenty, kterými se hodlá proti rozhodnutí Hradu bránit, doloží v chystané žalobě. 

Prezident chce jednání se šéfem Huawei. Čína prý zrušila schůzku ministerstev zahraničí

17. 1. 2019 | Čína v reakci na varování před technologiemi čínské firmy Huawei v Česku zrušila schůzku ministerstev zahraničí a odložila bez udání náhradního termínu jednání mezivládní komise pro ekonomickou spolupráci, řekl ve čtvrtek prezident Miloš Zeman v televizi Barrandov. Prezident se chce sejít se šéfem Huawei, aby si vyjasnil situaci. Domnívá se, že varování je součástí obchodní války počítačových firem, dodal. ...

Manažeři dnes raději pracují, než aby se váleli na jachtě, říká Štern

17. 1. 2019 | Všichni se jich děsí, ale já je považuji za veliké dobro a velký stabilizační element, říká o nadnárodních globálních firmách v rozhovoru pro Tiscali.cz televizní producent a zakladatel nové politické strany iČesko Jan Štern. Upozorňuje také na to, že klasický kapitalismus se změnil, a spolu s ním i podoba vlastnictví.

Evropské sucho není podle české studie tak vážné, časem se ale může zhoršit

17. 1. 2019 | Česko loni završilo čtvrtý rok srážkového deficitu. Vyšší míra deště a sněžení z počátku nového roku naznačuje, že by se suchem mohl být konec, tedy prozatím. Dle nové české studie pod vedením Martina Hanela z České zemědělské univerzity v Praze však ani sucho z posledních let nebylo tak drastické – alespoň ve srovnání s dřívějšími zaznamenanými suchými obdobími.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům 'alternativní pravdu'. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

17. 1. 2019 | V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova "Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina", píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.  ...

Výrazný účes, který není jen pro parádu

17. 1. 2019 | Není účes jako účes! Některé jsou doslova umění, z nichž přechází zrak a padá brada. A vyjadřují i víc, než jen vkus nositele či nositelky.

Zeman se u nejmenování Ošťádala ohání slovy o 'morální degradaci'

17. 1. 2019 | Univerzita Karlova nevedla podle prezidenta Miloše Zemana řízení ke jmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem řádně. V dopise ministrovi školství, který dnes Hrad zveřejnil na svém webu, prezident argumentuje etickým kodexem školy a docentovou "morální degradací". Vyvozuje ji z Ošťádalových kontaktů s komunistickou Státní bezpečností. Zástupci univerzity zatím nereagovali. 

Babiš stáhl žalobu na bývalého člena StB Sarkocyho

17. 1. 2019 | Český premiér Andrej Babiš stáhl žalobu na bývalého příslušníka československé Státní bezpečnosti (StB) Jána Sarkocyho, který v minulosti veřejně tvrdil, že Babiš donášel komunistické tajné službě a bral za to peníze. Uvedl to ve čtvrtek slovenský list Denník N na svém webu s tím, že mu Babiš dosud neodpověděl na otázky, proč stáhl žalobu na Sarkocyho a také na list, který Sarkocyho tvrzení zveřejnil. Babiš se dosud nevyjádřil.  ...

Poslední aktivisté slezli ze střechy Kliniky. Exekutor chce náklady vymáhat po zástupci centra

17. 1. 2019 | Skupina aktivistů dnes odpoledne sestoupila ze střechy bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově. ČTK to řekl zástupce Autonomního centra Klinika Arnošt Novák. Na střeše byla skupina čtyř lidí od minulého čtvrtka. Byli jediní, kteří budovu po zásahu exekutora neopustili. Nevyužívaný dům aktivisté obsadili v roce 2014.

Jednejme o tlaku Hradu na justici, žádá část opozice. Kdo nesouhlasí?

17. 1. 2019 | Bývalý předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa ve čtvrtek uvedl v rozhovoru pro Deník N, že mu Hrad dával opakovaně najevo, jak má jeho soud rozhodnout v některých kauzách. Soudce vyjádřil zklamání z toho, jak se Miloš Zeman a jeho kancléř Vratislav Mynář vůči justici chovají. Představitelé Pirátů, TOP 09 a STAN budou chtít přístup Hradu projednat ve sněmovně, KSČM a SPD důvod k jednání nevidí. ...

I prodavač buřtů platí vyšší daně, než internetoví giganti

17. 1. 2019 | Evropa se pořád ne a ne dohodnout, jak se dostat na kobylku internetovým gigantům, jako je Amazon, Google nebo Facebook. Některé země se to rozhodly řešit na vlastní pěst. Má to být inspirací i pro nás? Anebo to jako obvykle nakonec odnese někdo úplně jiný?

Přípravy na brexit: Země EU chystají zákony a nabírají lidi

17. 1. 2019 | Země Evropské unie se připravují na odchod Británie z EU bez dohody. Chystají nové zákony a přijímají nové zaměstnance, zejména do celní správy, uvedl britský think tank Institute for Government (IfG). Návrh zákona, který má zajistit ochranu Britů žijících v ČR v případě takzvaného neřízeného brexitu, chystá i česká vláda. Spojené království má odejít z EU 29. března.

Zdroj: Tiscali.cz - tiscali.cz
22:11:16 | 18.01.2019Počasí v ČR
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.