Sobota 19.1.2019
InfoDnes.cz » Zprávy » Hlavní přehled » Echo24.cz
Echo24.cz Zdroj: Echo24.cz |

Kladenská Poldi byla napopáté vydražena. Zájemce zaplatí 140 milionů

18. 1. 2019 | Kladenská Poldi byla v elektronické aukci prodána za 140 milionů korun, tedy za vyvolávací cenu. Koupila ji společnost Opimo Trade, která byla založena předloni. „Vydražitel splnil veškeré podmínky pro účast v dražbě,“ řekl ČTK jednatel společnosti OK dražby Petr Sefzig. Aby byla dražba platná, musí vydražitel doplatit padesát milionů do 15 dnů.

Lupiče zaskočila váha trezoru. Dva uprchli, třetí naboural auto a unavil se ve sněhových závějích

18. 1. 2019 | Krádež více než milionu korun ze směnárny v Harrachově na Semilsku zhatil sníh a příliš těžký trezor. Jednoho zloděje – dvaatřicetiletého Gruzína policisté dopadli, za pokus o krádež s velkou škodou a poškození cizí věci mu hrozí až osm let vězení. Po jeho dvou komplicích, rovněž Gruzínech policisté pátrají, sdělila semilská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Na pokoj šla s jedním, přišlo dalších pět. Za znásilnění dostali cizinci z Arábie od 2 do 2,5 roku

18. 1. 2019 | Za znásilnění turistky v hotelu v pražské Náprstkově ulici potrestal Obvodní soud pro Prahu 1 pětici cizinců tresty od dvou do 2,5 roku vězení. Také je vyhostil z České republiky. Šestého muže obžaloby zprostil, uvedla mluvčí soudu Pavla Hájková. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce i odsouzení se proti němu odvolali. Případem se tak bude zabývat ještě pražský městský soud.

Auditoři EU ukončili kontrolu kvůli střetu zájmů Babiše. Celá aféra je nesmyslná, vzkázal premiér

18. 1. 2019 | Premiér Andrej Babiš (ANO) nesleduje postup auditorské mise Evropské unie ve Státním zemědělském intervenčním fondu (SZIF). Misi vyslala Evropská komise kvůli podezření na střet zájmů u Babiše kvůli čerpání evropských dotací holdingem Agrofert, který premiér v minulosti vlastnil a předloni ho vložil do svěřenských fondů. Babiš v pátek novinářům při pracovní cestě do Indie řekl, že věří, že audit dopadne dobře. Celou záležitost považuje za nesmyslnou aféru. ...

Na Václaváku se zapálil muž, je popálen na 30 % těla. Neměl prý politický ani společenský motiv

18. 1. 2019 | Na Václavském náměstí se odpoledne zapálil člověk. Podle prvotních informací  se jednalo o muže ročník 1964, kterého uhasil kolemjdoucí. Informaci serveru Echo24 potvrdila policejní mluvčí Andrea Zoulová. Podle mluvčí záchranné služby má popáleniny na 30 % těla a je v umělém spánku. Muž je ve velmi vážném stavu, řekla mluvčí vinohradské nemocnice Jana Roubalová.

Babiš je v Indii. Chce se zemí navázat strategické partnerství

18. 1. 2019 | Premiér Andrej Babiš se má v pondělí v indickém státě Gudžarát setkat se svým indickým protějškem Naréndrou Módím či hlavním ministrem Gudžarátu Vidžajem Rupáním. Učiní tak v rámci probíhajícího investičního fóra Vibrant Gujarat Summit. V úvodním projevu přítomným státníkům a podnikatelům řekl, že přijel posunout vztahy Česka s Indií na úroveň strategického partnerství.

Poslanci si předvolávají Baxu, Mynáře a Šimíčka kvůli Zemanovu ovlivňování justice

18. 1. 2019 | Sněmovní Podvýbor pro justici a soudní samosprávu zve na své jednání bývalého předsedu a dnes soudce Nejvyššího správního soudu Josefa Baxu, ústavního soudce Vojtěcha Šimíčka a hradního kancléře Vratislava Mynáře. A to v reakci na přístup prezidenta Miloše Zemana a jeho kancléře Vratislava Mynáře k justici.

