Pondělí 24.6.2019
InfoDnes.cz » Přehled tisku » Hlavní přehled » Tiscali.cz
Tiscali.cz Zdroj: Tiscali.cz |

Ted Bundy – monstrum s tváří anděla

23. 6. 2019 | Každý má asi nějakou představu o tom, jak vypadá sériový vrah. Je ironií, že možná ten nejznámější z nich - Ted Bundy - se těmto stereotypům naprosto vymyká.

Čtvrt milionu lidí na Letné! Babiši, odstup, volali

23. 6. 2019 | Na pražské Letné protestovalo proti vládě Andreje Babiše a za nezávislost justice zhruba čtvrt milionu lidí. Na podzim budou protesty pokračovat, další obří demonstrace podobné té nedělní se má konat 16. listopadu. 

Kolik času byste měli strávit v přírodě? Alespoň dvě hodiny týdně

23. 6. 2019 | Péče o duševní hygienu měla v minulosti mnohdy pramalou pověst, čím více však lidstvo pracuje a hekticky žije ve městech, tím více se mentální zdraví dostává do popředí. Polovina obyvatel světa dnes žije v rozsáhlých urbanizovaných aglomeracích. Do roku 2050 to nejspíše budou již dvě třetiny. Drtivou většinu historie však lidé takto pohromadě nebyli - a naše přirozená touha po přírodě tak dílem zvyšuje i depresi obyvatel měst. Kolik času by však bylo třeba mimo běžný vzhled velkoměsta strávit? ...

Odvážná turistka z Mongolska si plní sen. Na velbloudech míří do Londýna

23. 6. 2019 | Pět let snila o tom, že se vydá na cestu, která nemá obdoby. Netušila, jestli má její plán reálné obrysy. Nakonec se ale společně se svým týmem vydala z Ulánbátaru do Londýna vstříc novému dobrodružství, během něhož Baigalmaa Norjmaová zdolá dvanáct tisíc kilometrů. Celou dobu přitom cestuje na velbloudech.

Polibek na Warholův penis. I tak může vypadat akt milovníka umění

23. 6. 2019 | Slavná umělecká díla musela od nepaměti čelit pokusům o zničení. Zpravidla šlo o náboženské či politické důvody, ale nechybí ani případy vandalství. Slavná Mona Lisa by mohla vyprávět – jako symbol Paříže to schytala například od ženy naštvané kvůli tomu, že nedostala francouzské občanství. Umění ale ničí i jeho přehnaní obdivovatelé…

Olympiáda jako ukázka japonského umu: Hry má zahájit umělý meteorický déšť

22. 6. 2019 | Co je na slavnostní zahájení olympiády lepší než ohňostroj? Meteorický déšť, padající z vesmíru. A co je ještě lepší než přírodní meteorický déšť? Člověkem vyrobený meteorický déšť "na zakázku", navedený přímo k určenému místu pozorování. Letní olympiáda v Tokiu bude pro Japonsko kromě svátku sportu i jedinečnou příležitostí světu předvést, jakých pokroků na poli technologií země dosáhla.  ...

Jak svět přišel k saxofonu? To byl jednou jeden takový smolař...

22. 6. 2019 | Mnozí hudební fanoušci si svět bez saxofonu nedovedou představit. Jak však vznikl? A po kom získal své jméno? 

Jeden den v práci je vše, co potřebujete k duševní pohodě

22. 6. 2019 | Být finančně tak zajištěný, aby jeden mohl zahodit práci za hlavu, po tom nejspíše touží valná většina pracujících. Dlouhé a úmorné pracovní šichty zdraví tělesnému ani mentálnímu samozřejmě neprospívají, nicméně ani opačný extrém - tedy naprostá absence práce - však není ve skutečnosti zdravá. Kde však najít onu ideální rovnováhu? Nová studie z Cambridge se zeptala právě na to a dává jako odpověď konkrétní čísla. ...

Do plavek už nezhubneme, tak proč věříme bludům?

22. 6. 2019 | Stejně jako každý rok se i letos na začátku léta se vyrojily na internetu nabídky zázračného zhubnutí. I letos sází na emoce – konkrétně na nelibost, která nevyhnutelně přijde, pokud jsme celý rok na životosprávu kašlali a najednou s překvapením zjišťujeme, že je opět vedro a odhalujícímu oděvu se nevyhneme. Většina lidí dokonce alespoň podvědomě tuší, že reklama lže. Proč tedy mají tyto firmy stále dostatek zákazníků? ...

Stříbrný král Václav II., který získal Českému království prestiž

21. 6. 2019 | Jestliže Přemysla Otakara II. poctila historie přídomkem "železný a zlatý", jeho syn Václav II. se mohl směle nazývat králem stříbrným. Kutnohorské bohatství napomohlo hospodářské stabilizaci země i zvýšení prestiže Českého království v evropském prostoru. Bystrý diplomat Václav navíc přidal k české koruně i polskou a uherskou.