Schůzka s Mynářem? O žádné nevím, reaguje ústavní soudce na Zemana

18. 1. 2019 | Ústavní soudce Jan Filip neví nic o údajně plánované schůzce s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem, kterou ve čtvrtek zmínil v televizi Barrandov prezident Miloš Zeman. Filip je soudcem zpravodajem v řízení o prezidentově návrhu na zrušení části zákona o střetu zájmů, takzvaného lex Babiš.

Čína schůzku ministerstev nezrušila, jen posunula termín, vyvrací resort Zemanovo tvrzení

18. 1. 2019 | Termín schůzky českých a čínských ministerstev zahraničí se pouze odložil na druhou polovinu února, stále se s ní nicméně počítá. Uvedl to redakci Echo24 mluvčí resortu Michal Bucháček v reakci na slova prezidenta Miloše Zemana, který v televizi Barrandov řekl, že Čína kvůli varování před Huawei a ZTE zrušila mezivládní jednání úplně.

Huawei i terorista-senior. „Potřebujeme komisi, co by hodnotila cizí vliv na ČR“

18. 1. 2019 | V Poslanecké sněmovně leží návrh některých poslanců na zřízení parlamentní vyšetřovací komise. Ta by hodnotila vliv cizích autoritářských režimů na Česko a hledala způsoby, jak tomuto vlivu lépe čelit. Poslanci budou navrhovat, aby se návrhem sněmovna zabývala ještě v lednu. Události posledních týdnů ukazují, že komise je potřeba. Říkají to poslanci s odkazem na kauzu Huawei, ale i případ seniora Jaromíra Baldy, kterého soud uznal vinným z teroristického útoku. ...

Druhá transformace. Pokud se Česko nezačne rychle měnit, čeká nás úpadek

18. 1. 2019 | Cesta, po které jsme dosud šli a stali jsme se díky ní nejbohatší a nejvyspělejší zemí postkomunistické střední a východní Evropy, už nemá pokračování, které by vedlo k dalšímu rychlému vzestupu životní a civilizační úrovně. Pokud se co nejrychleji nepustíme do druhé vlny transformace, čeká nás stagnace nebo úpadek. Svůj úspěch jsme v posledních třiceti letech postavili na atraktivním poměru cena/výkon. Stali jsme se levnou, schopnou a kvalitní průmyslovou zemí, která umí dobře vyrábět, když jí… ...

Sezení mimo lavičky neruší veřejný pořádek, rozhodl Ústavní soud

18. 1. 2019 | Ústavní soud (ÚS) vyškrtl z vyhlášky Postoloprt na Lounsku zákaz sezení mimo lavičky. Vyhověl tak návrhu ministerstva vnitra a navázal na starší podobné nálezy o pořádkových vyhláškách severočeských měst. Soud zopakoval, že město překročilo svou zákonem vymezenou působnost.

Lepší než Vegas, ale horší než Brno. Kvalita života v Praze podle žebříčku padá a padá

18. 1. 2019 | Město s nejvyšší kvalitou života v Česku je Brno. Praha se propadla v žebříčku serveru Numbeo o tři desítky míst níže na sedmadevadesátou pozici oproti minulému roku. Druhé největší město ČR je na žebříčku o osm míst před pražskou metropolí. Brno tak kromě Prahy předběhlo i Chicago, Honolulu nebo Montreal.

Čína kvůli varování před Huawei zrušila schůzku ministerstev, tvrdí Zeman

18. 1. 2019 | Čína v reakci na varování před technologiemi čínské firmy Huawei v Česku zrušila schůzku ministerstev zahraničí a odložila bez udání náhradního termínu jednání mezivládní komise pro ekonomickou spolupráci, řekl prezident Miloš Zeman v televizi Barrandov. Prezident se chce sejít se šéfem Huawei, aby si vyjasnil situaci. Domnívá se, že varování je součástí obchodní války počítačových firem, dodal.

Soud projedná žalobu na určení otcovství. Stane se tak po 50 letech

17. 1. 2019 | Ústavní soud dal šestapadesátileté ženě novou šanci ověřit, kdo je jejím otcem. Okresní soud v Písku musí projednat její žalobu na určení otcovství. Původně řízení zastavil s vysvětlením, že justice už spor jednou řešila v 60. letech, a existuje proto takzvaná překážka věci rozsouzené. Žena ale poukazovala například na to, že v 60. letech justice neprovedla krevní test a že nyní by bylo možné využít spolehlivý test DNA. ...

Slezli ze střechy, Kliniku opustili čtyři poslední aktivističtí mohykáni. Vystřídá je 50 úředníků SŽDC

17. 1. 2019 | Skupina aktivistů odpoledne sestoupila ze střechy bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově. Řekl to zástupce Autonomního sociálního centra Klinika Arnošt Novák. Na střeše byla skupina čtyř lidí od minulého čtvrtka. Byli jediní, kteří budovu po zásahu exekutora neopustili. Nevyužívaný dům aktivisté obsadili v roce 2014.

Morální degradace i nepravdivé podklady, vysvětluje Zeman k nejmenování Fajta s Ošťádalem

17. 1. 2019 | Univerzita Karlova nevedla řízení o jmenování profesorem u fyzika Ivana Ošťádala a historika umění Jiřího Fajta řádně. Tvrdí to prezident Miloš Zeman, který se oba muže v listopadu znovu rozhodl nejmenovat a dnes svá kompletní rozhodnutí zveřejnil. U Ošťádala škola podle prezidenta nezohlednila styky s StB a rozpor této „morální degradace“ se svým etickým kodexem, Fajt podle Zemana univerzitě v řízení předložil nepravdivé i zavádějící informace. Vyjádření univerzity ČTK zjišťuje. ...

Z Prahy do Bangkoku už brzy přímo. Letecká linka by mohla zahájit provoz do Vánoc

17. 1. 2019 | Přímá letecká linka mezi Prahou a Bangkokem by mohla začít fungovat do Vánoc. Pro společnost Air Asia, s jejímiž zástupci v Bangkoku jednal premiér Andrej Babiš (ANO), jde o první linku do Evropy. Spojení, o kterém Češi jednají už delší dobu, podle předsedy vlády pomůže turistice i obchodu. V jednání je jeden let denně, řekl Babiš novinářům po schůzce s tím, že je třeba doladit administrativní záležitosti. Zástupce letecké společnosti proto do měsíce navštíví Prahu. ...

Opozice chce ve sněmovně řešit nátlak prezidenta Zemana na soudce

17. 1. 2019 | Piráti, TOP 09 a STAN budou chtít ve Sněmovně projednat přístup prezidenta Miloše Zemana a jeho kancléře Vratislava Mynáře k justici. Představitelé stran tak reagovali na aktuální informace médií o vystupování Hradu v některých kauzách. KSČM a SPD důvod k jednání Sněmovny o záležitosti nevidí. Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) by záležitost mělo řešit ministerstvo spravedlnosti, které je věcně příslušné pro záležitosti justice. Podle ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO) musí… ...

Babiš stáhl žalobu na Sarkocyho, který potvrdil jeho spolupráci s StB

17. 1. 2019 | Premiér Andrej Babiš (ANO) stáhl žalobu na slovenský deník Nový Čas a na někdejšího příslušníka komunistické tajné StB Jána Sarkocyho. Ten v Novém Čase hovořil o tom, že Babiš s StB spolupracoval. To český premiér dlouhodobě popírá a hodlá se kvůli tomu „soudit až do smrti“. O Babišově ústupku informuje slovenský Denník N.

Zdroj: Echo24.cz - echo24.cz
22:10:17 | 18.01.2019Počasí v ČR
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Ceny paliva v regionu
Ceny v dalších regionech »
Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.