Největší právní křivda v dějinách Československa? Lex Schwarzenberg dodnes budí velké emoce

21. 6. 2019 | Nic, než co je spravedlivé – latinsky Nil nisi rectum – je rodové heslo hlubocké větve Schwarzenbergů. Spravedlnosti se přitom už 26 let snaží tato rodina domoci u českých soudů. Předkové Alžběty Pezoldové – rozené Schwarzenbergové – se proti českému státu nijak neprovinili, naopak ho v době okupace podporovali. Přesto zůstávají jediní, proti jejichž majetku vláda po druhé světové válce vydala zvláštní zákon – takzvaný Lex Schwarzenberg, píše Tereza Engelová na webu Hlídací pes.  ...

Očkování proti stresu je o krok blíže realitě

21. 6. 2019 | Stres je nedílnou součástí života. Ve zdravé míře může být prospěšný - například když se potkáte se šavlozubým tygrem, adrenalin vám pomůže nejen dostat ze svého těla maximum, ale zároveň zapíše do vašeho mozku celý prožitek, takže si zkušenost ponesete do budoucna. Se zrodem civilizace se však u lidí přístup ke stresu proměnil. A nezdá se, že by se na této skutečnosti mělo něco změnit. Ba naopak. Co kdyby to však změnil lék, který by naši stresovou reakci přepsal? Právě k němu by mohlo směřovat ...

Jak odvážná novinářka odhalila otřesné podmínky v psychiatrických léčebnách

21. 6. 2019 | Jmenovala se Elizabeth Jane Cochraneová, ale v žurnalistickém světě je známá jako Nellie Bly. Půvabná americká novinářka proslula publikováním článků o děsivých metodách aplikovaných na pacientech v psychiatrické léčebně. Do historie se zapsala také cestou kolem světa, kterou zvládla za 72 dní. Později se začala věnovat podnikání a pomoci druhým, zejména ženám a dětem v dětských domovech.

Ministryně Benešová hájila účinnost novely o státních zástupcích, opozice ji kritizuje

21. 6. 2019 | Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) v pátek představila a hájila chystanou vládní novelu zákona o státním zastupitelství. Návrh mimo jiné obsahuje, že by nejvyšší státní zástupce mohl být odvolán jen rozhodnutím kárného soudu, nikoliv vládou. Opoziční strany však kritizují pozdější účinnost novely.

Na cestách se kdysi nefotilo, ale malovalo. Podívejte se.

21. 6. 2019 | Chcete se vrátit o pár set let v čase a mrknout se, jak vypadal svět v době, kdy nebyly foťáky a selfie tyče? A kdy slavné pamětihodnosti nebyly obsypané hordami turistů?

Trump na poslední chvíli zrušil odvetné údery na Írán

21. 6. 2019 | Spojené státy se v noci ze čtvrtka na pátek chystaly zasáhnout několik cílů v Íránu jako odplatu za sestřelení amerického dronu revolučními gardami. Údery nejdříve schválil americký prezident Donald Trump, nakonec je však sám na poslední chvíli odvolal, píše The New York Times.  V souvislosti se zvyšujícím se politickým napětím také mění světové aerolinky své trasy. 

Lídři se neshodli na obsazení vrcholných unijních funkcí

21. 6. 2019 | Lídrům států a vlád se v noci ze čtvrtka na pátek nepodařilo dohodnout nové obsazení klíčových funkcí v evropských institucích.

Kultovní Zaklínač a jeho cesta mezi špičku fantasy

20. 6. 2019 | Když před více než třiceti lety sáhl polský spisovatel Andrzej Sapkowski po peru a stvořil zaklínače Geralta z Rivie, nikdo jistě netušil, jakým fenoménem se příběhy o bělovlasém lovci monster stanou. Dnes se Zaklínač řadí mezi špičky světové fantasy. Jaká byla jeho cesta?

Znečištění ovzduší postupuje tělem jako infekce. Může poškodit každý orgán i buňku

20. 6. 2019 | Světová zdravotnická organizace uvádí, že znečištěný vzduch již dýchá devět lidí z deseti, což každoročně vede k úmrtí více než sedmi milionů lidí. Nový výzkum publikovaný organizací CHEST tvrdí, že znečištěné ovzduší má na náš organismus ještě horší vliv než kouření tabáku. Jemné částice se dostávají do krevního oběhu a napadají orgány i buňky. Mohou také ovlivnit funkci genů a zvyšují rizika demence, mrtvice a snížené inteligence. ...

Firma, na kterou klekl finanční úřad: Akce byla nezákonná, přišli jsme o lidi i desítky milionů

20. 6. 2019 | Firem, které dokázaly ustát neoprávněně vydané zajišťovací příkazy, není mnoho. Obchodník s kovošrotem Hopr Trade mezi ně zatím patří. Celkem čtrnáct zajišťovacích příkazů dohromady na 120 milionů korun bylo předloni soudem zrušeno. I tak se ale nad společností se skoro třicetiletou historií stahují mračna, píše Vlaďka Kubíčková na webu Hlídací pes. 

Zdroj: Tiscali.cz - https://tiscali.cz
10:12:07 | 24.06.2019Počasí v ČR
Počasí v regionech »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.